Problem z odpaleniem gazogeneratora

Awatar użytkownika
Lis
Site Admin
Posty:1758
Rejestracja:24 gru 2003, 23:26
Lokalizacja:Warszawa
Kontaktowanie:
Re: Problem z odpaleniem gazogeneratora

Postautor: Lis » 27 kwie 2012, 10:24

Przede wszystkim sprawdź szczelność całej instalacji, może te pęknięcia wprowadzają lewe powietrze i gaz spala Ci się już gdzieś w środku instalacji?
Interesują Cię alternatywne paliwa i odnawialne źródła energii? Na pewno zaciekawią Cię też przygotowania na trudne czasy (tzw. nowoczesny survival) :!:

ferdekfx6600
Wtajemniczony
Posty:12
Rejestracja:09 lut 2012, 13:25

Re: Problem z odpaleniem gazogeneratora

Postautor: ferdekfx6600 » 27 kwie 2012, 21:33

Czy połączenie górnej części generatora z dolną masz uszczelnione jakimś uszczelnieniem??? (bo nie widać tego na zdięciach) Jak nie to na 99% może zaciągać tam powietrze i gaz Ci się spala.
Pamiętaj że w płomienicy rozżarzone kawałki drewna jak i w zasypowym zbiorniku (górnym) stawiają opór i dlatego ważne jest zachowanie szczelności. :roll:

Ps. Gratuluję wykonania.

PPs. Gienialnie- z 1 zbiornika zrobiony cały gazogenerator :D
Pozdrawiam i dużo holzgazu życzę :wink:

Coondelboory
Doświadczony
Posty:473
Rejestracja:17 mar 2006, 20:16

Re: Problem z odpaleniem gazogeneratora

Postautor: Coondelboory » 01 maja 2012, 21:17

Chętnie skomentowałbym płomień, gdyby tylko dało się coś zobaczyć. Zdjęcie jest potwornie poruszone, za nic nie mogę dojść co jest czym, skąd wylatuje płomień i dlaczego się załamuje... Ale tak czy owak gratuluję działającej konstrukcji, niewielu z forum zdobyło się dotąd na taki czyn.

pozdrawiam
C.

edit
Układ działa bez chłodnicy gazu?

ferdekfx6600
Wtajemniczony
Posty:12
Rejestracja:09 lut 2012, 13:25

Re: Problem z odpaleniem gazogeneratora

Postautor: ferdekfx6600 » 02 maja 2012, 09:01

Faktycznie lipne zdjęcie wybrałem, dopiero teraz dokładniej mu się przyjrzałem... Płomień się nie załamuje- to są dwa płomienie. Ten niebieskawy pochodzi z palnika gazowego, którym odpalam holzgas.
Chłodnica teraz akurat nie była podłączona, ale w całej instalacji jest. Załączam dodatkowe zdjęcia, pierwsze pokazuje filtr z wylotem, a drugie to już odpalony gaz. Wentylator jest dosyć mocny dlatego płomień holzgazu muszę na bieżąco podtrzymywać palnikiem gazowym bo inaczej go zdmuchuje.
P.S. Dzięki chłopaki za słowa uznania;)
Widzę, że masz jako napęd wentylatora podłączoną wiertarkę. Spróbój zmniejszyć obroty na wiertarce to płomień powinien się sam utrzymać 8)

Jakie jest docelowe przeznaczenie generatora???
Pozdrawiam i dużo holzgazu życzę :wink:

Marco
Doświadczony
Posty:181
Rejestracja:29 gru 2008, 16:55
Lokalizacja:Białystok

Re: Problem z odpaleniem gazogeneratora

Postautor: Marco » 03 maja 2012, 21:50

Ej! Genialne to! :) Wiertarka* jako napęd wiatraka... Domyślam się, że docelowo zasilanie wiertarki* będzie przez transformator z akumulatora 12 V, skoro ma to "żyć własnym życiem", ale elektrykiem nie jestem, więc tak tylko gdybam.

PS. Jaki wentylator zastosowałeś, że dało się go połączyć z wiertarką*?


*wiertarka = część wiertarki ;)

ksiksiu
Doświadczony
Posty:128
Rejestracja:13 kwie 2006, 08:35
Lokalizacja:Leżajsk

Re: Problem z odpaleniem gazogeneratora

Postautor: ksiksiu » 05 maja 2012, 15:18

witam,

gratuluje uruchomienia! :>

Również mam pytanie odnośnie wentylatora. Użyłeś jakiegoś gotowego? jeśli tak to z czego? Czy może sam wyginałeś z blachy? Próbowałem osobiście robić, ale niestety nie udalo mi się zrobić tak dobrze wyważonego, żeby obracał się bez zbytniej precesji... łożyska w silniku tego nie wytrzymają.

Awatar użytkownika
Lis
Site Admin
Posty:1758
Rejestracja:24 gru 2003, 23:26
Lokalizacja:Warszawa
Kontaktowanie:

Re: Problem z odpaleniem gazogeneratora

Postautor: Lis » 06 maja 2012, 17:37

Kolegom pytającym o wiatrak proponowałbym zainteresować się wiatrakiem od chłodzenia maluchowskiego silnika. Ma metalowy wirnik!
Interesują Cię alternatywne paliwa i odnawialne źródła energii? Na pewno zaciekawią Cię też przygotowania na trudne czasy (tzw. nowoczesny survival) :!:

kris
Doświadczony
Posty:89
Rejestracja:02 maja 2007, 20:45
Kontaktowanie:

Re: Problem z odpaleniem gazogeneratora

Postautor: kris » 06 maja 2012, 17:58

Za rurką z gazem można umieścić stożek ze stali ostrzem w kierunku rurki. To powinno ustabilizować płomień. Taka konstrukcja jak stożkowy daszek nad wylotem wentylacji, tylko średnica podstawy stożka mniejsza od średnicy rury i ostrze stożka skierowane w stronę rury. Coś na kształt =======<

Marco
Doświadczony
Posty:181
Rejestracja:29 gru 2008, 16:55
Lokalizacja:Białystok

Re: Problem z odpaleniem gazogeneratora

Postautor: Marco » 06 maja 2012, 19:15

Kolegom pytającym o wiatrak proponowałbym zainteresować się wiatrakiem od chłodzenia maluchowskiego silnika. Ma metalowy wirnik!
Tylko że nam chodzi o dopasowanie go do wiertarki.

ferdekfx6600
Wtajemniczony
Posty:12
Rejestracja:09 lut 2012, 13:25

Re: Problem z odpaleniem gazogeneratora

Postautor: ferdekfx6600 » 06 maja 2012, 22:54

Kolegom pytającym o wiatrak proponowałbym zainteresować się wiatrakiem od chłodzenia maluchowskiego silnika. Ma metalowy wirnik!
Tylko że nam chodzi o dopasowanie go do wiertarki.
Ewentualnie mógłbyś zastosować stary metalowy odkurzacz z taki co ma funkcję zasysu i przedmuchu, duzo jest ich na złomach i to sprawnych :roll: (tylko musiałby być zastosowany po chłodnicy, przed samym silnikiem aby pracował na jak najniższej temperaturze)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Pozdrawiam i dużo holzgazu życzę :wink:

ksiksiu
Doświadczony
Posty:128
Rejestracja:13 kwie 2006, 08:35
Lokalizacja:Leżajsk

Re: Problem z odpaleniem gazogeneratora

Postautor: ksiksiu » 10 maja 2012, 00:12

mi właśnie zależy na jak najmniejszym. Wersję większą byłoby mi łatwo znaleść.

ferdekfx6600
Wtajemniczony
Posty:12
Rejestracja:09 lut 2012, 13:25

Re: Problem z odpaleniem gazogeneratora

Postautor: ferdekfx6600 » 04 cze 2012, 22:37

Witam kol. "szafę".
Czy projekt jest rozwijany?
Czy były już próby uruchomienia silnika "maluszka" na HG?
Pozdrawiam i dużo holzgazu życzę :wink:

Marco
Doświadczony
Posty:181
Rejestracja:29 gru 2008, 16:55
Lokalizacja:Białystok

Re: Problem z odpaleniem gazogeneratora

Postautor: Marco » 09 kwie 2013, 20:37

Pewnie tak, ale ten problem został już rozwiązany. :wink:


Wróć do „Stacjonarne małej mocy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 20 gości

cron