Pozycjonerstwo

Włodek
Wtajemniczony
Posty:29
Rejestracja:15 lip 2008, 21:53
Pozycjonerstwo

Postautor: Włodek » 10 mar 2014, 21:40

Może by tak porządek z tym zrobić na forum? Chodzi mi o takich dziwnych userów mających po parę wpisów z dupy wziętych albo o dupie Maryni, a w podpisie lub nawet w treści posta pińcet linków pozycjonujących własne strony.
Szlag mnie trafia, bo wchodzę na forum, patrzę: nowe posty, otwieram, a tam stado postów typu: "haha, śmieszne" albo "całkowicie się zgadzam" albo jakiś tekst, z pozoru sensowny, ale nic nie wnoszący, a pod nim cztery linki pozycjonujące.
Przecież to jest bezczelne, chamskie pozycjonerstwo w najgorszej postaci.
To tak, jakby Wam na chałupie ktoś farbą wymalował reklamę swojej działalności bez Waszej zgody.

Edit: Właśnie spostrzegłem, że już dwa lata temu o tym pisałem...

Awatar użytkownika
Lis
Site Admin
Posty:1758
Rejestracja:24 gru 2003, 23:26
Lokalizacja:Warszawa
Kontaktowanie:

Re: Pozycjonerstwo

Postautor: Lis » 11 mar 2014, 09:55

Staram się tego pilnować, ale niewiele jestem w stanie zrobić. Znaczna część takich wpisów jest przeze mnie kasowana, ale z oczywistych względów nie daję radę ogarniać wszystkiego.

Włączyłem moderację wpisów dla nowych użytkowników -- może to coś pomoże... Nie powinny się pojawiać bez mojej akceptacji.
Interesują Cię alternatywne paliwa i odnawialne źródła energii? Na pewno zaciekawią Cię też przygotowania na trudne czasy (tzw. nowoczesny survival) :!:

Włodek
Wtajemniczony
Posty:29
Rejestracja:15 lip 2008, 21:53

Re: Pozycjonerstwo

Postautor: Włodek » 11 mar 2014, 10:02

A może zablokowanie możliwości wstawiania linków w podpisie byłoby jakąś opcją?

Awatar użytkownika
Lis
Site Admin
Posty:1758
Rejestracja:24 gru 2003, 23:26
Lokalizacja:Warszawa
Kontaktowanie:

Re: Pozycjonerstwo

Postautor: Lis » 11 mar 2014, 11:04

Tak, ale tego akurat robić nie chcę. Bo zależy mi na tym, by ludzie piszący na forum mogli podawać tam odnośniki do swoich stron. Jeśli ktoś zajmuje się jakimś tematem zawodowo albo hobbystycznie i ma o tym stronę internetową -- to powinien umieścić odnośnik w podpisie, żeby np. było od razu widać, że się zna na temacie.

To oczywiście otwiera raj dla pozycjonerów, ale jak będę moderować te śmieciowe wpisy, to powinno to zostać w dużej mierze ograniczone.
Interesują Cię alternatywne paliwa i odnawialne źródła energii? Na pewno zaciekawią Cię też przygotowania na trudne czasy (tzw. nowoczesny survival) :!:

kombo
Posty:1
Rejestracja:18 lip 2014, 13:37
Kontaktowanie:

Re: Pozycjonerstwo

Postautor: kombo » 21 lip 2014, 11:51

A dużo takich wpisów masz dziennie do przejrzenia ? zawsze mnie to Ciekawiło ile pracy musi mieć administrator forum.

