Bioleux

narek1
Wtajemniczony
Posty: 33
Rejestracja: 17 lip 2012, 21:34

Re: Bioleux

Postautor: narek1 » 15 sie 2013, 21:34

Piszesz o podgrzewaniu materiału w ślimaku to przyznam, że nie rozumiem sensu takiego działania. Po co to grzeją? Ja oceniam, że różnica w temparaturze rury z gazem przed i za ślimakiem wynosiła ok 20 C. A to by oznaczało, że biomasa podgrzewa się o kilkanaście stopni. Po co ją o tyle podrzewać jeśli zaraz będzie "podgrzana" o kilkaset stopni? Może podałbyć co o tym piszą w tym linku który podajesz. Skoro celem jest też chłodzenie gazu od blachy otaczającej ślimak to jeszcze bardziej się dziwię, że zrobili taki skomplikowany kształt chłodnicy, podwójne ścianki, a nie jakiś prosty, typową chłodnicę. W stosowanym tam procesie przeciwprądowym gaz może opuszczać zgazowargę mając temp. 200 C a nie jak we współprądowaj 400 - 500 C. Stąd małe potrzeby chłodzenia. Widział bym sens filtrowania gazu przez biomasę, przez to co się zaraz spali ale Ty piszesz, że tak nie jest.

Zapytałem Ciebie dlaczego pisałeś, że na maszynie którą pokazywali nie ma cyklonu, chłodnicy i filtra bezpieczeństwa. Czy to oznaczać miało, że powinien być a nie ma? A Ty mi odpowiedasz, żebym sobie poczytwał po co się to stosuje. Ja wiem po co takie rzaczy są ale nie chodziło o wiedzę ogólna tylko o konkretną maszynę. Czy mógłbyś, jasno, rzaczowo o tym napisać. O tą własnie maszynę która była na pokazie? Z Twojego opisu wywnioskowałem, że uważasz iż maszyna to taki bubel, że nie ma prawa dłużej działać skoro już po 3 godzinach pracy taki, za przeproszeniem, syf do silnika leci. W mojej ocenie na oko wygladała porządnie tylko na bakier z ekonomią takiego przedsiewziecia.

Nie ukrywam, że zdrażnił mnie ton wypowiedzi innych użytkowników jako "ekspertów" krytykujacych to czy tamto aby tylko krytykować. Dałem tamu jasny wyraz w poprzednich postach. Stąd takie stanowcze pytania do Ciebie.

piotrul
Doświadczony
Posty: 106
Rejestracja: 22 cze 2012, 16:09

Re: Bioleux

Postautor: piotrul » 08 wrz 2013, 19:58

W temacie jest kilka wpisów w których autorzy czepiają się czego popadnie....

A więc na pokazie byłem, urzadzenie działało, zawiły jest przebieg gazu ale suma sumarów wychodzi ze zgazowarki taki "gorący" że bez problemu można ręką dotykać. Jaki jest czysty po oczyszczaniu to oczywiscie nie da sie zobaczyć ale do silnika, po filtrze, dochodzi ledwo letni. Nawet p. Martin dał mi termometr IR ale nie pamietam wyników pomiarów. Pełna automatyka, wskaźnik stosunku paliwa powietrze i to tak jak ksiażna nakazuje z niewielkim nadmiarem powietrza, bardzo szybka regulacja nadążna. Wszystko wykonane z blachy nierdzewnej, wnętrze zapewne z blachy żaroodpornej. Rury karbowane też estetycznie wyglądają. Ogólnie konstrukcja zwarta, estetyczna i najważniejsze - przemyślana. Tylko miał bym jedną uwagę do prowadzących co do nazewnictwa. To co oni nazywają świeczką poważniej by brzmiało gdyby nazywali pochodnią.
Aha.
A możesz mi napisać w którym momencie na tym filmiku pokazują te zawiłe przebiegi gazu? http://www.youtube.com/watch?v=hh4sVFIG_j4

narek1
Wtajemniczony
Posty: 33
Rejestracja: 17 lip 2012, 21:34

Re: Bioleux

Postautor: narek1 » 09 wrz 2013, 18:42

Jakiś czas temu zacząłem się zastanawiać dlaczego na forach nie ma ludzi piszących na wyższym poziomie. Uczestniczę w 3 forach i wszędzie jest jakoś tak jak by sami gimnazjaliściu pisali. Dlaczego ludzie poważniejsi nie piszą w dyskusjach. Ale okazało się że piszą. Znalazłem w końcu forum na innym poziomie. Dla innych też jest odpowiednie forum.

Wracajac do tutejszego tematu to mam do autora pytania do mnie takie pytanie: czemu miało służyc to o co pytasz, o przebieg drogi gazu. Czy może chciałeś pokazać że jesteś dobry tzn lepszy, bo dla Ciebie to proste a ja piszę o zawiłości? Widzisz, zdolność rozumienia to sprawa indywidualna. Dla jednego to łatwe dla drugiego trudne. Dla jednego długie proste rury są zawiłe a dla drugiego proste. Jeden wie o czym jest mowa a drugiemu wydaje się, że wie. Już tutaj trzech innych autorów chciało się wykazać ale nęndznie to wyszło.
Otóż w tym temacie jest mowa o zwartej instalacji na palecie o wymiarach 1,2x1,2m i mocy 20 kW a nie instalacji 100 kW z filmiku w kontenerze 20 stopowym.

piotrul
Doświadczony
Posty: 106
Rejestracja: 22 cze 2012, 16:09

Re: Bioleux

Postautor: piotrul » 10 wrz 2013, 15:59

Strasznie wybujałe masz mniemanie o sobie :wink:
Otóż w tym temacie jest mowa o zwartej instalacji na palecie o wymiarach 1,2x1,2m i mocy 20 kW a nie instalacji 100 kW z filmiku w kontenerze 20 stopowym.
Otóż proponuje przeczytać pierwszy post w tym temacie.
zawiły jest przebieg gazu
To Twoje słowa. Od innych nachalnie domagasz się konkretów, a sam piszesz jakieś inwektywy. Czego nie zrozumiałeś w moim pytaniu?

rakuk
Doświadczony
Posty: 70
Rejestracja: 08 wrz 2009, 01:46
Lokalizacja: Cierpięta

Re: Bioleux

Postautor: rakuk » 10 wrz 2013, 20:36

Witam serdecznie! Przepraszam za nieodpisywanie ale właśnie dziś zobaczyłem że w temacie po moim poście są odpowiedzi a więc do narka1:
Jest to zgazowywacz Imberta ,w którym powietrze do dysz jest podgrzewane w rurach omywanych przez gaz . Gaz nie przepływa przez zrębki ani powietrze nie przepływa przez zrębki . Gaz wypływający z okolic rusztu ma temperaturę ok 1000 C dzięki temu zawiera mniej smól ale niesie ze sobą dużo popiołu.Dlatego potrzebne jest lepsze filtrowanie /cyklony, skrubery, filtry bezpieczeństwa bezpośrednio przed silnikiem/. Również chłodzenie przy pracy z obciążeniem jest konieczne ze na znaczny wzrost temperatury przy dużej produkcji gazu. Jeszcze raz przepraszam za nieodpisywanie i prośba do wszystkich o koncentrowanie się na sprawach merytorycznych.


Wróć do „Stacjonarne małej mocy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość