Jazda na fryturze

Awatar użytkownika
maszakow
Doświadczony
Posty:340
Rejestracja:07 cze 2006, 10:34
Lokalizacja:Gdańsk

Postautor: maszakow » 14 lip 2010, 11:17

Każdy drobny filtr się nada byle by to tylko przez niego przepchnąć.
minimum 10-20 mikronów i to już bardzo pomoże a na pewno ocali silnik od zasyfienia. Nie wszystko co w takiej fryturze pływa, spadnie na dno nawet po podgrzaniu - trzeba o tym pamiętać.
maszakow

...A mój Jumper już nie pali - bo go ukradli ...:(

Awatar użytkownika
lelek
Doświadczony
Posty:72
Rejestracja:30 kwie 2007, 10:58
Lokalizacja:KO -RLP
Kontaktowanie:

Postautor: lelek » 23 maja 2011, 09:49

witam,
uwazam ze wszystkie sposoby filtrowania sa dobre jezeli sa efektywne. Jezeli chodzi o opisywane to wydaje mi sie ze jest to dobre jezeli potrzebna ilosc przefiltrowanego ma wystarczyc na miesiac. W moim przypadku filtruje okolo 500-600 litrow i czesc plynie do bakow taksiazy z Frankfurtu. Nie jest to zaden profesjonalny sposob.
Dostawe frytury najpierw przepuszczam grawitacyjnie przez szmate, a ponownie pompa przez cztery filtry ( 80, 20, 5 i 1µm ), jest on bardziej oczyszczony niz ten z polek sklepowych. Filtr paliwa w samochodzie oczyszcza paliwo do okolo 8µm, a wiec olej jest czysciejszy niz napedowy. Robie to w temperaturze pokojowej tak aby prawie caly tluszcz staly zostal usuniety. Wydajnosc filtracji siega przy nowym zestawie filtrow do 10 litrow na minute.
Pozdrawiam

Roslinny ? Do pelna prosze !
Poszukuje OR- posmazalniczego na trasie Zgorzelec-Krakow, Koszalin-Wloclawek-Katowice...
__________________________

www.ekoforum.pl

Awatar użytkownika
Lis
Site Admin
Posty:1758
Rejestracja:24 gru 2003, 23:26
Lokalizacja:Warszawa
Kontaktowanie:

Re: Jazda na fryturze

Postautor: Lis » 04 maja 2012, 16:17

Tak, jeśli zapłacisz akcyzę.

Czego nie dasz rady zrobić, jeśli nie masz działalności gospodarczej. Przeczytaj tę wypowiedź. :)
Interesują Cię alternatywne paliwa i odnawialne źródła energii? Na pewno zaciekawią Cię też przygotowania na trudne czasy (tzw. nowoczesny survival) :!:

Awatar użytkownika
Lis
Site Admin
Posty:1758
Rejestracja:24 gru 2003, 23:26
Lokalizacja:Warszawa
Kontaktowanie:

Re: Jazda na fryturze

Postautor: Lis » 15 wrz 2012, 14:05

Równie dobrze możesz czuć zapach ze spalania biodiesla, kupionego całkiem legalnie na stacji Orlen.
Interesują Cię alternatywne paliwa i odnawialne źródła energii? Na pewno zaciekawią Cię też przygotowania na trudne czasy (tzw. nowoczesny survival) :!:

piotrul
Doświadczony
Posty:106
Rejestracja:22 cze 2012, 16:09

Re: Jazda na fryturze

Postautor: piotrul » 17 wrz 2012, 12:08

A ja się tak zastanawiam, czy to w Polsce jest dozwolona jazda na oleju po frytkach.
no właśnie też nad tym ostatnio się zastanawiałem bo dość nie rzadko widzę a raczej czuję takie przypadki no ale jak widać da się bez pozwolenia :wink:
Da się, oczywiście. Tak samo jak na opałowym, do pierwszej kontroli :mrgreen:


Wróć do „Samochody na olej roślinny / biodiesel”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 0 gości

cron