Stan pary wodnej

Genesis1972
Doświadczony
Posty:212
Rejestracja:18 lut 2006, 16:34
Re: Stan pary wodnej

Postautor: Genesis1972 » 07 kwie 2012, 13:42

Nigdzie nie napisałem ze temperatura silnika wynosi 1800*C (przeczyta sobie posty wczesniejsze)
Napisałem, że temperatura zaplony (Wybuchu) to 1800*C i wyżej
i wszystko się zgadza
Wcześbniej dałęm stronę www, gdzie jest napisałe, że zapłot w temp 1800-2500 *C (a pewnie kyos się machną o jestdno zero i napił 25000*C, ale to było łatwqe to wychwycenia)
Skad wziołeś te 160MPa? mMożesz podać źródło www to jest ok 1631 atm, Przeczyta dokładniej, może przecoinka nie zauważyłeś
Jeżeli juz to te 160MPa może to byc ciśnienie wtrysku paliwa
Mam benzynowca na lpg
W benzynowcu stopien sprężaia to max 12 atm w dieslu jest wiecej ale nie 1631 atm to przecież 1631 kg/cm2 (oblicz sobie jaką powierzchnię ma tłok)
W poprzednim poście zapytałem się
Do jakiej temperatury może się rozgrzać para wodna(10-20% w stosunku od mieszanki wybuchowej) w cylindze przy wybuchu 1800 *C?
Może mi podasz jakąś strone www do parze wodnej?

Genesis1972
Doświadczony
Posty:212
Rejestracja:18 lut 2006, 16:34

Re: Stan pary wodnej

Postautor: Genesis1972 » 08 kwie 2012, 09:12

Człeku.
Cały czas piszę, że to temperatura wybuchu (załonu), a że test chwilo...
Sam napisałeś, że w dieslu tempoeratura zapłony jest 2500*C, a ja nigdzie nie napisałem, że to temperatura silnika (jeżeli nie wierzysz daj mi dowód, że tak napiałem)
http://fluid.wme.pwr.wroc.pl/~spalanie/ ... ZOWYCH.PDF
W silniku spalinowych najpierw nastepuje zapłon (czyli "zapalenie mieszanki"), wybuch (aby był wybych musi być zapłon mieszcanki, czyba przyznasz racje?

Juz czytałem ten link

Awatar użytkownika
Lis
Site Admin
Posty:1758
Rejestracja:24 gru 2003, 23:26
Lokalizacja:Warszawa
Kontaktowanie:

Re: Stan pary wodnej

Postautor: Lis » 08 kwie 2012, 09:30

Zaczyna mnie nudzić czytanie wzajemnego przerzucania się tym, co kto powiedział a czego nie powiedział. Do niczego to nie prowadzi.
Interesują Cię alternatywne paliwa i odnawialne źródła energii? Na pewno zaciekawią Cię też przygotowania na trudne czasy (tzw. nowoczesny survival) :!:

Genesis1972
Doświadczony
Posty:212
Rejestracja:18 lut 2006, 16:34

Re: Stan pary wodnej

Postautor: Genesis1972 » 08 kwie 2012, 15:43

Oczywiście,m że isteresuje, bo to jest najważniejszy proces,
polecam
http://www.diaaut.home.pl/r11261c1.htm
wpisz w google np temperatura wybuchu w silniku spalinowym
Sorry sonne2, ale juz się nie wypowiadaj, bo wątek się traci


Jak można obliczyć do jakiej temperatury i ciśnienia może mi wzrosnąc para wodna
przy założeniu 10-20% pary s stosunku do mieszanki gdzie wybuch mieszanki następuje w temperaturze x, gdzie x jest temperatura wybuch lpg + powietrze?
Jaki moge wtryskiwacz do pary zastysowac
Czy taki do lpg, czy do benzyny?
Chodzi mi o budowę, aby mógł wysokie temperatury pary wytrzymywac, czyli powinien byc bez części gumowych i plastikowych?

Awatar użytkownika
Lis
Site Admin
Posty:1758
Rejestracja:24 gru 2003, 23:26
Lokalizacja:Warszawa
Kontaktowanie:

Re: Stan pary wodnej

Postautor: Lis » 09 kwie 2012, 10:16

Genesis1972 -- mylisz pojęcia i wprowadzasz straszny chaos w tym wątku. Zadajesz nieprecyzyjne pytania i nie sposób Ci na te pytania odpowiedzieć, mimo szczerych chęci.

Piszesz o najróżniejszych temperaturach: temperaturze wybuchu, temperaturze spalin, temperaturze silnika. Ale nie wiem, co tak naprawdę masz na myśli.

