Niezbędnik projektanta cyklonu

Awatar użytkownika
Lis
Site Admin
Posty:1758
Rejestracja:24 gru 2003, 23:26
Lokalizacja:Warszawa
Kontaktowanie:

Postautor: Lis » 16 cze 2010, 22:00

A to silnik dwupaliwowy będzie? Bo mieszanka HG z powietrzem to raczej 1:1 niż 1:5. :)
Interesują Cię alternatywne paliwa i odnawialne źródła energii? Na pewno zaciekawią Cię też przygotowania na trudne czasy (tzw. nowoczesny survival) :!:

Awatar użytkownika
Andrzej_z_Wolki
Wtajemniczony
Posty:30
Rejestracja:23 kwie 2009, 15:16

Re: Niezbędnik projektanta cyklonu

Postautor: Andrzej_z_Wolki » 03 lut 2013, 21:29

Witam,
w załączniku, do "wzoru do obliczeń" dla założeń z tego projektu:
http://www.spm.pl/~karas/AOS_projekt_se ... nkaeas.doc
mały kalkulator , który pozwoli szybko obliczyć pozostałe wymiary mając jako wyjściowy : średnicę korpusu.
Może się komuś przyda.

Tu można wykorzystać zależności przedstawione na wykresach:
http://cdn.intechopen.com/pdfs/6738/InT ... rators.pdf

Tu można określić wymiary wykorzystując tebele :
PDF
Konkretne wykonanie z wymiarami GEK.
http://wiki.gekgasifier.com/w/page/6123692/Cyclone
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony 15 mar 2014, 04:23 przez Andrzej_z_Wolki, łącznie zmieniany 2 razy.

Marco
Doświadczony
Posty:181
Rejestracja:29 gru 2008, 16:55
Lokalizacja:Białystok

Re: Niezbędnik projektanta cyklonu

Postautor: Marco » 15 sty 2014, 19:32

Jakiś czas temu usiadłem do tego. Liczyłem "na piechotę", ściśle według schematu inaugurującego wątek, ale musiałem kilkakrotnie przeprojektowywać, gdyż niektóre wymiary "gryzły się" ze sobą - i w gruncie rzeczy nie ma takiej swobody projektowania, jak to wynika z poradnika. Może byłoby inaczej, gdyby wiedzieć, które zależności można traktować z rezerwą. Ja nie wiedziałem i w swoich bazgrołach starałem się uwzględnić wszystkie.
Szablonu w Excelu, jaki powyżej zapodał Andrzej, nie przetestuję, gdyż nie posiadam tego programu na komputerze, z którego w tej chwili piszę. :( Nie omieszkam jednak wkrótce pobawić się w scedowanie takiej wyliczanki na komputer. :)

PS. Ma ktoś może dobry patent na wykonanie leja cyklonu? Ja postanowiłem wziąć się za to sam i myślałem, że wygięcie blachy 0,5 w lejek to tyle, co kartkę zwinąć. Niestety, różnica w sztywności przerosła moje oczekiwania i trochę "połamany" lej wyszedł. Musi być idealny stożek, czy mogę jednak liczyć na to, że będzie to skutecznie odpylać?

Marco
Doświadczony
Posty:181
Rejestracja:29 gru 2008, 16:55
Lokalizacja:Białystok

Re: Niezbędnik projektanta cyklonu

Postautor: Marco » 26 lut 2014, 08:03

Melduję, że plik nie działa. Właśnie na różne sposoby próbowałem go przetestować, lecz nawet się nie wypakowuje.

Awatar użytkownika
Lis
Site Admin
Posty:1758
Rejestracja:24 gru 2003, 23:26
Lokalizacja:Warszawa
Kontaktowanie:

Re: Niezbędnik projektanta cyklonu

Postautor: Lis » 26 lut 2014, 09:15

Potwierdzam, program wypakowujący zgłasza błąd niesprawnego archiwum ("błąd w spakowanym pliku").
Interesują Cię alternatywne paliwa i odnawialne źródła energii? Na pewno zaciekawią Cię też przygotowania na trudne czasy (tzw. nowoczesny survival) :!:

Awatar użytkownika
Andrzej_z_Wolki
Wtajemniczony
Posty:30
Rejestracja:23 kwie 2009, 15:16

Re: Niezbędnik projektanta cyklonu

Postautor: Andrzej_z_Wolki » 15 mar 2014, 03:48

Jak otwieram (rozpakowuję) plik u siebie nie ma problemu, po wstawieniu i pobraniu jest problem .(wstawiałem spakowany bo ten format nie był blokowany przez serwer)
Chciałem wstawić nie spakowany ale otrzymuję taki komunikat:
rozszerzenie xls.jpg
Po umieszczeniu tego samego pliku na tym serwerze jest OK.
CykloneCalculator.rar/
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony 19 mar 2014, 23:24 przez Andrzej_z_Wolki, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Andrzej_z_Wolki
Wtajemniczony
Posty:30
Rejestracja:23 kwie 2009, 15:16

