prosze o pomoc jaki piec c.o. wybrac

Ankot
Doświadczony
Posty:1584
Rejestracja:11 kwie 2006, 14:02
Lokalizacja:"kleryków"

Postautor: Ankot » 08 wrz 2006, 23:53

W sumie tez bym polecił retorciaka - bo miałowce okresowe przerabiałem przez 6 lat - przerdzewiał wymiennik ze względu na wykraplanie sie spalin. natomiast retortowy cwicze od 2 sezonów - fajna sprawa . komfort cieplny w budynku jak przy oleju czy gazie. Mało kłopotliwa obsługa , niewiele popiołu ( o ile dobry wegiel).
Acha mam do niego 2 "patenty' na ograniczenie znaczne zuzycia opału w tych kotłach.................... oszczednosci nawet do około 30%. W pierwszym sezonie spaliłem 9 ton groszku, a w nastepnym tylko 5,9 t.......( w bud. o pow. ogrzewalnej = 350m2) a zima była dłuzsza. 8)

Ankot
Doświadczony
Posty:1584
Rejestracja:11 kwie 2006, 14:02
Lokalizacja:"kleryków"

Postautor: Ankot » 20 maja 2007, 18:58

Z tą biomasa to jest "kanał" dla energetyki zawodowej - bo młyny nie chca robić za sieczkarnie , pył drzewny eksploduje w kolektorach palników . W bambuko zrobili wszystkich co sie porwali na wierzbę bo chca skupować tylko suchą , a za mokrą oferowana cena nie uzasadnia rozwoju tej gałęzi rolnictwa.
Biomasa - owszem ale w energetyce rozproszonej w źródłach od kilkunastu - do kilkuset kW - i tylko w specjalistycznej kogeneracji bo inaczej brak sensu i rachunku ekonomicznego.
A wogule wartało by sie zastanowić nad kotłem "wszystkozernym" z dobudowanym generatorem opartym na silniku stirlinga - to byłby "hicior"- bo nie dość ,że się pali "wszystkim" to jeszcze jest z tego prad (i per saldo forsa - może się okazac że koszt ogrzewania spadnie do wartości ujemnych - czyli bedzie generował zysk).

Ankot
Doświadczony
Posty:1584
Rejestracja:11 kwie 2006, 14:02
Lokalizacja:"kleryków"

Postautor: Ankot » 17 lis 2008, 18:21

Myślę ,że pelet jest za drogi w stosunku do wartosci opałowej, a na zrąbki trzeba mieć miejsce............
Sądzę ,że mimo wszystko trzeba by pomyśleć o groszku i dobrym do niego piecu - np jakimś z dodatkowym rusztem (per saldo - bedzie to kocioł wszystkożerny - jakby co się na rynku popierniczyło ....) .
Z oleju opałowego tak szybko bym nie rezygnował bo obecnie cena ropy dobija do tej z przed 2 lat i nie zanosi się że na tym skończy . Osobiście uważam ,że stanie na poziomie ~ $ 25 -33 / baryłkę ( "olejarze" boją się konkurencji w postaci OZE na które się świat powoli przestawia). Tak więc jest całkiem możliwe że niebawem wrócimy do "opału".
Już teraz górnicy narzekają ,że .....wydobycie węgla spada bo energetyka go mniej kontraktuje ( zużycie ciepła maleje z uwagi na poprawę izolacji obiektów) + jeszcze wręcz obowiązek stosowania biomasy. :?

Ankot
Doświadczony
Posty:1584
Rejestracja:11 kwie 2006, 14:02
Lokalizacja:"kleryków"

Postautor: Ankot » 04 paź 2009, 21:19

W ogóle rynek węgla i całe górnictwo to jeden wielki bajzel.
Ostatnio znalazłem na Allegro ofertę sprzedaży ekogroszku rodem z Czech w cenie 280 zł / t - transport zestawem 25 ton dopłata do kilometrów . Można się dogadać z sąsiadami i chromolić to nasze górnictwo.............

Awatar użytkownika
Lis
Site Admin
Posty:1758
Rejestracja:24 gru 2003, 23:26
Lokalizacja:Warszawa
Kontaktowanie:

Postautor: Lis » 05 paź 2009, 00:13

A to nie był czasem ekogroszek z brunatnego? Bo i takie oferty widziałem... To by tłumaczyło tę niską cenę...
Interesują Cię alternatywne paliwa i odnawialne źródła energii? Na pewno zaciekawią Cię też przygotowania na trudne czasy (tzw. nowoczesny survival) :!:

Ankot
Doświadczony
Posty:1584
Rejestracja:11 kwie 2006, 14:02
Lokalizacja:"kleryków"

Postautor: Ankot » 05 paź 2009, 08:57

Być może są to jakieś węgle młodsze - pośrednie między kamiennym a brunatnym -tym niemniej WO podawana jest w różnych wartościach ale dość zbliżonych do "ekoretu" . Tak czy owak jeżeli one prawdziwe to z całą pewnością warto się tym zainteresować albowiem workowany groszek dochodzi obecnie do 25 - 30 zł /25kg = 1000- - 1200zł/t ( w tzw. detalu)...........
Gdybym nie zlikwidował paleniska retortowego na rzecz palnika mazutowego to z całą pewnością zapodał bym sobie furkę.

Przykładowa aukcja Allegro:
--EKO GROSZEK-- 290 ZŁ-- (numer 754244922)

POSIADAM W SPRZEDAŻY EKO GROSZEK IMPORT CZECHY, (wymiar ziarna 8-25mm, kaloryczność 22-23MJ) ODBIÓR PRZYSTAJŃ KOŁO CZĘSTOCHOWY CENA 290 ZŁ NETTO/ TONA. DOTYCZY SPRZEDAŻY CAŁOPOJAZDOWEJ 24-25 TON, W PRZYPADKU SPRZADAŻY DETALICZNEJ CENA 390 BRUTTO. MOŻLIWA RÓWNIEŻ DOSTAWA NASZYM TRASNPORTEM W KAŻDE MIEJSCE W POLSCE ZA NIEWIELKĄ DOPŁATĄ, ZAPRASZAMY, KONTAKT 604146179

PS : to nie reklama tylko w celu informacyjnym :D


Wróć do „Ogrzewanie i klimatyzacja”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 6 gości

cron