dużo różnych samochodów

Awatar użytkownika
Lis
Site Admin
Posty:1758
Rejestracja:24 gru 2003, 23:26
Lokalizacja:Warszawa
Kontaktowanie:
dużo różnych samochodów

Postautor: Lis » 21 lut 2006, 23:13

http://www.ekoautoilijat.fi/tekstit/kalustoesittely.htm
Strona z Finlandii, samochody, ciągniki, język trudno zrozumiały ale zdjęcia ładne. :)

Ankot
Doświadczony
Posty:1584
Rejestracja:11 kwie 2006, 14:02
Lokalizacja:"kleryków"

Postautor: Ankot » 20 cze 2006, 20:50

Fakt - fajnie to wyglada - ale są to z tego co widze prymitywne zgazowarki przeciwprądowe - gaz z tego marnej jakosci stąd i przekroje rur straszne......... myśle ,że w obecnych czasach stać nas na cos lepszego. Osobiscie walcze w tej chwili ze stacjonarką - ale myślę sobie ,że mobilna była by równiez do wykonania.

Awatar użytkownika
Lis
Site Admin
Posty:1758
Rejestracja:24 gru 2003, 23:26
Lokalizacja:Warszawa
Kontaktowanie:

Postautor: Lis » 20 cze 2006, 21:03

Szczerze powiedziawszy, sam bym montował rury o dużej średnicy, żeby zapewnić naraz:
- małe opory przepływu i
- niską prędkość gazu wewnątrz rur a przez to lepsze jego schłodzenie wewnątrz rur.

Ankot
Doświadczony
Posty:1584
Rejestracja:11 kwie 2006, 14:02
Lokalizacja:"kleryków"

Postautor: Ankot » 17 lip 2006, 18:18

Jeżeli uzyska sie gaz o wyzszej wartosci opałowej to i mniejsze przekroje ( niższe kosztry ) , mniejsze zużycie jednostkowe gazu , wyzsza moc silnika itd. Zasilenie silnika mieszanką gazów zawierajacą podwyższoną ilośc tlenu da dalsze korzysci w postaci zwiekszenia mocy nominalnej silnika co umozliwi sensowne wykorzystanie jednostek o mniejszej pojemnosci ( tańszych i bardziej powszechnie dostepnych). Jest wielce prawdopodobne ,że taki silnik wcale nie straci na mocy przy zasilaniu z nowoczesnego gazogeneratora...........

Ankot
Doświadczony
Posty:1584
Rejestracja:11 kwie 2006, 14:02
Lokalizacja:"kleryków"

Postautor: Ankot » 04 wrz 2006, 19:53

Na zdjeciu 8 -mym od góry w skrajnie lewej kolumnie jest zdiątko agregatu pradotwórczego o mocy najprawdopodobniej 30kW? - strasznie wielki "bucol" im wyszedł . Na to doswiadczenie które mają stać ich na cos bardziej przemyślanego 8)
Nie jest to kogenerator bo nie przyuwazyłem instalacji odbioru ciepła - podobne ustrojstwa robią Ruskie - były na forum linki do tego.
To kwadratowe pudło na 2-gim planie to pewnikiem filterek a zgazowara (okrągła) stoi za nim ( widac kawałek). nie moge dopatrzeć co to za silnik - dizel czy benz. :? :shock:

Awatar użytkownika
Lis
Site Admin
Posty:1758
Rejestracja:24 gru 2003, 23:26
Lokalizacja:Warszawa
Kontaktowanie:

Postautor: Lis » 04 wrz 2006, 20:26

http://personal.inet.fi/musiikki/aysto/tmi/isohaka.html
Tu więcej zdjęć tego urządzenia plus więcej tekstu.
Niestety...w nieprzystępnym języku. :shock:

Pierwszy cylinder z prawej to zgazowarka, drugi (mały, srebrny) to pewnikiem odpylacz cyklonowy. Obstawiam więc, że w pudle jest chłodnica połączona z filtrem, czyli może skruber?
Interesują Cię alternatywne paliwa i odnawialne źródła energii? Na pewno zaciekawią Cię też przygotowania na trudne czasy (tzw. nowoczesny survival) :!:

Marco
Doświadczony
Posty:181
Rejestracja:29 gru 2008, 16:55
Lokalizacja:Białystok

Postautor: Marco » 23 sty 2009, 12:26

Nie chce mi się zakładać nowego tematu, więc wkleję to tutaj. Jeżeli było, proszę o usunięcie posta.
http://darmowa-energia.eko.org.pl/pliki/ekoauto.html

Marco
Doświadczony
Posty:181
Rejestracja:29 gru 2008, 16:55
Lokalizacja:Białystok

Postautor: Marco » 14 mar 2010, 08:20

Dobrze, że odświeżyłeś, bo widzę, że strona została zaktualizowana. :idea:
A to, iż prawie wszyscy tu wyłącznie teoretykują, jest faktem, niestety. Sam zaniedbałem temat zagłębienia się w te kwestie od strony praktycznej. Niestety, moja sytuacja materialna wymogła na mnie obecny stan rzeczy :P ale zagadnenie jest ciekawe i gdy wyjdę z "dołka", na pewno zacznę coś w tym kierunku działać.


Wróć do „Mobilne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 13 gości

cron