generator gazowy odp. i... dla maszakowa

Awatar użytkownika
maszakow
Doświadczony
Posty:340
Rejestracja:07 cze 2006, 10:34
Lokalizacja:Gdańsk

Postautor: maszakow » 01 mar 2007, 15:47

Ale mi przysadził normalnie siwa broda mi rośnie ... :P
ALe nadal cię proszę byś zamiast tworzyć nowe tematy - przestudiował dokładnie te tematy które już istnieją. naprawdę sporo informacji wyciągniesz. Niedawno 2 tygodnie temu było takie zapytanie na podstawie którego jeszcze starszy i znacznie skuteczniejszy kolega moderator Lis podpowiedział wymiary płomienicy dla małej zgazowarki. Jeśli tego nie znajdziesz - zacytuje ci w tym temacie.
Ja poza zdjęciami nie widziałem pracującej zgazowarki, nie budowałem nie kalkulowałem - zacząłem o tym myśleć tydzień temu jak znalazłem bojler na złomie :P. Bardziej jednak interesuje mnie biodiesel niż holzgaz.
Na razie nie mam realnych osiągnięć poza paroma celnymi poradami dla udzielających się tu kolegów. Ale to się zmieni :)
maszakow

...A mój Jumper już nie pali - bo go ukradli ...:(

Ankot
Doświadczony
Posty:1584
Rejestracja:11 kwie 2006, 14:02
Lokalizacja:"kleryków"

Postautor: Ankot » 01 mar 2007, 17:00

Kolego "Daro" - wybacz ale sadzisz ,z ktos Ci da gotowy projekt "za free"?
- dostajesz ogólne informacje - jak jesteś kumaty konstruktor to powinienes je zrozumieć i zaprojektowac urządzenie samemu.
Jeżeli coskolwiek "załapiesz" procesowo "o co tu chodzi" - to na bank twoje urzadzenie bedzie działało.
Jak sprawnie to juz zależy od Ciebie.......( i od twojego poziomu zrozumienia materii) 8)

Moge ci w szczegółach udostepnić moje materiały:
-dokładne rysunki ( spec. dla Ciebie namaluję)
-wykaz materiałów
-opis procesowy
-analizę ekonomiczną
-załozenia i obliczenia techniczne
-obliczenia wytrzymałosciowe i materiałowe
-analiza i dobory osprzetu
-schematy elektryczne od strony generatora
-automatyke silnika i zgazowarki
-automatykę całości wraz z dokumentacją sterowników
-soft z wirtualnym panelem do zdalnej obsługi"
- instrukcje do wszystkiego.
ale to bedzie kosztowało conajmniej równowartość 1 roku mojego życia ( z pochodnymi) + VAT ( fakture tez dostaniesz) - pasi :?:
Jest jeszcze zagadnienie "uzyskania praw do korzystania z cudzej własności intelektualnej" - jak Cie to interesuje to mozemy pogadać...... z tym ,że do tej dyskusji niezbędni bedą niektórzy pisujacy tutaj bo mieli w to swój wkład. :D

- ile to może wynieść spytaj kol "yarossa" - on sie orientuje na aktualnych cenach "ingineringu".............

PS : za "free" do tego dołożę "kopyto" wniosku do URE.......... :idea:

Ankot
Doświadczony
Posty:1584
Rejestracja:11 kwie 2006, 14:02
Lokalizacja:"kleryków"

Postautor: Ankot » 02 mar 2007, 18:10

Hehehehehehe : moje gratulacje 10/10 za posta :lol: :lol: :lol: :lol:
Ja bym dodał jeszcze znaczek " * "
a pod tabelką :
* - spie****ił.............. :lol: :lol: :lol:

Awatar użytkownika
maszakow
Doświadczony
Posty:340
Rejestracja:07 cze 2006, 10:34
Lokalizacja:Gdańsk

Postautor: maszakow » 02 mar 2007, 20:17

Narek,
może i częściowo masz rację ale w tym przypadku chyba troszkę za ostro podeszliśmy nowego - coś za bardzo a la kolega Ekopaliwo.
Nie tak dawno z kimś jeszcze do spóły prosiłem Lisa o podpowiedź jakie wymiary powinna mieć zgazowarka która poradziłaby sobie z FSO 126p...
Dlaczego ? Dlatego że nie znam teorii i nie potrafię zaprojektować zgazowarki - chociaż jako kombinator pewnie potrafiłbym ją zrobić mając dane(a ponieważ temat biodiesla przysechł to zaraziłem się ostatnio bakcylem zgazokombinowania to pewnie do tego będę dążył).
trochę rozumiem chłopaka - on chce zrobić coś z gotowca.
coś z (pośrednio) mojej branży - elektroniki. Masz pomysł, opis, schemat rysunek płytki, liste komponentów - i teraz kwestia podejścia:
a) bedąc laikiem kupujesz gotowy kit i jeśli umiesz trochę lutować to bez znajomości elektroniki zrobisz sobie urządzenie.
b) będąc trochę bardziej zaawansowanym - sam wytrawisz laminat i zgromadzisz komponenty.
c) znając się na rzeczy - Samodzielnie realizujesz projekt, schemat płytkę ...
A tutaj ? to nie elektronika gdzie na hasło "Zasilacz" znajdujesz tonę rozwiązań. Tutaj nie za bardzo jest od czego zacząć.
Dlatego sam odesłałem go głęboko w forum by dokładnie je przekopał, a potem pytał.
maszakow

...A mój Jumper już nie pali - bo go ukradli ...:(

Ankot
Doświadczony
Posty:1584
Rejestracja:11 kwie 2006, 14:02
Lokalizacja:"kleryków"

Postautor: Ankot » 03 mar 2007, 07:04

Sorki - ale gościu wystartował jak 16-latek na "elektrodzie"( ..." czekam na odpowiedzi"...), któremu się "wszystko nalezy" - i zaliczył "zgachę".......... :wink:
Jest prosta zasada: "jak chcesz coś mieć to pomyśl lub zapytaj...." a jak nie chce sie myśleć " to trzeba za "to"(znaczy sie myślenie) komuś innemu zapłacić".........ot proste.
A tak naprawdę , to wystarczy przeczytać wszystkie wątki starajac sie zrozumieć każde zdanie - i mozna machnąć zgazowarę na miare od ręki.......... 8) :lol:


Wróć do „Stacjonarne małej mocy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 63 gości

cron