Program „Czyste Powietrze” – wybierz ekologiczny kocioł gazowy najwyższej jakości

Wymiana starych, mało efektywnych pieców na nowoczesne urządzenia grzewcze, takie jak kotły gazowe kondensacyjne, to najlepszy sposób na zagwarantowanie domownikom komfortu cieplnego, obniżenie rachunków za ogrzewanie i zmniejszenie ilości zanieczyszczeń w atmosferze. Warto więc zrobić to jeszcze jesienią, przed rozpoczęciem sezonu grzewczego i przy wsparciu finansowym z programu Czyste Powietrze 2021.

Program „Czyste powietrze” – na czym polega?

Program „Czyste Powietrze” to system dofinansowania wymiany starych i nieefektywnych źródeł ciepła na wysoko wydajne urządzenia, spełniające najwyższe normy ekologiczne. Zastępowanie tzw. kopciuchów przez nowoczesne rozwiązania, takie jak kotły gazowe jednofunkcyjne i dwufunkcyjne, ma na celu poprawę efektywności energetycznej budynków, a także polepszenie jakości powietrza, poprzez zmniejszenie emisji CO2 i szkodliwych dla zdrowia pyłów. Osoby, które zdecydują się na wymianę źródła ciepła i spełnią określone w programie kryteria, mogą uzyskać zwrot znacznej części inwestycji. W przypadku kotłów kondensacyjnych może on wynieść aż do 60% i oznaczać kwotę nawet 9000 złotych. 

Kotły gazowe marki Ariston spełniają wymagania programu „Czyste Powietrze”

Jak dostać dofinansowanie z programu „Czyste Powietrze”? 

Dofinansowanie „Czyste Powietrze” przeznaczone jest dla właścicieli i współwłaścicieli domów jednorodzinnych oraz lokali mieszkalnych, wydzielonych w domach jednorodzinnych i posiadających wyodrębnioną księgę wieczystą. Mowa więc o budynkach już istniejących, których posiadacze chcą wymienić urządzenie grzewcze na nowe, bardziej ekologiczne. Drugim kryterium jest dochód – z dofinansowania na poziomie podstawowym mogą skorzystać osoby, o dochodzie rocznym nie przekraczającym 100 000 zł. Jeżeli inwestor spełnia te warunki, może złożyć wniosek w Wojewódzkim Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej poprzez platformę elektroniczną lub w tradycyjnej, papierowej formie. Wnioski przyjmowane są w trybie ciągłym do końca 2027 roku.

Kondensacyjne kotły gazowe do programu „Czyste Powietrze”

Ogrzewanie gazowe uznawane jest za jeden z najbardziej efektywnych, ekonomicznych i ekologicznych systemów grzewczych, dlatego też kotły kondensacyjne coraz częściej zastępują stare, mało wydajne i nieprzyjazne środowisku naturalnemu źródła ciepła. Możliwość uzyskania wysokiej dotacji na ich zakup oraz wymianę to dodatkowy argument, za wyborem takich właśnie urządzeń. Co istotne, technologia działania kotłów kondensacyjnych sprawia, że wszystkie dostępne na rynku modele klasyfikują się do otrzymania dotacji. Warto jednak decyzję podjąć świadomie i postawić na urządzenie, które zaoferuje coś więcej niż podstawowe minimum. Dobrym przykładem są tutaj kotły gazowe do programu Czyste Powietrze marki Ariston, gwarantujące nie tylko maksymalną wydajność i energooszczędność, ale także szereg dodatkowych funkcji, zwiększających komfort ich użytkowania. Analiza warunków środowiskowych i automatyczne dostosowywanie na ich podstawie temperatury w domu, samodzielne regulowanie jakości mieszanki gazu dla lepszej efektywności, a także możliwość zdalnego sterowania przy pomocy aplikacji to tylko niektóre atuty modeli ALTEAS, GENUS. Decydując się na wybór kotła kondensacyjnego wysokiej klasy można mieć pewność, że inwestycja będzie bardzo opłacalna, a dotacja wykorzystana zostanie w najlepszy możliwy sposób.

Kondensacyjne kotły gazowe wysokiej jakości.

Program „Czyste Powietrze” to inicjatywa, która ułatwia podjęcie decyzji o pożegnaniu starego pieca i zastąpieniu go bardziej nowoczesnym, funkcjonalnym i ekologicznym źródłem ciepła. Warto więc wykorzystać okazję i dotację potraktować nie tylko jako sposób na zmniejszenie wydatków, ale także jako szansę na zakup kotła kondensacyjnego o lepszych parametrach, gwarantującego mniej kosztowną eksploatację i łatwiejszą obsługę.

Więcej informacji na temat produktów Ariston, pozwalających na skorzystanie z programu „Czyste Powietrze” na stronie https://www.ariston.com/pl-pl/.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *