Transport gazu ze zgazowarki

SAINT
Wtajemniczony
Posty:16
Rejestracja:08 kwie 2007, 12:14
Transport gazu ze zgazowarki

Postautor: SAINT » 03 wrz 2007, 16:11

Witam,

Czy mozna wykorzystac rury wydechowe do transportu gazu ze zgazowarki do filtra gazu i nastepnie do chlodnicy ? (chyba da sie je latwo wyginac do pozadanych ksztaltow) Czy rura umieszczona w zgazowarce nie stopi sie ? Jakie latwo dostepne materialy mozna wykorzystac do dostarczenia gazu do silnika - Ze zgazowarki do filtra, z filtra przez wentylator do chlodnicy i z chlodnicy do silnika. Ten ostatni etap zapewne czymkolwiek bo temp bedzie juz niska. Czy oprocz grubosciennych rur stalowych mozna wykorzystac cos co latwiej oddaje cieplo ?

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Lis
Site Admin
Posty:1758
Rejestracja:24 gru 2003, 23:26
Lokalizacja:Warszawa
Kontaktowanie:

Postautor: Lis » 03 wrz 2007, 16:21

Przewody nie muszą być grubościenne, bo ciśnienie tam jest żadne. To oczywiście przy założeniu, że wypalasz wsad do końca albo gasisz zgazowarkę w jakiś inny sposób niż po prostu szczelnie ją zamykając. W tym drugim przypadku wewnątrz może być pewien wzrost ciśnienia po zatkaniu odbioru gazu, bo ciepło w środku jeszcze przez trochę podtrzyma proces pirolizy. Jaki wzrost ciśnienia, nie jestem w stanie powiedzieć.

Czy się stopi? Pytanie z jakiego będzie materiału. No i gdzie ją umieścisz.
Interesują Cię alternatywne paliwa i odnawialne źródła energii? Na pewno zaciekawią Cię też przygotowania na trudne czasy (tzw. nowoczesny survival) :!:

SAINT
Wtajemniczony
Posty:16
Rejestracja:08 kwie 2007, 12:14

Postautor: SAINT » 03 wrz 2007, 16:28

Bardziej chodzilo mi nie o cisnienie ale wlasnie o temperature , rure planuje umiescic pare cm pod rusztem. Nie wiem jakie materialy wykorzystac do transportu aby sie nie "stopily". Nie wiem czy uzycie zwyklych rur stalowych jest dobrym rozwiazaniem , maja scianki chyba ok 1-2 mm , skoro gaz ma miec temp "na wyjsciu" ze zgazowarki np 600-800 C. W ksiazce zastosowali elastyczny lacznik rury wydechowej ale nie znalazlem takiego w rozsadnej cenie wiec wykorzystal bym zwykle rury tylko ta temperatura....

Pozdrawiam

Ankot
Doświadczony
Posty:1584
Rejestracja:11 kwie 2006, 14:02
Lokalizacja:"kleryków"

Postautor: Ankot » 13 sty 2008, 19:59

.....Ja tam zrobiłem to ze zwykłych czarnych rur stalowych ( takich jak dawniej używało się do wykonania instalacji CO) . "Winkle" zrobiłem wspawując zwykłe kolana Hamburskie (oczywiscie nie cynkowane).

Moim zdaniem typowe rury wydechowe sa zbyt "liche" dla instalacji przeznaczonych do pracy ciągłej.


Wróć do „Stacjonarne małej mocy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 23 gości

cron