Czy Holzgaz zalicza się do OZE

skony71
Posty:2
Rejestracja:27 paź 2015, 19:57
Czy Holzgaz zalicza się do OZE

Postautor: skony71 » 03 lis 2015, 19:39

Witam serdecznie,

Mam pytanie czy uruchomienie produkcji prądu podpada pod aktualną ustawę o OZE.
Chodzi mi głównie o to czy można wtedy korzystać z preferencyjnych stawek za prąd ustawowo narzuconych przez naszych posłów.
A jeśli tak to czy przy wytwarzaniu prądu można wystawiać certyfikaty, i w jakim kolorze jeśli w ogóle jest taka szansa.


Pozdrawiam
Andrzej

Awatar użytkownika
Lis
Site Admin
Posty:1758
Rejestracja:24 gru 2003, 23:26
Lokalizacja:Warszawa
Kontaktowanie:

Re: Czy Holzgaz zalicza się do OZE

Postautor: Lis » 04 lis 2015, 11:16

Wydaje mi się, że to będzie zależało, z czego ma być wytwarzany ten holzgas. Jeśli z drewna albo innej biomasy, to powinien się należeć zielony certyfikat.
Interesują Cię alternatywne paliwa i odnawialne źródła energii? Na pewno zaciekawią Cię też przygotowania na trudne czasy (tzw. nowoczesny survival) :!:

Coondelboory
Doświadczony
Posty:473
Rejestracja:17 mar 2006, 20:16

Re: Czy Holzgaz zalicza się do OZE

Postautor: Coondelboory » 23 lis 2015, 05:08

Domyślam się, że kolega kombinuje w kierunku stania się prosumentem. Niestety, biomasowa technologia nie załapała się na urzędowe stawki taryf gwarantowanych. Co prawda możnaby naciągać rzeczywistość w kierunku biogazu z surowców pochodzących ze składowisk odpadów lub z osadów ściekowych, ale z nieznanym skutkiem.

kwarko
Posty:4
Rejestracja:05 cze 2014, 16:34

Re: Czy Holzgaz zalicza się do OZE

Postautor: kwarko » 03 gru 2015, 09:46

Po nowym roku będę próbował w tym kierunku.
Poinformuję o efektach.

Ankot
Doświadczony
Posty:1584
Rejestracja:11 kwie 2006, 14:02
Lokalizacja:"kleryków"

Re: Czy Holzgaz zalicza się do OZE

Postautor: Ankot » 07 sty 2016, 11:29

Ostatnio (w grudniu 2015r) dopiąłem jedną umowę z OSD na przyłączenie źródła OZE - zespołu kogeneracyjnego zasilanego gazem z biomasy rolniczej i leśnej - w mocy do 200kW ( już nie prosument tylko mały wytwórca) - dalej procedura o wpis do rejestru URE.
Ponoć termin przyłączenia OZE do sieci ( na starych zasadach otrzymywania świadectw zielonych) przesunięty został do 30 czerwca 2016r.


Wróć do „Stacjonarne małej mocy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 2 gości

cron