Gazogenerator GEK + CHP 25kWe

Awatar użytkownika
Lis
Site Admin
Posty:1758
Rejestracja:24 gru 2003, 23:26
Lokalizacja:Warszawa
Kontaktowanie:

Postautor: Lis » 02 mar 2010, 14:02

Przez moment rozważałem nad zakupem tego urządzenia, rzecz jasna w zestawie do samodzielnego montażu.

Komplet elementów do pospawania to wydatek rzędu $1500, chyba jednak to sobie odpuszczę... :(
Interesują Cię alternatywne paliwa i odnawialne źródła energii? Na pewno zaciekawią Cię też przygotowania na trudne czasy (tzw. nowoczesny survival) :!:

piotrul
Doświadczony
Posty:106
Rejestracja:22 cze 2012, 16:09

Re: Gazogenerator GEK + CHP 25kWe

Postautor: piotrul » 13 lip 2012, 12:10

Poradzili sobie słabo. Wg mnie to porażka, gwarantują że silnik popracuje 12tyś godzin. Ale coś tam wspominali, że niektóre dochodzą do 17. Tyle to można "wylatać" w 2 lata. Jak na fabrycznie nowy silnik to słabiutko.

narek1
Wtajemniczony
Posty:33
Rejestracja:17 lip 2012, 21:34

Re: Gazogenerator GEK + CHP 25kWe

Postautor: narek1 » 17 lip 2012, 22:07

Piotrul, czy masz samochód? Policz ile to jest 12 tys godzin x 50 km/h. Myślę, że nie ma takiego samochodu który by Ciebie zadowolił bo na fabrycznie nowym silnikiem nie da się rady zrobić 600 tys km. !2 tys godzin to nie jest dużo ale chyba jednak nie jest to porażka. Wyglada, że się nie zastanowiłeś jak pisałeś i jeszcze istotne jest co w takim silniku się popsuje po tych 12 tys godz. W samochodzie osobowym to pasek wymieniał byś w tym czasie kilkanaście razy. Silnik tira to tyle by raczej wytrzymał a i tak nie wiadomo czy bez napraw.
I jeszcze jedno, wartość prądu wyprodukowanego w tym czasie to 140 tys zł.

Awatar użytkownika
Lis
Site Admin
Posty:1758
Rejestracja:24 gru 2003, 23:26
Lokalizacja:Warszawa
Kontaktowanie:

Re: Gazogenerator GEK + CHP 25kWe

Postautor: Lis » 18 lip 2012, 08:19

Jest też i inna kwestia, silniki stacjonarne pracują na dość stałych, niezmiennych obciążeniach. Nie ma przyspieszania i hamowania silnikiem. To też korzystnie wpływa na ich żywotność.
Interesują Cię alternatywne paliwa i odnawialne źródła energii? Na pewno zaciekawią Cię też przygotowania na trudne czasy (tzw. nowoczesny survival) :!:

piotrul
Doświadczony
Posty:106
Rejestracja:22 cze 2012, 16:09

Re: Gazogenerator GEK + CHP 25kWe

Postautor: piotrul » 18 lip 2012, 09:28

O to to. To są silniki przemysłowe :!: Nie można ich porównywać z samochodowymi. Chyba, że ze starym mercem beczka, który robił bez problemu 500-600k km. Albo amerykańskie v8 lub R6 z jeepa 500k to dla nich też żaden wyczyn.Większe agregaty robią 8000h do pierwszego przeglądu.

narek1
Wtajemniczony
Posty:33
Rejestracja:17 lip 2012, 21:34

Re: Gazogenerator GEK + CHP 25kWe

Postautor: narek1 » 04 sie 2012, 07:43

Poprzedniu gdy tutaj pisałem to nie przyjrzałem sie dokładnie temu agregatowi z linku z poczatku tematu. Potem sie zastanowiłaem, że jeśli agregat 25 kW ma kosztować 1500$ to jest to za darmo. Spojrzałem jeszcze raz i nie ma tam silnika ani generatora. 6000 zł za samą wytwornicę to już normalniejsza cena. Niemniej zmienia to postać rzeczy jeśli chodzi o trwałość silnika. Te 12 tys godzin odnosi sie do silnika który użytkownik sobie sam wybierze i może to być nawet silnik samochodowy. Takie można dostać za 300 zł. Wytrzymałość 12 tys godzin odnosi się raczej do scharakteryzowania czystości gazu która rzutuje na trwałość silnika a nie na trwałośc mechaniczną samego silnika.
Zainteresowanym podaję, że fabrycznie nowy generator asynchroniczny o mocy 22 kW kosztuje brutto 3300zł.

PS. Chyba z forum wykruszyli się wszyscy starzy wyjadacze. Ciekawe czemu? Ja ze swojej strony przyznam, że od kiedy forum jest w zimnym kolorze niebieskim to jakoś tak mniej mnie do niego ciągnie.

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Lis
Site Admin
Posty:1758
Rejestracja:24 gru 2003, 23:26
Lokalizacja:Warszawa
Kontaktowanie:

Re: Gazogenerator GEK + CHP 25kWe

Postautor: Lis » 05 sie 2012, 17:58

Forum istnieje już 9 lat, część ludzi nie ma pewnie czasu, niektórzy stracili login i hasło, część zmieniła zainteresowania. Tak to jest w życiu każdego forum.

Póki benzyna jest dość tania, jak na nasze portfele, napływu nowych fanatyków nie będzie za dużo. ;)
Interesują Cię alternatywne paliwa i odnawialne źródła energii? Na pewno zaciekawią Cię też przygotowania na trudne czasy (tzw. nowoczesny survival) :!:


Wróć do „Stacjonarne małej mocy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 21 gości

cron