Cohabitat Gathering 2012

Pisałem ostatnio o warsztatach „Zrób to sam 2.0” organizowanych przez Cohabitat, na których miałem okazję się wymądrzać.

Dziś chciałbym Was gorąco zachęcić do wsparcia i uczestnictwa w planowanej na połowę października imprezie Cohabitat Gathering 2012. Będzie to dwudniowe spotkanie ekspertów w dziedzinie ekologicznego budownictwa (głównie z gliny i słomy), lokalnej produkcji żywności, cohousingu (budowie osiedli przez przyszłych mieszkańców) oraz innych ciekawych zagadnień.

W tej chwili trwa akcja zbierania funduszy na organizację imprezy. Sam nie wiem, czy będę w stanie się pojawić na CG, choć bardzo bym chciał, bo tematyka, która będzie omawiana, jest zbieżna z moimi zainteresowaniami. Kto wie, może się tam spotkamy? 🙂

A poniżej relacja wideo z zeszłorocznej edycji Cohabitat Gathering.

Jeden komentarz do wpisu “Cohabitat Gathering 2012

  1. Niestety społeczeństwo nie jest świadome korzyści jakie daje prawdziwe ekologiczne budownictwo, ludzie nie są do tego przekonani, mimo że domy z gliny słomy stawiano wiele lat temu. Cohousing to bardzo ciekawy temat, jednak społecznie ciężki do zrealizowania w naszym kraju – trzeba wspólnie kupić ziemie, zainwestować w media i zabezpieczyć kapitał na zrealizowanie inwestycji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *