[osobowy] Yugo na gaz drzewny

Awatar użytkownika
Lis
Site Admin
Posty:1758
Rejestracja:24 gru 2003, 23:26
Lokalizacja:Warszawa
Kontaktowanie:
[osobowy] Yugo na gaz drzewny

Postautor: Lis » 27 gru 2003, 15:44

Pod poniższym adresem jest dokument o zamontowaniu gazu drzewnego do Yugo.
http://www.inet.hr/~bpauric/edrva.htm

Na mojej witrynie można również przeczytać tłumaczenie dłuższego artykułu o tym samochodzie.
Ostatnio zmieniony 13 lis 2005, 20:20 przez Lis, łącznie zmieniany 3 razy.

Maciey[DRIVER]

kawal dobre roboty

Postautor: Maciey[DRIVER] » 01 lut 2004, 23:22

facet zrobil kawal dobrej roboty! kto bedzie pierwszy w polsce???

motodrom

Postautor: motodrom » 09 mar 2004, 09:48

Ciekw jestem jak jeździ - słyszałem, że w czsie wojny niemieckie samochody terenowe jeżdziły na takie paliwo, ale dość kiepsko. Jak to jest teraz...

Awatar użytkownika
Lis
Site Admin
Posty:1758
Rejestracja:24 gru 2003, 23:26
Lokalizacja:Warszawa
Kontaktowanie:

Postautor: Lis » 09 mar 2004, 12:10

Właściciel / konstruktor podaje, że moc spadła mu o ok. 30%, czyli dość sporo... :? Widocznie jednak mu się to opłaciło, albo po prostu pogodził się z tą stratą, byle tylko jeździć samochodem duużo taniej.

Co do wojny, to słyszałem (widziałem też jakieś zdjęcia w internecie) o niemieckich ciężarówkach jeżdżących na drewno. Wtedy po prostu nie było innego wyjścia, w takiej np. Danii 95% transportu cywilnego (ciężarówki z mlekiem, autobusy, kutry rybackie, etc) właśnie było napędzanych drewnem, a w Szwecji produkcją zgazowywaczy zajmowała się m.in. firma Volvo. Taksówki na gaz drzewny do lat 70-tych jeździły w Korei (dokument, w którym to wyczytałem nie podaje, w której, ale zakładam, że chodzi o Koreę Płd.).

Gość

Re: kawal dobre roboty

Postautor: Gość » 22 mar 2004, 22:21

facet zrobil kawal dobrej roboty! kto bedzie pierwszy w polsce???
ja chyba wiem

pzd qdlaty

Awatar użytkownika
Lis
Site Admin
Posty:1758
Rejestracja:24 gru 2003, 23:26
Lokalizacja:Warszawa
Kontaktowanie:

Postautor: Lis » 22 mar 2004, 23:48

Według posiadanych przeze mnie informacji kilka takich urządzeń już po Polsce jeździ, z tym, że nie miałem dotychczas okazji zweryfikować tych doniesień. A najlepiej zweryfikować je własnym aparatem fotograficznym. Spróbuję zrobić to w czasie wakacji. :)

JOj

Postautor: JOj » 28 gru 2004, 18:51

Na własne oczy widziałem na Podhalu radziecką ciężarówkę fabrycznie przystosowaną do zasilania gazem drzewnym.
A właściwie to autor publikacji sam jeszcze nie zbudował takiego generatora, o ile dobrze rozumiem?

bogdan 35

holzgaz

Postautor: bogdan 35 » 28 gru 2004, 21:11

gratuluję ciekawego tematu pozdrawiam zapraszam na stronę www.autogazsystem.wp.pl

dcio
Doświadczony
Posty:314
Rejestracja:16 lis 2005, 00:41

Postautor: dcio » 24 lis 2005, 18:06

Według posiadanych przeze mnie informacji kilka takich urządzeń już po Polsce jeździ, z tym, że nie miałem dotychczas okazji zweryfikować tych doniesień. A najlepiej zweryfikować je własnym aparatem fotograficznym. Spróbuję zrobić to w czasie wakacji. :)

w POLSCE W LATACH 80 tych jak byl tylko ocet w sprzedazy, Zuki zaczely jezdzic na gazie drzewnym. Przerabialy je na gaz drzewny tartaki.


Wróć do „Mobilne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 8 gości

cron