Podłączenie HG w miejsce LPG

Marco
Doświadczony
Posty:181
Rejestracja:29 gru 2008, 16:55
Lokalizacja:Białystok
Podłączenie HG w miejsce LPG

Postautor: Marco » 26 maja 2010, 13:48

Założyłem nowy temat, bo do istniejących tematów jakoś mi ta kwestia nie pasowała. A dotyczy ona podłączenia generatora w miejsce parownika LPG. Podejrzewam, że da to tylko tyle, iż po przełączeniu na LPG, propan-butan pójdzie z parownika w powietrze, a nie w silnik. Trzeba na pewno zamontować elektrozawór w instalacji HG zamiast LPG. Pytanie: czy to wystarczy? Będzie się dało tak jeździć, czy lepiej nie próbować z gazem drzewnym w aucie na wtrysku?

Marco
Doświadczony
Posty:181
Rejestracja:29 gru 2008, 16:55
Lokalizacja:Białystok

Postautor: Marco » 27 wrz 2010, 14:30

Uświadomiłem sobie, że przecież HG to instalacja podciśnieniowa, natomiast LPG - nadciśnieniowa, więc działać to nie będzie. Zresztą, była już dyskusja na ten temat :lol: ...który zresztą jest do zamknięcia. :wink:

Edit:
Zresztą, już o tym było:
http://www.drewnozamiastbenzyny.pl/holz ... orownanie/
;)

rakuk
Doświadczony
Posty:70
Rejestracja:08 wrz 2009, 01:46
Lokalizacja:Cierpięta

Postautor: rakuk » 01 paź 2010, 20:23

Bywają też instalacje LPG z parownikem podciśnieniowym charakteryzują się tym że po załączeniu elektrozaworów od LPG gaz z parownika nie wydostaje się dopiero wywołanie podciśnienia przez silnik powoduje otwarcie parownika.Mój znajomy ma taki w agregacie prądotwórczym nie występują tam żadne elektrozawory . Pozdrawiam

Marco
Doświadczony
Posty:181
Rejestracja:29 gru 2008, 16:55
Lokalizacja:Białystok

Postautor: Marco » 03 paź 2010, 18:55

Wiesz coś więcej nt. silnika, zastosowanego w tym agragacie?

rakuk
Doświadczony
Posty:70
Rejestracja:08 wrz 2009, 01:46
Lokalizacja:Cierpięta

Postautor: rakuk » 05 paź 2010, 06:16

To ruski agregat dwucylindrowy przerobiony na gaz przez zamontowanie parownika podciśnieniowego marki LOVATO kszt całej instalacji tzn parownik w komplecie z zaworami odcinający benzynę i gaz oraz inne drobne akcesoria 335zł . Bez pracy silnika nie wydziela się gaz. Pozdrawiam!!!

stolec
Doświadczony
Posty:546
Rejestracja:02 maja 2008, 21:24
Lokalizacja:Rzeszów

Postautor: stolec » 06 paź 2010, 10:30

problemem nie jest to czy instalacja jest nad czy podciśnieniowa itp tylko w tym że LPG z powietrzem miesza się w stosunku ok 15:1 a gaz drzewny ok 1:1, dlatego konstrukcja mikserów zupełnie się nie nadaje, gdyż pole powierzchni otworów w gardzieli, przewodu LPG itp jest ok 15x mniejsza niż średnica gardzieli powietrznej, a przy HG przewód z HG i pzewód z powietrzem powiny mieć zbliżoną średnicę.


Wróć do „Mobilne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 4 gości

cron