Awatar użytkownika
Lis
Site Admin
Posty:1758
Rejestracja:24 gru 2003, 23:26
Lokalizacja:Warszawa
Kontaktowanie:

Re: Pozycjonerstwo

Postautor: Lis » 22 lip 2014, 16:06

Za dużo.
Interesują Cię alternatywne paliwa i odnawialne źródła energii? Na pewno zaciekawią Cię też przygotowania na trudne czasy (tzw. nowoczesny survival) :!:

masska
Posty:2
Rejestracja:30 wrz 2014, 10:36
Kontaktowanie:

Re: Pozycjonerstwo

Postautor: masska » 30 wrz 2014, 11:11

Dobrym rozwiązaniem może być dodanie parametru nofollow do linków - to skutecznie odstrasza pozycjonerów.

marcin23212
Posty:1
Rejestracja:06 lis 2014, 14:19
Kontaktowanie:

Re: Pozycjonerstwo

Postautor: marcin23212 » 08 lis 2014, 12:16

Tylko zacznijmy od tego, że odmienia się to pozycjonowanie. A problem ten dotyczy każdego forum w którym jest możliwość wstawienia linka. Z jednej strony napędza to forum i nowe posty, ale są też negatywne skutki tego. Grunt to banować osoby, które całkowicie spamują.

Awatar użytkownika
Lis
Site Admin
Posty:1758
Rejestracja:24 gru 2003, 23:26
Lokalizacja:Warszawa
Kontaktowanie:

Re: Pozycjonerstwo

Postautor: Lis » 12 lis 2014, 14:10

Nie ma nic korzystnego dla istnienia forum w fali wpisów typu "100% racji, zgadzam się" albo "bardzo ciekawy post, daje do myślenia".

N I C.

Ani dla mnie, ani dla normalnych użytkowników.

Nie mam nic przeciwko pozostawianiu odnośnika do własnej strony, jeśli ktoś aktywnie uczestniczy w dyskusjach na forum i coś od siebie w te dyskusje wkłada.
Interesują Cię alternatywne paliwa i odnawialne źródła energii? Na pewno zaciekawią Cię też przygotowania na trudne czasy (tzw. nowoczesny survival) :!:

ciekawymarian
Posty:3
Rejestracja:05 lut 2014, 15:06
Lokalizacja:Toruń
Kontaktowanie:

Re: Pozycjonerstwo

Postautor: ciekawymarian » 19 gru 2014, 00:56

Moim zdaniem wystarczy link pod globusikiem, po co jeszcze stopki zaśmiecać anchorami, które nic nie dają ;)

bimber23
Posty:1
Rejestracja:27 mar 2015, 16:59
Lokalizacja:Warszawa
Kontaktowanie:

Re: Pozycjonerstwo

Postautor: bimber23 » 27 mar 2015, 17:02

Po zmianach google teraz administratorzy mają dużo roboty :( przez pozycjonerów eh :(

Awatar użytkownika
Klarsan
Posty:1
Rejestracja:11 cze 2015, 10:56
Lokalizacja:Łódź
Kontaktowanie:

Re: Pozycjonerstwo

Postautor: Klarsan » 11 cze 2015, 11:00

Uważam, że nie powinno być także linków w samych profilach... To by ograniczyło spam.

hania78
Wtajemniczony
Posty:36
Rejestracja:21 kwie 2015, 10:56

Re: Pozycjonerstwo

Postautor: hania78 » 29 cze 2015, 10:26

No ja np. jestem tu stosunkowo od niedawna i też może nie pisze jakichś arcymądrych rzeczy, ale staram sie udzielać, po prostu, w miarę możliwości. I jestem tu z czystej ciekawości, zawsze miło dowiedzieć się czegoś nowego. A tak to nigdy nie wiem, czy na prawdę ktoś mi coś szczerze poleca, czy jak...:/

miczek
Posty:1
Rejestracja:21 sty 2016, 22:47

Re: Pozycjonerstwo

Postautor: miczek » 21 sty 2016, 22:51

Niestety moim zdaniem fora internetowe po prostu przez to upadną.

Majka
Posty:1
Rejestracja:24 maja 2016, 11:25

Re: Pozycjonerstwo

Postautor: Majka » 24 maja 2016, 11:32

Fora przez to nie upadną, bo to je napędza. Znam wiele for, które odcieły się od linkowania, albo właśnie włączyły moderowanie każdego postu i przez to nikt już tam nie zagląda. A jak chodzi o polecanie w sieci... Teraz wszystko jest szeptanką i możecie sobie całe forum zablokować, ale tego nie powstrzymacie.
https://e-ziaja.com/pl/3-kosmetyki-ziaja


Wróć do „Zupełnie inne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 9 gości

cron