Bioleux

Marcelinho
Wtajemniczony
Posty: 15
Rejestracja: 29 lis 2012, 14:13

Bioleux

Postautor: Marcelinho » 07 mar 2013, 10:52

Drodzy koledzy,
czy ktoś miał do czynienia z firmą Bioleux i ich instalacją? Podobno gdzieś pracują ich zgazowarki ale ciężko uzyskać od nich więcej informacji. Poniżej link do ich strony i filmu z YT.
http://www.bioleux.com/
http://www.youtube.com/watch?v=hh4sVFIG_j4
Czekam na opinie i pozdrawiam
Marcelinho

piotrul
Doświadczony
Posty: 106
Rejestracja: 22 cze 2012, 16:09

Re: Bioleux

Postautor: piotrul » 07 mar 2013, 14:57

Pytałem jakiś czas temu i jakąś specyfikację itp. Dostałem odpowiedź, że robią "zestawy" 20, 200 i 500kw pod klucz. I, że mam sie określić do jakiej biomasy mam dostęp, to coś doradzą :mrgreen: Chyba nie w tę stronę to powinno iść... Jak coś mam do sprzedania, to się tym chwalę :wink:

Marcelinho
Wtajemniczony
Posty: 15
Rejestracja: 29 lis 2012, 14:13

Re: Bioleux

Postautor: Marcelinho » 08 mar 2013, 10:25

No właśnie, ja kilka dni temu po rozmowie telefonicznej posłałem im dosyć długą listę pytań, do teraz nie dostałem odpowiedzi. Podobno ich firma zmienia siedzibę i stąd te zawirowania, ale jakoś takie dziwne wrażenie odnoszę, że są zieloni w temacie ( i nie mam tu na myśli ich ekologiczności :P)

piotrul
Doświadczony
Posty: 106
Rejestracja: 22 cze 2012, 16:09

Re: Bioleux

Postautor: piotrul » 08 mar 2013, 20:26

Ja nawet nie dostąpiłem zaszczytu odebrania telefonu :mrgreen:
A w temacie, patrząc na ten filmik, to niestety porażka. Układ oczyszczania gazu, mocno naciągany. Początek dośc obiecujący, długie rury w "objęciach" wymiennika, podobnie jak w spaner. Ale potem, nagle tajemnicze urządzenie wielkości skrzynki od piwa i.... koniec. Dla mnie po temacie :wink:

Marcelinho
Wtajemniczony
Posty: 15
Rejestracja: 29 lis 2012, 14:13

Re: Bioleux

Postautor: Marcelinho » 14 mar 2013, 12:47

Co prawda dalej koledzy z Bioleux nie odpisali, ale uaktualnili swoją stronę WWW. Jestem strasznie ciekawy ich oferty..

piotrul
Doświadczony
Posty: 106
Rejestracja: 22 cze 2012, 16:09

Re: Bioleux

Postautor: piotrul » 15 mar 2013, 10:21

Ja w sumie też jestem ciekaw. Tyle, że to jakieś dziwne jest. Formularz dla dystrybutorów, produkcja się rozkręca.... tylko nie wiadomo jaki towar :mrgreen:

Marcelinho
Wtajemniczony
Posty: 15
Rejestracja: 29 lis 2012, 14:13

Re: Bioleux

Postautor: Marcelinho » 18 mar 2013, 13:06

http://www.polseff.org/pl/produkt/bioel ... rettyPhoto wygląda jak GEK i nie jest tym, co Bioleux pokazuje na filmikach..

Marcelinho
Wtajemniczony
Posty: 15
Rejestracja: 29 lis 2012, 14:13

Re: Bioleux

Postautor: Marcelinho » 18 mar 2013, 13:11

Z resztą na module sterowania jest logo GEKa.. zabawne albo nawet podejrzane :P

piotrul
Doświadczony
Posty: 106
Rejestracja: 22 cze 2012, 16:09

Re: Bioleux

Postautor: piotrul » 09 cze 2013, 17:20

Zakupiliście licencję na GEK? Bo chwalicie się, że jesteście producentem. :shock:
Proponuję najpierw uzupełnić dane na stronie, chyba że chcecie żeby ktoś kupił kota w worku. :wink:

Marcelinho
Wtajemniczony
Posty: 15
Rejestracja: 29 lis 2012, 14:13

Re: Bioleux

Postautor: Marcelinho » 16 lip 2013, 12:36

Kiedy kolejny pokaz?

Marcelinho
Wtajemniczony
Posty: 15
Rejestracja: 29 lis 2012, 14:13

Re: Bioleux

Postautor: Marcelinho » 24 lip 2013, 08:57

Co z kolejnym pokazem? Miał Pan dać znać do przedwczorajszego wieczora i nic...

narek1
Wtajemniczony
Posty: 33
Rejestracja: 17 lip 2012, 21:34

Re: Bioleux

Postautor: narek1 » 04 sie 2013, 20:01

W temacie jest kilka wpisów w których autorzy czepiają się czego popadnie. Zazdrość? Zawiść? Masz jeden z drugim coś rzeczowego do powiedzenia? Na co Wasz stać? Zrobiliście coś konkretnego? To pokażcie to. Śmiało! Bez wątpienia znajdzie się paru takich co będzie szyderczo kpiło z Was ale przecież taka postawa Wam odpowiada bo sami taką stosujecie. Jeden z drugim podbudowuje swoje ego krytykanctwem na wyrost i tym bardziej to smutne bo jeden z autorów nazwał się tak jak znany sportowiec - nazywa się tak czy tylko się doczepił. A inny ma zdolności detektywistyczne bo wykrył coś podejrzanego - napis na module sterującym. Jednak słaby to detektyw bo gdyby lepiej poszukał to wiele znalazł by innych napisów firm które zrobiły poszczególne podzespoły. Poszukaj na obrabiarkach CNC niemal wszystkie z nich robił Sinumerik? A Bosch jest powszechnym producentem samochodów co widać na modułach sterujących.

Jak wygląda z wpisów ktoś jednak był na pokazie ale szkoda że nic nie napisał. Idea którą nasz Lis propaguje od 10 lat znalazła w końcu praktyczne wykonanie, nadające się do stosowanią z gwarancją na dwa lata. Niezależnie kto to zrobił i tak powinno być to głośno odtrąbione na tym forum. A tu grupa malkontentów się podbudowuje. Wielu dopingowało Ankota pomimo, że źle się za to zabrał. Zrobił już agregat nie wiedząc czy potrafi stabilnie robić czysty gaz.

Ktoś na forum narzekał, że nie dostał odpowiedzi co do terminu kolejnego pokazu. Ja taka odpowiedź dostałem a zacząłem się o nią starać jeden dzień przed pokazem. Może ten co chciał nawet tego nie umiał.

A więc na pokazie byłem, urzadzenie działało, zawiły jest przebieg gazu ale suma sumarów wychodzi ze zgazowarki taki "gorący" że bez problemu można ręką dotykać. Jaki jest czysty po oczyszczaniu to oczywiscie nie da sie zobaczyć ale do silnika, po filtrze, dochodzi ledwo letni. Nawet p. Martin dał mi termometr IR ale nie pamietam wyników pomiarów. Pełna automatyka, wskaźnik stosunku paliwa powietrze i to tak jak ksiażna nakazuje z niewielkim nadmiarem powietrza, bardzo szybka regulacja nadążna. Wszystko wykonane z blachy nierdzewnej, wnętrze zapewne z blachy żaroodpornej. Rury karbowane też estetycznie wyglądają. Ogólnie konstrukcja zwarta, estetyczna i najważniejsze - przemyślana. Tylko miał bym jedną uwagę do prowadzących co do nazewnictwa. To co oni nazywają świeczką poważniej by brzmiało gdyby nazywali pochodnią.

rakuk
Doświadczony
Posty: 70
Rejestracja: 08 wrz 2009, 01:46
Lokalizacja: Cierpięta

Re: Bioleux

Postautor: rakuk » 11 sie 2013, 07:26

Witam serdecznie!
Na pokazie byłem, widziałem urządzenie pracujące bez obciążenia . Urządzenie nie posiada żadnych urządzeń filtrujących firmy Bioleux jest to zestaw dostępny pod wskazanym linkiem http://www.gekgasifier.com/ .Brak cyklonu ,chłodnicy, końcowego filtra bezpieczeństwa i prawie dożywotnia gwarancja na agregat prądotwórczy /wymiana w razie awarii po 2 latach za śmieszną kwotę/ budzą pewne wątpliwości . Również informacje biznesowe dotyczące ceny za energią i kalkulacja zysków są niezwykle naciągane ale to już marketing . Do kol. Narka sprawdzałem przy stanie licznika godzin pracy urządzenia 3h wygląd kolektora dolotowego i niestety substancje smoliste /sadza ,skropliny/tam były osadzone na ściankach. Osobiście to liczyłem że będzie zastosowana rewelacyjna metoda oczyszczania PARS i wtedy naklejka z napisem BIOLEUX na zbiorniku zrębki będzie coś znaczyć. Pozdrawiam i czekam na pierwsze opinie użytkowników.

narek1
Wtajemniczony
Posty: 33
Rejestracja: 17 lip 2012, 21:34

Re: Bioleux

Postautor: narek1 » 12 sie 2013, 23:26

A po co cyklon? Po co chłodnica? Pisałem jak "gorący" gaz wychodzi ze zgazowarki. Dotykałeś przewodów? Co to znaczy filtr bezpieczeństwa, dlaczego musi być? Czy nie wystarczy dobre filtrowanie w filtrze podstawowym? Co do smoły i skroplin to widzę to tak, że skropliny nie są takie szkodliwe skoro akurat w innym temacie ktoś chce budować układ aby dawał parę - myślę, że do silnika. A smoła to sprawa dziwna. Mówisz, że 3h pracy i już jest smoła i co to znaczy, że ten filtr który tam mają, pół metrowa grubość warstwy sorbentu, już po trzech godzinach był "pełny"? A może jednak ten dolot był starszy. Widziałem jeżdżące samochody z olejem smolistym po 20 km od wymiany oleju. A co do taniej wymiany silnika to super chwyt marketungowy. Gdy już wcześniej skazuje się 132 tysiace to można po dwóch latach wymienić silnik i potem zrobić jego remont za kwote 1 tysiąc zł. Tyle kosztuje remont po kosztach własnych. A ile oni chcą brać aby wymienić silnik po dwóch latach? Może właśnie 1 tysiąc? Chyba nie wziąłeś tego pod uwagę, że generator gazu działa w innym systemie niż propagowany tutaj współprądowy. Niestety przeciwprądowy w wielu aspektach jest lepszy. Czy zauważyłeś tam, że gaz przechodzi przez ślimak podający drewno i ma możliwośc filtrowania się w tym co zaraz się spali. Dobrze by było gdyby był PARS ale nie ma.

Inna sprawa to ekonomia tego wszystkiego. Liczyłem i nie liczyłbym na to, że ktoś może być na tyle naiwny aby to kupić. Prąd jest po 40 gr a urządzenie 132 tys. Mi wychodzi, że gdyby agregat pracował bez jakiejkolwiek przerwy pełną mocą 20 kW i obsługa by nic nie kosztowała i ładowana biomasa by była za darmo to zwrócił by sie po 16500 godzinach pracy czyli dwa lata. Z praktycznymi kosztami obsługi to pewnie trwało by to ze 7 - 8 lat. Może komuś to odpowiada, mi by nie odpowiadało. A biomasę trzeba jeszcze gdzieś przygotować aby się nadawała na wsad.

rakuk
Doświadczony
Posty: 70
Rejestracja: 08 wrz 2009, 01:46
Lokalizacja: Cierpięta

Re: Bioleux

Postautor: rakuk » 13 sie 2013, 21:29

Temperatura gazu po przejściu przez filtr ustaliła się na poziomie ok 60 C przy pracy bez obciążenia agregatu ok 2h pracy cały filtr miał podobną temperaturę.
Gaz powstający w wytwornicy nie przepływa przez ślimak podający drewno , przepływa w płaszczu pod ślimakiem przeponowo nagrzewając materiał podawany ślimakiem-czyli chłodząc się od blachy otaczającej ślimak. Co do potrzeby dokładniejszego filtrowania oraz stosowania cyklonów, skruberów ,chłodnic ,metod elektrostatycznych pozbywania się smół można poczytać na forum producenta http://www.gekgasifier.com/


Wróć do „Stacjonarne małej mocy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

cron