Samochód na sprężone powietrze… z klocków Lego

Miałem szczęście przeżyć swoją młodość w czasie, gdy klocki Lego było w Polsce dość łatwo dostępne i jako nastolatek mogłem sobie kupować zestawy Lego Technics. Czasem wciąż mam ochotę sobie jakiś zestaw kupić, szczególnie podoba mi się ten Unimog z kompresorem i zestawem pneumatycznym, ale ten samochód terenowy też jest fajny.

Wielkie wrażenie jednak zrobił na mnie ten samochód, który widzicie poniżej… Bo jest to w pełni funkcjonalny samochód z silnikiem, wykonany z klocków Lego.

Silnik ma napęd pneumatyczny i opiera się, o ile dobrze rozumiem, na siłownikach pneumatycznych Lego. A to oznacza, że mamy tu nic innego, jak pełnowymiarowy samochód na sprężone powietrze! Zdolny jeździć z prędkością 30 km/h, co samo w sobie też jest niemałym osiągnięciem.

Filmik wziąłem z YT, a odnalazłem go na powyższej stronie, via Gizmodo.com.

Wspominam o tym także dlatego, że pojazdy na sprężone powietrze wydają się być całkiem niezłą alternatywą dla pojazdów spalinowych. Oczywiście sprężone powietrze w żadnym stopniu nie jest tu paliwem, bo wykorzystywane jest jedynie do przechowywania energii. Co będzie napędzać sprężarkę, jest nieistotne — może to być elektryczny silnik, agregat prądotwórczy na biogaz, albo wiatrak.

Nie sądzę, byśmy mieli doczekać dużej popularności pojazdów na sprężone powietrze, może poza bardzo specyficznymi zastosowaniami. Mimo to, fajnie obejrzeć taką zabawkę. 🙂

Komentarzy do wpisu “Samochód na sprężone powietrze… z klocków Lego”: 4.

  1. Jacek says:

    Świetne:) też bym sobie zrobił takie autko:)

  2. Masa says:

    Nadwozie z klocków Lego ok? A co z podwoziem? Jeszcze by się rozsypało na większych wybojach 😀

  3. Zabawka rewelacyjna! Nie tylko dla maluchów, ale te dla dużych dzieci. Sam bym pojeździł czymś takim.

  4. serwis says:

    samochodzik na wypasie 🙂 Ciekawe gdzie serwisuje? Bo nie słyszałem o autoryzowanym serwisie LEGO 😉

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *