Czy Twoja firma może być niezależna energetycznie?

Materiały prasowe

Koszty energii i ciepła oraz obawa o niezawodność dostaw to dwa czynniki, które nierzadko spędzają sen z powiek właścicielom firm i zarządcom obiektów użyteczności publicznej. Poszukiwanie optymalnych rozwiązań przyniosło niedawno ideę niezależności energetycznej pojedynczych budynków. Pozwala ona na znaczne oszczędności oraz zapewnienie dostaw energii i ciepła w sposób dostosowany do potrzeb konkretnego użytkownika obiektu.

Uniezależnienie się od tradycyjnych dostawców energii, koniec obaw o sprawność sieci przesyłowej, pełna kontrola i optymalizacja kosztów to marzenie administratorów wielu firm, zakładów produkcyjnych czy obiektów publicznych. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu takich źródeł energii jak kogeneracja i ogniwa fotowoltaiczne. Czytaj dalej…

Energia elektryczna czy SNG z biogazu? Co się bardziej opłaca?

Przygotowując ostatnio artykuł do dwumiesięcznika GlobEnergia zacząłem się zastanawiać nad tym, czemu nie wykorzystuje się jeszcze biogazu jako zastępczego gazu ziemnego. I doszedłem do wniosku, że może to mieć coś wspólnego ze efektywnością ekonomiczną, czyli po prostu z punktu widzenia zarobionych złotówek się nie opłaca.

Postanowiłem zatem to sprawdzić… Czytaj dalej…

Wytwarzanie własnego prądu

Nadchodzą „ciężkie” czasy w energetyce. Warto mieć w zanadrzu
czarnego konia, bo nigdy nic nie wiadomo, co się wydarzy :), a ponadto za
niewielkie pieniądze dostajesz coś, dzięki czemu masz poczucie pewnej
niezależności
i wolności…

Tomasz Kowalik

Dzięki tej stronie zakupisz książkę, dzięki której zbudujesz generator gazu drzewnego (znanego w Polsce jako holzgas / holzgaz), paliwa którym będziesz mógł zasilać dowolny silnik spalinowy co najmniej 5 razy taniej niż benzyną! Dołączysz tym samym do grupy 997 zadowolonych czytelników publikacji (dane na dzień 29.12.2007).

Generator ten został zaprojektowany do zasilania pojazdów, ale z pomocą tej książki zbudujesz własną elektrownię zasilaną drewnem albo dowolnym innem rodzajem biomasy.

W oparciu o generator gazu drzewnego zbudowany na podstawie tej książki stworzysz własną elektrownię lub elektrociepłownię, która będzie zasilać Twój dom czy firmę. Z jej pomocą uniezależnisz się od swojego zakładu energetycznego.

Lepszym byłby tytuł energia z drewna – można opracować blok grzewczo energetyczny pracujący na gazie z drewna i zaopatrzyć budynek w ciepło i prąd.
Zbigniew Sułkowski

Jeśli chcesz zbudować dom autonomiczny, niezależny energetycznie, właśnie z pomocą tego generatora uda Ci się to uczynić.


Książka będzie dla Ciebie inspirującą i interesującą lekturą, na zachodzie cieszy się wielkim powodzeniem (można to ocenić choćby po ilości nowych wydań, ostatnie miało miejsce w październiku 2004). W Polsce została wydana na początku roku 2006 nakładem wydawnictwa internetowego Złote Myśli.

Autorzy tej książki, H.LaFontaine i P.Zimmerman, to naukowcy, którzy zajmowali się przez wiele lat zagadnieniami zgazowania paliw stałych. Pierwszy z nich (niestety już nieżyjący) był założycielem i wieloletnim prezesem Biomass Energy Founation, organizacji zajmującej się popularyzacją tej technologii w USA. Publikacja została napisana pod koniec lat 1980-tych na zlecenie jednej z amerykańskich rządowych agencji. Jej celem było opracowanie łatwego w budowie i eksploatacji generatora paliwa do wykorzystania w razie kryzysu paliwowego.

Zapoznałem sie z treścią ebooka i stwierdzam, że wykonanie takiej aparatury, jest prostsze niż się wydaje, a dzięki dokładnym instrukcjom „krok po kroku” można bez najmniejszego błędu stworzyć taki zagazowywacz dostosowany do własnych potrzeb.
Arkadiusz Niepsuj

Książka kosztuje w wersji elektronicznej zaledwie 14,98 złotych. Wydana została nakładem Wydawnictwa Złote Myśli. Ponieważ dostarczana jest jako plik PDF, nie ponosisz kosztów przesyłki. Oczywiście publikację można zamówić również w wersji papierowej. Zamówić ją można tutaj.

Jeśli nie jesteś do końca przekonany, przerwij na chwilę czytanie i spróbuj znaleźć tańsze źródło energii elektrycznej dla swojego domu. Możesz nie wierzyć w ten sposób zasilania silników i jednocześnie przeczytać do końca opis tej publikacji aby w pełni zrozumieć korzyści, które osiągniesz gdy już kupisz tę książkę.

Oczywiście otrzymasz polskie wydanie tej książki!

Dowody

Czy zauważyłeś, że wszystkie paliwa (benzyna, olej opałowy, węgiel i gaz) kosztują coraz więcej, że ciągle i nieustannie rosną ich ceny? Czy uświadomiłeś sobie, że wydatki na utrzymanie domu co miesiąc są coraz większe? Czytaj dalej…

Mikrokogenerator gazowy

Na ostatnich targach Poleko w Poznaniu miałem przyjemność zapoznać się pokrótce z mikrokogeneratorem gazowym opartym o silnik spalinowy. Urządzenie to zamknięte jest w niewielkiej skrzynce a zawiera w sobie czterosuwowy trzycylindrowy silnik spalinowy i wymiennik ciepła. Producentem jego jest firma AISIN z grupy Toyota. [1]

Paliwem podstawowym dla tego mikrokogeneratora jest gaz ziemny lub gaz płynny (LPG). Czytaj dalej…