Modulowa elektrocieplownia

Coondelboory
Doświadczony
Posty:473
Rejestracja:17 mar 2006, 20:16
Modulowa elektrocieplownia

Postautor: Coondelboory » 24 kwie 2006, 15:07

W kategoriach energetyki to jest instalacja malej mocy :twisted:

http://www.cire.pl/pdf.php?plik=/pliki/ ... _bioma.pdf

C.

Ankot
Doświadczony
Posty:1584
Rejestracja:11 kwie 2006, 14:02
Lokalizacja:"kleryków"

Postautor: Ankot » 19 paź 2006, 23:04

Obejżałem schemat i strawiłem opis .
Mam 2 wątpliwosci - autor suszy zrąbki by je poddawać procesowi zgazowania w atmosferze powietrza i pary wodnej . Usuwanie wilgoci a później jej podawanie w postaci pary wydaje mi się cośkolwiek niecelowe.
W składzie gazu mamy 30% N i 18 % CO2 niewiele CO i tylko 2% CH4 :shock: - natomiast jest znaczna zawartość wodoru >40%.
Ilość azotu świadczy o dużym zapotrzebowaniu procesu w energię ( spory udział powietrza). Zawartość wodoru sugeruje że występuje znaczny rozpad H2O - ale znowu jest mało CO :?
Jak już kiedyś wydedukowaliśmy w zasadzie do rozkładu drewna jest potrzebna energia którą dostarcza się do procesu poprzez spalenie części biomasy. Im straty ciepła w reaktorze sa mniejsze tym i potrzeba mniej powietrza ( automatycznie zmniejsza sie ilość balastu jakim jest N2) .
Wniosek jest taki ,że podstawą dobraj jakosci HG jest sposób prowadzenia procesu zgazowania. Mozna uzyskać albo dym - albo gaz 8) 8) 8)


Wróć do „Stacjonarne małej mocy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 51 gości