I nie do końca wiem też, co chcesz osiągnąć, bo piszesz
Jak można obliczyć do jakiej temperatury i ciśnienia może mi wzrosnąc para wodna
przy założeniu 10-20% pary s stosunku do mieszanki gdzie wybuch mieszanki następuje w temperaturze x, gdzie x jest temperatura wybuch lpg + powietrze?

a ja zupełnie nie wiem, co masz na myśli.
Interesują Cię alternatywne paliwa i odnawialne źródła energii? Na pewno zaciekawią Cię też przygotowania na trudne czasy (tzw. nowoczesny survival) :!:

Genesis1972
Doświadczony
Posty:212
Rejestracja:18 lut 2006, 16:34

Re: Stan pary wodnej

Postautor: Genesis1972 » 10 kwie 2012, 15:53

Witam
Mam golfa II z 1.6 z 91 r benzyna/gaz
Mam pierwsze próby podawania pary wodne do gaźnik.
Podawałem parę wodną z czajnika do ruru z fitra powietrza, wczesniej wyjałem filtr, aby nie zamógł. silnik chodził na LPG
Silni pracował tak samo, może troszkę wolniej się tręcał,nie dławił się.
w rury wydechowej wylatyłała para wodne ( można było zauwarzyć, wczegulnie przy ujmowaniu gazu)
Praca silnika się poprawiła jak dodałem do wody denaturatu
Niestety nie wiem jak z mocą
Silnik tak pracował przeszło 1 godzine

Ale jak dotąd wrażenia pozytywne
Mam pytanie
Co powstanie kiedy spaliwy (ze spalenia LPG) zmieszaja się z wodą (H2O)?
czy to nie bedzie tzw HHO?

lo9791
Zainteresowany
Posty:5
Rejestracja:25 sty 2014, 14:34

Re: Stan pary wodnej

Postautor: lo9791 » 25 sty 2014, 14:52

Przy dzisiejszej technice jest chyba możliwe żeby podnieść temperaturę w komorze spalania silnika spalinowego i mogłoby dojść do rozpadu pary wodnej na wodór i tlen. to tylko taka moja sugestia. proszę o odpowieć.

Awatar użytkownika
Lis
Site Admin
Posty:1758
Rejestracja:24 gru 2003, 23:26
Lokalizacja:Warszawa
Kontaktowanie:

Re: Stan pary wodnej

Postautor: Lis » 25 sty 2014, 17:10

Technicznie jest możliwe doprowadzenie wody (pary wodnej) do temperatury kilku tysięcy stopni.

Praktycznie, w silniku? Raczej niewykonalne. A nawet jeśli, to po co?
Interesują Cię alternatywne paliwa i odnawialne źródła energii? Na pewno zaciekawią Cię też przygotowania na trudne czasy (tzw. nowoczesny survival) :!:

lo9791
Zainteresowany
Posty:5
Rejestracja:25 sty 2014, 14:34

Re: Stan pary wodnej

Postautor: lo9791 » 26 sty 2014, 13:35

A po to żeby powstała mieszanka wodorowo-tlenowa.

Awatar użytkownika
Lis
Site Admin
Posty:1758
Rejestracja:24 gru 2003, 23:26
Lokalizacja:Warszawa
Kontaktowanie:

Re: Stan pary wodnej

Postautor: Lis » 26 sty 2014, 19:44

I co to da?
Interesują Cię alternatywne paliwa i odnawialne źródła energii? Na pewno zaciekawią Cię też przygotowania na trudne czasy (tzw. nowoczesny survival) :!:

Edytas
Posty:3
Rejestracja:27 maja 2014, 13:06
Kontaktowanie:

Re: Stan pary wodnej

Postautor: Edytas » 27 maja 2014, 13:13

nic :P

Leos
Zainteresowany
Posty:7
Rejestracja:21 lip 2014, 13:30

Re: Stan pary wodnej

Postautor: Leos » 21 lip 2014, 13:42

@Genesis1972 - czy udało Ci się z planem podgrzania pary przez spaliny silnika ?
Twoja zabawa z podaniem pary do filtru powietrza raczej żywotności silnikowi nie przedłuży :) - w czasie I Wojny Światowej samoloty miały "dopalacze" na parę wodną wtryskiwaną do komory spalania. Kilka razy takie dopalenie się robiło i silnik na złom.

Awatar użytkownika
Lis
Site Admin
Posty:1758
Rejestracja:24 gru 2003, 23:26
Lokalizacja:Warszawa
Kontaktowanie:

Re: Stan pary wodnej

Postautor: Lis » 22 lip 2014, 16:06

Wydaje mi się, że chodziło Ci o II W.Ś.
Interesują Cię alternatywne paliwa i odnawialne źródła energii? Na pewno zaciekawią Cię też przygotowania na trudne czasy (tzw. nowoczesny survival) :!:


Wróć do „Pytania”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 12 gości

cron