Włączniki sterowane pilotem – zalety, które przekonują do zmian

Klasyczne włączniki są obecne w większości domów. Niestety, brakuje im estetyki, a funkcjonalność pozostawia wiele do życzenia. Ciekawym rozwiązaniem są natomiast włączniki sterowane pilotem, które mają postać szklanych paneli dotykowych. Wymiana tradycyjnych włączników na te sterowane to dobry wybór z wielu powodów. Poznajmy je!

Wygoda użytkowania

Przy klasycznych włącznikach każda chęć zmiany sposobu oświetlania wybranego pomieszczenia, wymaga podejścia do włącznika. Można jedynie zadecydować o tym, która lampa będzie włączona, ale to wszystko. Przejście po schodach z góry na dół bądź w drugą stronę oznacza, że część przestrzeni nie zostaje właściwie oświetlona. Gdy dodatkowo mamy zajęte ręce reklamówkami z zakupami bądź walizkami, nie ma mowy o wygodzie włączania światła. Po ciemku zaś szukanie włączników jest równie uciążliwe.

Zdecydowanie wygodniejsze w użytkowaniu codziennym są włączniki sterowane pilotem. Poruszanie się po domu oznacza, że czasami zapominamy o wyłączeniu światła w danym pomieszczeniu. Siadamy wygodnie przed telewizorem albo do kolacji z rodziną, a w innym pokoju niepotrzebnie pobierany jest prąd. Aby to zmienić, wystarczy nacisnąć na pilot.

Ten sam pilot posłuży do zmiany sposobu oświetlania pomieszczenia, w którym aktualnie przebywamy. Możemy zadecydować o tym, że w pokoju ma być jaśniej bądź nieco ciemniej. Mniejsze natężenie światła nie męczy tak oczu. Ponadto maksymalne oświetlenie nie jest nam potrzebne, np. podczas oglądania telewizji. Przyda się świetlna poświata, ale to wszystko! Do nauki zaś czy pracy niezbędna jest maksymalna koncentracja, dlatego w tym przypadku nie obejdzie się bez dobrego oświetlenia wybranej przestrzeni. Na to wszystko pozwala zastosowanie dotykowych włączników sterowanych za pomocą pilota. Takie rozwiązanie oferuje sklep Gajwer.pl.

Nie tylko lampy

Włączniki dotykowe z opcją zdalnego sterowania sprawdzają się nie tylko do sterowania oświetleniem. Równie dobrze mogą posłużyć do zarządzania roletami zewnętrznymi bądź klimatyzacją. I to ponownie mając do dyspozycji w ręce pilot zdalnego sterowania.

W jednej chwili decydujemy o tym, jak chcemy oświetlić dane pomieszczenie. Czy potrzebujemy większego ciepła, czy wręcz przeciwnie – orzeźwiającego chłodu. Gdy zaś zapada zmrok szybko i sprawnie opuszczamy rolety zewnętrzne. To wszystko dzieje się bez konieczności podchodzenia do oddzielnych włączników przeznaczonych dla każdej z instalacji.

Oszczędności, które znajdują swoje odzwierciedlenie na rachunkach

Prąd to dla nas jedno z najdroższych mediów. Nic zatem dziwnego, że szukamy możliwości, aby zaoszczędzić. Decydując się na dotykowe włączniki zintegrowane ze zdalnym zarządzaniem, jesteśmy w stanie zmniejszyć pobór energii elektrycznej, jedynie poprzez zmianę natężenia światła. Wizualnie nie odczujemy wielkiej różnicy, zaś w praktyce ograniczymy wydatki.

To samo tyczy się korzystania z innych instalacji, którymi zarządzamy w ten sposób.

Design i estetyka

Klasyczne włączniki łatwo się brudzą, a ich doczyszczenie jest praktycznie niemożliwe. Rzadko kiedy pasują do aranżacji domowych wnętrz, a przecież detale mają znaczenie dla wystroju. Szklane panele dotykowe są niezwykle eleganckie. Niemalże płaskie, z kolorowym podświetleniem widocznym w nocy, łatwe do utrzymania w czystości, a do tego dostępne w kolorach, które wpisują się w dowolny styl wnętrz.

Mamy do czynienia z designerskim akcesorium elektrycznym, które posiada wiele zalet. Nie jest wymagające w montażu i staje się inwestycją w wygodniejszy dom.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *