Wiszące miski bezrantowe – nowoczesność, funkcjonalność i elegancja!

Wiszące miski bezrantowe stanowią innowacyjne rozwiązanie, które już od kilku lat cieszy się rosnącą popularnością. Wszystko za sprawą wysokiej funkcjonalności i unikalnego oraz niezwykle stylowego wyglądu muszli, który zawdzięczamy rezygnacji z charakterystycznego dla tańszych modeli kołnierza otaczającego miskę WC. Z tego powodu są one nazywane również miskami bezkołnierzowymi.

O tym, jak świetnie sprawdzają się wiszące miski bez rantu, zarówno w domach i mieszkaniach prywatnych, jak i przestrzeniach publicznych, sprawdziliśmy na przykładzie stylowej miski Doto Pure Rim 48, produkowanej przez cenioną polską markę Excellent. Już na pierwszy rzut oka widać, że mamy do czynienia z produktem wysokiej jakości, którego użytkowanie będzie przyjemne pod każdym względem.

Miska wisząca Doto Pure Rim 48 – nowoczesny design, ekonomia i wygoda!

Klasyczny minimalizm w połączeniu z nowoczesną technologią spłukiwania (System Power Rim), która pozwala zaoszczędzić sporo wody, czyni miskę wiszącą Doto Pure Rim 48 nie tylko piękną, ale również ekonomiczną. Natomiast wysokiej jakości, biała powłoka ceramiczna miski sprawia, że pasuje ona praktycznie do każdej aranżacji.

Jej piękny i dopracowany kształt również idealnie harmonizuje się zarówno z łazienkami urządzonymi w nowoczesnym, jak i w bardziej klasycznym stylu. A co najważniejsze, miska jest prosta w czyszczeniu, dlatego świetnie sprawdza się u osób, którym szczególnie zależy na łatwym utrzymaniu czystości w łazience.

Montaż bezrantowej wiszącej miski Doto Pure Rim 48

Instalacja miski wiszącej Doto Pure Rim 48 wymaga zastosowania stelaża podtynkowego. Warto skorzystać w tym zakresie z gotowego już zestawu np. 5w1, na który składa się:

 • stelaż podtynkowy do zamontowania miski
 • spłuczka
 • przycisk do spłukiwania
 • mata wyciszająca
 • kątowniki

Miski Doto Pure Rim 48 wyposażone są w odporną na zarysowania i wytrzymałą, wolnoopadającą deskę z Duroplastu. Elegancji całej konstrukcji dodają metalowe zawiasy. Muszla wygląda naprawdę efektownie i stylowo. Jej rozmiary to 48,5×36 cm, dlatego nadaje się ona praktycznie do każdej łazienki, tej mniejszej, jak i tej większej.

Zalety misek bezkołnierzowych

Nie wszyscy mogą wiedzieć, że to nowoczesne rozwiązanie, w kwestii konstrukcji muszli klozetowej, pochodzi z Japonii, gdzie jest powszechnie stosowane już od 2002 roku. A wiadomo, że kto jak kto, ale Japończycy są prawdziwymi mistrzami w organizowaniu przestrzeni higienicznych, zwłaszcza tych związanych z toaletami.

Jakby nie było, to właśnie japońskie łazienki przypominają małe kabiny promów kosmicznych. Oczywiście chodzi tutaj bardziej o elektryczne oprzyrządowanie muszli, bo z wyglądu miski bezrantowe są po prostu piękne i eleganckie!

Jednak do największych zalet misek bezkołnierzowych należy przede wszystkim ich wysoka higiena i łatwość czyszczenia. Rezygnacja z charakterystycznego rantu, który w zwykłych muszlach pełni rolę systemu rozprowadzania spuszczanej wody po obrębie całej muszli, likwiduje uciążliwe w czyszczeniu zakamarki. Dzięki temu czyszczenie muszli jest szybkie i proste, a co najważniejsze nie wymaga stosowania drogich i mocnych detergentów.

Komentarzy do wpisu “Wiszące miski bezrantowe – nowoczesność, funkcjonalność i elegancja!”: 2.

 1. Obserwator says:

  Jeżeli chodzi o poszanowanie wody, to te wszystkie sedesy są technologicznie na poziomie Króla Ćwieczka (choć ów król w danych czasach mniej wody potrzebował do załatwienia fizjologicznych potrzeb).
  Dziś powinny być montowane tylko sedesy z pompą próżniową, żeby nie zużywać więcej wody niż dwie szklanki na jedno posiedzenie. Taka pompa mogłaby być napędzana energią mięśni , dałoby się ją zrobić bez prądu.
  Tymczasem mamy piękne sedesy, które na jedną kupkę zużywają więcej wody niż człowiek wypija dziennie…

 2. @Obserwator: masz na myśli coś takiego, jak w pociągach?

  Ciekawy pomysł, rzeczywiście mogłoby to być bardzo oszczędne. Pytanie, czy ten większy nakład energii, surowców ale i wody by się zwrócił dzięki tym oszczednościom…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *