Jak urządzić salon z wyjściem na taras?

Salon z wyjściem na taras to jedno z najciekawszych rozwiązań architektonicznych w domach jednorodzinnych. Naturalne przedłużenie pomieszczenia zachęca, by spędzać czas na otwartej przestrzeni – możesz pić kawę podziwiając ogród w deszczu przez wielkie przeszklone drzwi, a kiedy wyjdzie słońce, usiąść przy stoliku na zewnątrz. Takie miejsce będzie również idealne do spotkań towarzyskich z przyjaciółmi i z rodziną. Przeczytaj nasze porady i sprawdź, w jaki sposób zaaranżować wyjątkowy salon z wyjściem na taras.

Salon z wyjściem na taras – jak ciekawie zaaranżować przestrzeń?

Urządzając salon z wyjściem na taras, szczególną uwagę warto zwrócić na odpowiednio wyeksponowane, tarasowe drzwi. Powinny być one wizytówką całej aranżacji – pięknie prezentować się zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz. Najlepiej zainwestować w duże, przeszklone drzwi. W żadnym wypadku nie powinniśmy chować ich za długimi zasłonami i firanami. Otwarty widok na zieleń w ogrodzie może stanowić znacznie większą ozdobę niż najpiękniejszy nawet obraz. Jednocześnie pozostawiając drzwi tarasowe niezasłonięte, wpuszczasz do pomieszczenia światło, co powoduje, że pomieszczenie jest jasne i wydaje się być optycznie powiększone. Docenisz to w szczególności w ponure dni. Z zasłon lub rolet warto korzystać jedynie przy największych upałach, gdy padające promienie są zbyt intensywne.

Podłoga w salonie z wyjściem na taras

Kolejną bardzo istotną kwestią w salonie z wyjściem na taras jest odpowiednia podłoga. Powinna ona nie tylko estetycznie się prezentować, ale i być łatwa w czyszczeniu i przede wszystkim bardzo wytrzymała. Może zdarzyć się, że będziesz potrzebować wielokrotnie przenosić ciężkie meble czy komplety na taras, co może spowodować ścieranie się paneli. Z tego powodu powinieneś wybierać rozwiązania o lepszych parametrach (grubość co najmniej 10-12 mm, klasa ścieralności AC5, klasa użyteczności 33. Oczywiście zawsze warto uwzględniać również własne preferencje estetyczne – wybrać ładny odcień i obejrzeć dokładnie strukturę drewna. To sprawi, że salon rzeczywiście będzie wizytówką Twojego domu.

Ciekawe meble do salonu z wyjściem na taras

Meble w salonie z wyjściem na salon powinny być przede wszystkim odporne na zabrudzenia – dotyczy to zwłaszcza tych ułożonych w pobliżu drzwi. Domownicy wchodząc i wychodząc mogą nanosić kurz, przenosić meble, jedzenie czy sprzęty. Dobrym rozwiązaniem będą z całą pewnością tkaniny obiciowe, które łatwo się czyszczą.

Jeżeli chodzi o wystrój wnętrza, to wybór rozwiązań jest wprost nieograniczony. Z powodzeniem możesz postawić na styl, który najbardziej Ci się podoba. Warto pamiętać jedynie o tym, by pozostawić nieco wolnej przestrzeni w pobliżu wyjścia na taras – tak aby nie bać się, że jakieś sprzęty zostaną zalane, gdy otworzysz drzwi podczas deszczu lub będą zawadzać przy szykowaniu grilla.

Warto pomyśleć o zakupie mebli, które sprawdzą się zarówno wewnątrz salonu, jak i mogą być bez przeszkód wyciągnięte na zewnątrz. Mogą to być na przykład lekkie, wiklinowe fotele, Vidaxl krzesła, czy niewielkie stoliki kawowe. Dobrym pomysłem będzie również zakup ciekawych dodatków, które sprawią, że całość aranżacji wewnątrz i na zewnątrz pozostanie spójna. W tej roli sprawdzą się na przykład dekoracyjne poduszki, doniczki lub lampiony.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *