Włączniki sterowane pilotem – zalety, które przekonują do zmian

Klasyczne włączniki są obecne w większości domów. Niestety, brakuje im estetyki, a funkcjonalność pozostawia wiele do życzenia. Ciekawym rozwiązaniem są natomiast włączniki sterowane pilotem, które mają postać szklanych paneli dotykowych. Wymiana tradycyjnych włączników na te sterowane to dobry wybór z wielu powodów. Poznajmy je!

Wygoda użytkowania

Przy klasycznych włącznikach każda chęć zmiany sposobu oświetlania wybranego pomieszczenia, wymaga podejścia do włącznika. Można jedynie zadecydować o tym, która lampa będzie włączona, ale to wszystko. Przejście po schodach z góry na dół bądź w drugą stronę oznacza, że część przestrzeni nie zostaje właściwie oświetlona. Gdy dodatkowo mamy zajęte ręce reklamówkami z zakupami bądź walizkami, nie ma mowy o wygodzie włączania światła. Po ciemku zaś szukanie włączników jest równie uciążliwe.

Czytaj dalej…

Zalety posiadania pompy ciepła

Pompy ciepła od dobrych kilku lat cieszą się coraz większą popularnością. Stanowią ciekawą alternatywę dla klasycznego ogrzewania elektrycznego czy gazowego. Ich użytkowanie ma sporo zalet.

Pompy ciepła od dobrych kilku lat cieszą się coraz większą popularnością. Stanowią ciekawą alternatywę dla klasycznego ogrzewania elektrycznego czy gazowego. Ich użytkowanie ma sporo zalet. Oznacza przede wszystkim niskie koszty eksploatacyjne. W praktyce pompa ciepła zużywa średnio 1 kWh energii elektrycznej, dostarczając jednocześnie 4 kWh ciepła. Czy na tym kończą się zalety pomp ciepła? Oczywiście, że nie. Chociaż niewątpliwie nie da się ukryć, że wiele osób decyduje się na montaż pompy ciepła właśnie z uwagi na nisze rachunki za energię elektryczną. Pod tym względem pompy ciepła znacznie przewyższają ogrzewanie olejowe czy elektryczne. Oszczędności finansowe po ich montażu sięgają nawet 70% w skali roku.

Czytaj dalej…

Okna dachowe – przegląd najnowszych modeli

Domy z poddaszem użytkowym należą do najchętniej budowanych typów domów w Polsce. W takich projektach okna dachowe są niezbędnym elementem, który pozwala doświetlić pomieszczenia pod skosami i uatrakcyjnić wygląd bryły budynku. Wśród najnowszych modeli okien dachowych znajdziemy m.in. okna otwierane automatycznie.

Najnowsze modele okien dachowych produkuje się z zachowaniem wysokich standardów bezpieczeństwa. Jednym z często wykorzystywanym rozwiązań są trzy punkty ryglowania okna. Takie zabezpieczenie uniemożliwia otwarcie okna z zewnątrz i chroni dom przed włamywaczami. W przypadku domów z systemem alarmowym do okien dachowych można też podłączyć czujnik sygnalizujący o wybitej szybie.

Czytaj dalej…

Rodzaje palników pelletowych

Palniki wykorzystywane przy spalaniu pelletu są urządzeniami, których zadaniem jest kontrolowanie procesu spalania. Dzięki automatycznemu palnikowi możliwa jest modulacja mocy kotła w szerokim zakresie, co pozwala na precyzyjne dostosowanie mocy do aktualnego zapotrzebowania na energię cieplną.

Do czego służy palnik, jak działa?

Palnik w kotłach na pellet służy do automatycznego spalania tego paliwa. Dzięki niemu możliwe jest osiągniecie optymalnego spalania, co w znaczny sposób poprawia ogólną sprawność kotła. Jego praca jest realizowana poprzez modulowanie jego mocy w zależności od chwilowego zapotrzebowania na ciepło dla systemu ogrzewania. Połączenie palnika z podajnikiem ślimakowym pozwala na eliminowanie wad związanych z zawieszaniem się paliwa, które mogą występować w przypadku palników grawitacyjnych.

Typy palników na pellet – podział ze względu na funkcjonalność

Jednym z podziałów palników jaki można zaproponować jest podział ze względu na funkcję. Jednym z producentów palników jest firma Heiztechnik. Ze względu na funkcjonalność możemy wyróżnić między innymi palnik:

  • Palnik do spalania pelletu z automatyką i podajnikiem – palniki tego typu wyposażone są w funkcję automatycznego rozpalania paliwa, dzięki której proces rozpalania następuje bez udziału człowieka. Palniki wyposażone są również w optykę której zadaniem jest kontrolowanie procesu spalania. Wykonane są najczęściej z najwyższej jakości stali żaroodpornej oraz nierdzewnej, która gwarantuje długoletnie działanie;
  • Palnik do spalania pelletu z automatycznym zagarniaczem szalki, automatyką i podajnikiem – dodatkową funkcją, która odróżnia tego typu palnik od pozostałych jest funkcja zgarniacza szalki, której zadaniem jest usunięcie jej nadmiaru z paleniska. Dzięki zastosowaniu podanej funkcji możliwe jest rozpalenie paliwa nawet gdy jego jakość jest niska. Maksymalna sprawność spalania w tego typu palnikach może wynieść nawet 99%.

Zalety wykorzystania palników na pellet

Do najważniejszych zalety wykorzystania palników na pellet możemy zaliczyć:

  • Automatyczny proces rozpalania, pracy jak również czyszczenia. Wpływa to na poprawę komfortu użytkowania kotła;
  • Precyzyjny sposób kontroli podawania paliwa wpływający na dokładną modulację mocy kotła;
  • Nieprzerwana praca przez cały rok, bez względu na panujące warunki zewnętrzne.

Wiszące miski bezrantowe – nowoczesność, funkcjonalność i elegancja!

Wiszące miski bezrantowe stanowią innowacyjne rozwiązanie, które już od kilku lat cieszy się rosnącą popularnością. Wszystko za sprawą wysokiej funkcjonalności i unikalnego oraz niezwykle stylowego wyglądu muszli, który zawdzięczamy rezygnacji z charakterystycznego dla tańszych modeli kołnierza otaczającego miskę WC. Z tego powodu są one nazywane również miskami bezkołnierzowymi.

O tym, jak świetnie sprawdzają się wiszące miski bez rantu, zarówno w domach i mieszkaniach prywatnych, jak i przestrzeniach publicznych, sprawdziliśmy na przykładzie stylowej miski Doto Pure Rim 48, produkowanej przez cenioną polską markę Excellent. Już na pierwszy rzut oka widać, że mamy do czynienia z produktem wysokiej jakości, którego użytkowanie będzie przyjemne pod każdym względem.

Miska wisząca Doto Pure Rim 48 – nowoczesny design, ekonomia i wygoda!

Klasyczny minimalizm w połączeniu z nowoczesną technologią spłukiwania (System Power Rim), która pozwala zaoszczędzić sporo wody, czyni miskę wiszącą Doto Pure Rim 48 nie tylko piękną, ale również ekonomiczną. Natomiast wysokiej jakości, biała powłoka ceramiczna miski sprawia, że pasuje ona praktycznie do każdej aranżacji.

Jej piękny i dopracowany kształt również idealnie harmonizuje się zarówno z łazienkami urządzonymi w nowoczesnym, jak i w bardziej klasycznym stylu. A co najważniejsze, miska jest prosta w czyszczeniu, dlatego świetnie sprawdza się u osób, którym szczególnie zależy na łatwym utrzymaniu czystości w łazience.

Montaż bezrantowej wiszącej miski Doto Pure Rim 48

Instalacja miski wiszącej Doto Pure Rim 48 wymaga zastosowania stelaża podtynkowego. Warto skorzystać w tym zakresie z gotowego już zestawu np. 5w1, na który składa się:

  • stelaż podtynkowy do zamontowania miski
  • spłuczka
  • przycisk do spłukiwania
  • mata wyciszająca
  • kątowniki

Miski Doto Pure Rim 48 wyposażone są w odporną na zarysowania i wytrzymałą, wolnoopadającą deskę z Duroplastu. Elegancji całej konstrukcji dodają metalowe zawiasy. Muszla wygląda naprawdę efektownie i stylowo. Jej rozmiary to 48,5×36 cm, dlatego nadaje się ona praktycznie do każdej łazienki, tej mniejszej, jak i tej większej.

Zalety misek bezkołnierzowych

Nie wszyscy mogą wiedzieć, że to nowoczesne rozwiązanie, w kwestii konstrukcji muszli klozetowej, pochodzi z Japonii, gdzie jest powszechnie stosowane już od 2002 roku. A wiadomo, że kto jak kto, ale Japończycy są prawdziwymi mistrzami w organizowaniu przestrzeni higienicznych, zwłaszcza tych związanych z toaletami.

Jakby nie było, to właśnie japońskie łazienki przypominają małe kabiny promów kosmicznych. Oczywiście chodzi tutaj bardziej o elektryczne oprzyrządowanie muszli, bo z wyglądu miski bezrantowe są po prostu piękne i eleganckie!

Jednak do największych zalet misek bezkołnierzowych należy przede wszystkim ich wysoka higiena i łatwość czyszczenia. Rezygnacja z charakterystycznego rantu, który w zwykłych muszlach pełni rolę systemu rozprowadzania spuszczanej wody po obrębie całej muszli, likwiduje uciążliwe w czyszczeniu zakamarki. Dzięki temu czyszczenie muszli jest szybkie i proste, a co najważniejsze nie wymaga stosowania drogich i mocnych detergentów.