Nadchodzą „ciężkie” czasy w energetyce. Warto mieć w zanadrzu
czarnego konia, bo nigdy nic nie wiadomo, co się wydarzy :), a ponadto za
niewielkie pieniądze dostajesz coś, dzięki czemu masz poczucie pewnej
niezależności i wolności…
Tomasz Kowalik
Dzięki tej stronie zakupisz książkę, dzięki której zbudujesz generator gazu drzewnego (znanego w Polsce jako holzgas / holzgaz), paliwa którym będziesz mógł zasilać dowolny silnik spalinowy co najmniej 5 razy taniej niż benzyną! Dołączysz tym samym do grupy 997 zadowolonych czytelników publikacji (dane na dzień 29.12.2007).
Generator ten został zaprojektowany do zasilania pojazdów, ale z pomocą tej książki zbudujesz własną elektrownię zasilaną drewnem albo dowolnym innem rodzajem biomasy.
W oparciu o generator gazu drzewnego zbudowany na podstawie tej książki stworzysz własną elektrownię lub elektrociepłownię, która będzie zasilać Twój dom czy firmę. Z jej pomocą uniezależnisz się od swojego zakładu energetycznego.
Lepszym byłby tytuł energia z drewna – można opracować blok grzewczo energetyczny pracujący na gazie z drewna i zaopatrzyć budynek w ciepło i prąd.
Zbigniew Sułkowski
Jeśli chcesz zbudować dom autonomiczny, niezależny energetycznie, właśnie z pomocą tego generatora uda Ci się to uczynić.
Książka będzie dla Ciebie inspirującą i interesującą lekturą, na zachodzie cieszy się wielkim powodzeniem (można to ocenić choćby po ilości nowych wydań, ostatnie miało miejsce w październiku 2004). W Polsce została wydana na początku roku 2006 nakładem wydawnictwa internetowego Złote Myśli.
Autorzy tej książki, H.LaFontaine i P.Zimmerman, to naukowcy, którzy zajmowali się przez wiele lat zagadnieniami zgazowania paliw stałych. Pierwszy z nich (niestety już nieżyjący) był założycielem i wieloletnim prezesem Biomass Energy Founation, organizacji zajmującej się popularyzacją tej technologii w USA. Publikacja została napisana pod koniec lat 1980-tych na zlecenie jednej z amerykańskich rządowych agencji. Jej celem było opracowanie łatwego w budowie i eksploatacji generatora paliwa do wykorzystania w razie kryzysu paliwowego.
Zapoznałem sie z treścią ebooka i stwierdzam, że wykonanie takiej aparatury, jest prostsze niż się wydaje, a dzięki dokładnym instrukcjom „krok po kroku” można bez najmniejszego błędu stworzyć taki zagazowywacz dostosowany do własnych potrzeb.
Arkadiusz Niepsuj
Książka kosztuje w wersji elektronicznej zaledwie 14,98 złotych. Wydana została nakładem Wydawnictwa Złote Myśli. Ponieważ dostarczana jest jako plik PDF, nie ponosisz kosztów przesyłki. Oczywiście publikację można zamówić również w wersji papierowej. Zamówić ją można tutaj.
Jeśli nie jesteś do końca przekonany, przerwij na chwilę czytanie i spróbuj znaleźć tańsze źródło energii elektrycznej dla swojego domu. Możesz nie wierzyć w ten sposób zasilania silników i jednocześnie przeczytać do końca opis tej publikacji aby w pełni zrozumieć korzyści, które osiągniesz gdy już kupisz tę książkę.
Oczywiście otrzymasz polskie wydanie tej książki!
Dowody
Czy zauważyłeś, że wszystkie paliwa (benzyna, olej opałowy, węgiel i gaz) kosztują coraz więcej, że ciągle i nieustannie rosną ich ceny? Czy uświadomiłeś sobie, że wydatki na utrzymanie domu co miesiąc są coraz większe?
Napisałem, że eksploatacja agregatu prądotwórczego na gaz drzewny jest kilka razy tańsza niż na każdym innym paliwie. Skąd taka wielkość?