Re: Niezbędnik projektanta cyklonu

Postautor: Andrzej_z_Wolki » 15 mar 2014, 05:37



PS. Ma ktoś może dobry patent na wykonanie leja cyklonu? Ja postanowiłem wziąć się za to sam i myślałem, że wygięcie blachy 0,5 w lejek to tyle, co kartkę zwinąć. Niestety, różnica w sztywności przerosła moje oczekiwania i trochę "połamany" lej wyszedł. Musi być idealny stożek, czy mogę jednak liczyć na to, że będzie to skutecznie odpylać?
Ja tak robiłem:
cyclone200.jpeg
Z korpusów dwóch gaśnic , dolna nacinana . Trudno o szczelne spawy. Jeszcze nie testowany.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Andrzej_z_Wolki
Wtajemniczony
Posty:30
Rejestracja:23 kwie 2009, 15:16

Re: Niezbędnik projektanta cyklonu

Postautor: Andrzej_z_Wolki » 19 mar 2014, 14:56

Tak to wygląda
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Marco
Doświadczony
Posty:181
Rejestracja:29 gru 2008, 16:55
Lokalizacja:Białystok

Re: Niezbędnik projektanta cyklonu

Postautor: Marco » 07 kwie 2014, 22:00

Dzięki za poprawiony odnośnik. Żałuję, że gdzieś zaginęła mi kartka z obliczeniami, wg których zrobiłem lej, bo ten szablon w excelu jest jednak jakiś wybrakowany - kiedy zmieniam kąt rozwarcia stożka, wysokość separacji nie zmienia się, a przecież powinna! Pewnie znalazłoby się jeszcze kilka niedoróbek. Jak znajdę na to chwilę, poprawię z pewnością.
Co do "kanciastego" leja - wątpię, żeby dobrze działał, ale życzę Ci powodzenia. Sobie zresztą też. :) Bo nie zamierzam go przerabiać, dopóki nie przetestowany.
Szczerze? Mnie trochę szkoda by było chlastać gaśnicę. Do cyklonu chyba nie jest potrzebna taka konkretna blacha. No, ale w końcu zasada jest taka, że zużywamy w pierwszej kolejności materiały, których mamy najwięcej pod ręką. :wink:

Awatar użytkownika
Andrzej_z_Wolki
Wtajemniczony
Posty:30
Rejestracja:23 kwie 2009, 15:16

Re: Niezbędnik projektanta cyklonu

Postautor: Andrzej_z_Wolki » 08 kwie 2014, 08:07

Witam,
ten kalkulator popełniłem wyłącznie do założeń wspomnianego projektu i wszystko jest liczone tylko w stosunku do zmienianej średnicy dc .
(Inaczej: wstawiamy dc - liczy pozostałe wymiary.)
Gaśnice (dwie) wiadomo, ze złomu.Lej będzie zmieniany , ten ma nieszczelności przy tylu spawach i jest z konieczności "niewymiarowy".

Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 09 kwie 2014, 00:21 przez Andrzej_z_Wolki, łącznie zmieniany 2 razy.

Marco
Doświadczony
Posty:181
Rejestracja:29 gru 2008, 16:55
Lokalizacja:Białystok

Re: Niezbędnik projektanta cyklonu

Postautor: Marco » 08 kwie 2014, 19:57

A ja wolnej chwili wklepałem do excela przykładową średnicę cylindra i uproszczone formułki dla pozostałych wymiarów (średnie wartości wg "Niezbędnika") - i wychodzi kąt spoza sugerowanego przez "Niezbędnik" zakresu. Fizycznie mam wykonany lej o tych samych średnicach, lecz niższy, żeby spełniał wszystkie założenia.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

dana1104
Posty:1
Rejestracja:29 kwie 2014, 11:25

Re: Niezbędnik projektanta cyklonu

Postautor: dana1104 » 29 kwie 2014, 11:30

A czy ktoś może powiedzieć gdzie znaleźć całą treść albo kto jest autorem tej publikacji?
Wróżki Warszawa dla każdego

odyssa12
Wtajemniczony
Posty:32
Rejestracja:30 maja 2014, 13:14
Lokalizacja:Międzyrzecz
Kontaktowanie:

Re: Niezbędnik projektanta cyklonu

Postautor: odyssa12 » 30 cze 2014, 11:15

Też szukałem całej publikacji, ale niestety nie udało mi się.

Rafinex
Wtajemniczony
Posty:33
Rejestracja:09 cze 2014, 13:10

Re: Niezbędnik projektanta cyklonu

Postautor: Rafinex » 19 sie 2014, 12:43

Z tego co wiem to nigdzie jej nie ma a jak jest to bardzo trudno ją znaleźć.

Awatar użytkownika
Andrzej_z_Wolki
Wtajemniczony
Posty:30
Rejestracja:23 kwie 2009, 15:16

Re: Niezbędnik projektanta cyklonu

Postautor: Andrzej_z_Wolki » 08 lut 2015, 19:19

Z TEGO wychodzi mi coś takiego
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.


Wróć do „Literatura”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość