5kW ze złomu

Awatar użytkownika
Lis
Site Admin
Posty:1758
Rejestracja:24 gru 2003, 23:26
Lokalizacja:Warszawa
Kontaktowanie:
5kW ze złomu

Postautor: Lis » 26 sty 2007, 16:44

Bardzo ciekawy gazogenerator znalazłem dziś czytając listę dyskusyjną o zgazowaniu...

http://whatiamupto.com/Gasification/firstfiring.htm

Sam gazogenerator zrobiony ze starego zbiornika na sprężone powietrze od sprężarki. Cyklon (który jednocześnie jest filtrem z papierowym wkładem) zrobiony jest z metalowego wiadra. Ruszt z durszlaka, chłodnica samochodowa, bardzo skomplikowany ( :lol: ) mieszacz i agregat prądotwórczy 5kW.

Gdybym tylko miał garaż pod blokiem albo mieszkał w domu, też bym takie coś zbudował.
Interesują Cię alternatywne paliwa i odnawialne źródła energii? Na pewno zaciekawią Cię też przygotowania na trudne czasy (tzw. nowoczesny survival) :!:

Ankot
Doświadczony
Posty:1584
Rejestracja:11 kwie 2006, 14:02
Lokalizacja:"kleryków"

Postautor: Ankot » 26 sty 2007, 16:52

No widzicie - takie informacje utwierdzają mnie w przekonaniu ze obrałem słuszną droge z moim projektem. To poprostu bedzie działać.... 8) 8) 8)
Jezeli działają takie proste urządzenia ( trzeba by powiedzieć wręcz prymitywne - ale w pozytywnym znaczeniu bo proste znaczy niezawodne) to tym bardziej będzie działała moja zgazowarka. :wink:

Awatar użytkownika
Lis
Site Admin
Posty:1758
Rejestracja:24 gru 2003, 23:26
Lokalizacja:Warszawa
Kontaktowanie:

Postautor: Lis » 27 sty 2007, 11:08

The fan is a small shop vac run on a variac (light dimmer) so i can alter the gas flow to see the related effects.
Odkurzacz napędzany przez ściemniacz do światła (przemiennik częstotliwości?), co powala na zmienianie wydatku gazu.
Interesują Cię alternatywne paliwa i odnawialne źródła energii? Na pewno zaciekawią Cię też przygotowania na trudne czasy (tzw. nowoczesny survival) :!:

Coondelboory
Doświadczony
Posty:473
Rejestracja:17 mar 2006, 20:16

Postautor: Coondelboory » 27 sty 2007, 22:46

Sciemniacz swiatla to z pewnie tyrystorowy regulator napiecia. Regulacja czestotliwoscia w tym przypadku nie mialaby sensu, bo w odkurzaczach (i innych domowych drobiazgach) montuje sie silniki komutatorowe (szeregowe). Dla nich nie ma znaczenia czestotliwosc, moga rownie dobrze chodzic na napieciu stalym, byle poziom tego napiecia byl odpowiedni. Z tym, ze proby regulacji takiego silnika napieciem prowadza prosto do spalenia uzwojen - taki silnik zasilany zbyt niskim napieciem nie ma nominalnej predkosci, przez to nie indukuje sie odpowiednia SEM od wirnika i w efekcie bierze wiekszy niz normalnie prąd. Na dodatek przez nizsza predkosc wentylatora nie chlodzi sie tak efektywnie jak powinien. Mozna tak sie pobawic pare minut, ale nie mozna liczyc, ze tak bedzie stale.

C.

Ankot
Doświadczony
Posty:1584
Rejestracja:11 kwie 2006, 14:02
Lokalizacja:"kleryków"

Postautor: Ankot » 29 sty 2007, 17:13

......zalezy co chcesz odfiltrować ..... bo jeżeli pyły - to ok. ale jeżeli smołę to juz nie wyjdzie bo zapcha filtr papierowy...... Najpierw nalezało by odfiltrować pyły ale w warunkach wysokotemperaturowych tak żeby smoła sie nie osadziła na filtrze ( papierowy sie nie nadaje)- a nastepnie schłodzić gaz na odpowiednio skonstruowanej chłodnicy ze znacznymi przelotami zabudowanymi tak aby dało sie je czyścić szczotką ze smoły ( albo przepłukać jakimś rozpuszczalnikiem ?).
To co zostało pokazane na zdjeciach - bedzie działało ale na krótką metę.
Co prawda jest to instalacja współprądowa ale smoła i tak wystepuje w gazie - tylko nieco w mniejszej ilosci.

Awatar użytkownika
Lis
Site Admin
Posty:1758
Rejestracja:24 gru 2003, 23:26
Lokalizacja:Warszawa
Kontaktowanie:

Postautor: Lis » 29 sty 2007, 18:24

Do chłodnicy też mam zastrzeżenia. Zamiast chłodnicy do cieczy lepiej użyć chłodnicy międzystopniowej powietrza (intercoolera), chyba jest lepiej przystosowana do tego rodzaju czynnika...
Interesują Cię alternatywne paliwa i odnawialne źródła energii? Na pewno zaciekawią Cię też przygotowania na trudne czasy (tzw. nowoczesny survival) :!:

Ankot
Doświadczony
Posty:1584
Rejestracja:11 kwie 2006, 14:02
Lokalizacja:"kleryków"

Postautor: Ankot » 29 sty 2007, 19:44

Słusznie ale i ta moze sie zapchać smołą - trzeba sie powaznie zastanowić jak się jej pozbyć......... ciekaw jestem czy mój pomysł z recyrkulacją wypali.......

Ankot
Doświadczony
Posty:1584
Rejestracja:11 kwie 2006, 14:02
Lokalizacja:"kleryków"

Postautor: Ankot » 10 lut 2007, 00:00

Nie myślę - bo juz wymyśliłem .....:lol: :lol: :lol: 8) :wink:
Wiem jak zrobic ,z czego , czym wypełnić ,jak sterować ,czym pompować powietrze ..... buła z masłem :wink:
Sie tym zajmę tylko wtedy gdy okaże się ,że nie mam mocy na silniku( co raczej mało prawdopodobne bo uwzgledniłem w jego doborze gorsze paliwo).
W tym momencie bardziej mnie interesuje pozbycie sie smoły albowiem jako wsad chcę zastosować odpady leśne łącznie z igliwiem.
Zakładam ,że mi sie ona jednak rozłozy na grubej warstwie wegla - u mnie komora reakcyjna bedzie miała wysokość 1,6m a proces wstepnego zgazowania bedzie się zaczynał w 3 metrowym podajniku.
Dodatkowo proces bedę popychał wentylatorem recylkulacyjnym gazu .

BBK
Doświadczony
Posty:335
Rejestracja:15 gru 2007, 20:57
Lokalizacja:Lubliniec

Postautor: BBK » 06 wrz 2009, 13:56

mini bo mini ale działa :) też podgrzewają wstępnie powietrze przed podaniem na dysze. :idea:
ja sklejam moje zgazo i będe to ciągnął do końcowego efektu. 8)


Wróć do „Stacjonarne małej mocy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 15 gości

cron