Według różnych źródeł jeden litr benzyny można odpowiada 2,5 – 4 kg drewna zgazowanego w generatorze. Załóżmy, że za 70 złotych można kupić 1 m3 drewna, co daje około 400 kg. W najgorszym przypadku więc — odpowiednik 100 litrów benzyny. To daje 70 groszy za litr benzyny, 5 razy mniej niż cena tego paliwa na stacjach benzynowych!
Zwróć uwagę — tyle pieniędzy oszczędzisz gdy drewno kupisz. A co w przypadku, gdy drewno zdobędziesz za darmo? W wielu przypadkach można pozyskać bardzo dobre paliwo do generatora za cenę transportu, np. z sadów po przycinaniu drzew, z przedsiębiorstw zajmujących się pielęgnacją zieleni miejskiej, z zakładów stolarskich. Oznacza to, że będziesz swój silnik na gaz drzewny zasilać praktycznie za darmo!
Nie wspomnę tu o możliwości hodowania własnego paliwa na plantacji np. wierzby energetycznej.
Porcja dobrych wskazówek praktycznych popartych niezbędną dawką teorii. Na naszym rynku technicznym mamy wiele publikacji „przeteoretyzowanych” nie dających jednak konkretnych rozwiązań praktycznych. Ta publikacja może nie wyczerpuje tematu jednak zasługuje na dobrą ocenę i jest godna polecenia.
Rajnold Franke
Czy już w pełni uświadomiłeś sobie, jak wiele pieniędzy oszczędzisz po zakupie tej książki, produkując własną energię? W odróżnieniu od drogich wiatraków taka elektrownia może pracować kiedy tylko tego zapragniesz! Będziesz niezależny od kaprysów zakładu energetycznego i od kaprysów pogody! Jeśli tak, kup tę książkę!
Być może obawiasz się, że nie będziesz w stanie zbudować na podstawie tej książki własnego urządzenia. Zapewniam Cię, że precyzyjne opisy czynności, opatrzone zdjęciami poszczególnych etapów budowy oraz schematy prezentujące wzajemne położenie wszystkich elementów wystarczą Ci w zupełności, by bezbłędnie zbudować generator. To będzie zadanie podobne do sklejania plastikowych modeli, tylko elementy są większe.
Bardzo ciekawa publikacja. Świetny poradnik dla majsterkowiczów. Napisany językiem przystępnym, nawet dla takich laików jak ja. W obecnych czasach gdy poszukiwane są alternatywne źródła energii, paliw itp. polecam!!!
Anna Sielecka
Tylko kupując tę książkę uwolnisz się na zawsze od rosnących cen paliw i energii, ponieważ zbudujesz na jej podstawie własny generator gazu drzewnego. Będzie on zasilać Twój agregat prądotwórczy, kocioł centralnego ogrzewania, kuchenkę gazową czy kogenerator.
Gdy znalazłem oryginalną, angielską wersję tej publikacji, po przeczytaniu powiedziałem sobie „Na co czekasz? Bierz się za budowę tego urządzenia! Tu wszystko wyjaśnione jest tak jasno, że na pewno bez problemów sobie z tym poradzisz!”. Od tamtego momentu zagadnienia zasilania silników paliwami stałymi bardzo mnie interesują.
Przez chwilę nie myśl o tym, ile pieniędzy oszczędzisz gdy już zakupisz tę książkę. Prawdą jest, że uruchamianie gazogeneratora nie trwa krótko, ale urządzenie to da Ci całkowitą niezależność od zmieniających się cen. Silnik po przestawieniu na gaz drzewny straci ok. 20-30% mocy, ale stratę tę można w pełni odzyskać prostymi sposobami podczas gdy Ty będziesz spokojny o swój portfel.
Czy zdajesz sobie w pełni sprawę z tego, że gaz drzewny jest jedynym naprawdę skutecznym sposobem uniknięcia olbrzymich wydatków na zakup energii, ponieważ pozwala się od niej w pełni uniezależnić? Do tego budowa tego urządzenia nie wymaga kosmicznych inwestycji na ogniwa fotowoltaiczne, turbinę wiatrową, zestaw akumulatorów i komplet elektroniki. Wystarczy prosty generator gazu drzewnego i agregat prądotwórczy…
Moje referencje
Książka tłumaczona była przeze mnie z języka angielskiego, więc być może zastanawia Cię, czy tłumaczenie jest dobrej jakości. Odpowiem — jest wysokiej jakości. Jestem magistrem inżynierem mechanikiem specjalności Energetyka Cieplna. Studiowałem na Politechnice Warszawskiej, na wydziale Mechanicznym Energetyki i Lotnictwa. Większość najważniejszych przedmiotów miałem prowadzonych właśnie w języku angielskim. Przez cztery semestry otrzymywałem stypendium dla najlepszych studentów specjalności energetycznej, w roku akademickim 2005/2006 otrzymywałem również stypendium za wyniki w nauce. Dlatego w serwisie Złote Myśli książka ma ocenę 5,64/6.
Ty też będziesz zadowolony!
Gwarancja satysfakcji klienta
Gwarantuję, że z książki będziesz zadowolony! Jeżeli nie będziesz, masz możliwość w ciągu 60 dni zwrócić ją do wydawnictwa, otrzymasz zwrot ceny książki, zgodnie z regulaminem wydawnictwa Złote Myśli.
Uwagi końcowe
Wobec kryzysu paliwowego trudno się nie domyślić korzyści. Ciekawa publikacja. Powrót do pierwotnych zainteresowań człowieka na tematy energetyczne. Wyobraźnia podpowiada mi zastosowanie Generatora Gazu Drzewnego do zasilania nie tylko silnika spalinowego, ale np. do opalania kotla C.O. […] Może warto rozważyć zastosowanie gazu drzewnego do zasilania małej elektrowni?
Marek Tlalka
Czy chciałbyś dowiedzieć się czegoś więcej zanim kupisz tę książkę?
Jeżeli po przeczytaniu tego tekstu masz jakieś wątpliwości, napisz do mnie. Czasem bywam też dostępny na Skype (prosiłbym o kontakt celem umówienia się na konkretną godzinę).
Możesz otrzymać ode mnie darmowy fragment tej książki żeby przekonać się, co ona sobą stanowi. W tym celu zapisz się na newsletter tej witryny.
wytwarzanie własnego prądu interesuje mnie bo uwazam ze za pomoca drewna wytwarzac prad to dobry pomysl
Czy jest możliwość wytworzenia prądu z kompostu z własnego gospodarstwa (biogaz) tak jak to ma miejsce na smietniskach tych lepszych?
@oSKAR: można, choć nie z pomocą takiego gazogeneratora tylko biogazowni.
Bardzo dobre forum na ktorym nie niszczy sie pomyslów zarodku uważanych przez niektorych za niedorzeczne. Bardzo dobre opisy, komentarze i rozwiązania, pozdrawiam.
Jestem, jak to się dawniej mówiło (a może i teraz)- pływającym, czyli elektrykiem okrętowym. I właśnie w Kanadzie spotkałem się z dużą ilością domów samowystarczających energetycznie. Są to generatory zasilane paliwem roślinnym, najczęściej olejem kukurydzianym lub rzepakowym.
Również bardzo interesuję się alternatywnymi źródłami energii, ale obecnie ani ogniwa PV, ani pompy ciepła nie spełniają warunków samowystarczania energetycznego. Bo jak wiemy, główny koszt zużywanej energii elektrycznej, to ogrzewanie. Sam korzystam z kolektorów słonecznych do podgrzewania c.w.u., ale była taka zima (rok 2003), gdy od grudnia do lutego kolektory pracowały kilka godzin.
Czy jest możliwość „przerobić” stary silnik tzw. esiok, es na gaz drzewny? Jeśli tak to czy w tej książce znajdę wskazówki ku temu? Pozdrawiam.
@Michał: w książce są tylko bardzo podstawowe informacje na temat samych przeróbek silnika. Natomiast bardzo szczegółowo opisana jest cała instalacja produkująca i dostarczająca do silnika gaz drzewny.
A czy można kupic taki agregat na drzewo?
I ile kosztuje?.
Chodzi mi o zasilanie domu jednorodzinnego