brykiety

dcio
Doświadczony
Posty:314
Rejestracja:16 lis 2005, 00:41
brykiety

Postautor: dcio » 11 gru 2005, 00:41

mam pytanie dotyczace brykietow , wiadomo , ze czym mniejsza zawartosc wody tym wieksza wydajnosc spalania, ale czy da sie zrobic brykiety z biomasy, pedy z malin, porzeczek, galezi drzew wprost na polu a nastepnie je dosuszyc? czy tez moga sie rozpasc podczas dosuszania???

Awatar użytkownika
Lis
Site Admin
Posty:1758
Rejestracja:24 gru 2003, 23:26
Lokalizacja:Warszawa
Kontaktowanie:

Postautor: Lis » 11 gru 2005, 11:37

Byłem w wakacje w fabryce peletów, które wytwarzane były z trocin. Fabryka kupowała trociny za 10 złotych za tonę, podsuszała (spalając pelety gorszej jakości, nieudane) a następnie przerabiała na pelety i sprzedawała po 400 złotych za tonę. Czysty zysk.

O ile się nie mylę, pelety od brykietów różnią się tylko wymiarem (średnicą i długością). Technologia produkcji chyba jest taka sama -- ściskanie surowca pod dużym ciśnieniem, niekiedy z wykorzystaniem jakiejś substancji spajającej (przy trocinach nie ma takiej potrzeby, trociny zawierają żywicę). No i surowiec należy wysuszyć przed peletowaniem, choćby dlatego, że gdy będzie już gotowy, może być trudno go wysuszyć z racji dużej gęstości...

dcio
Doświadczony
Posty:314
Rejestracja:16 lis 2005, 00:41

Postautor: dcio » 13 gru 2005, 02:19

Ha, top jednak trzeba dosuszyc material a pozniej , formowac brykiety,

Ja moglbym miec taka zalete, ze surowiec mialbym za darmo (i tak co roku trzeba sciac i spalic a spalenie pedow w piecach nie za bardzo wychodzi.


Wróć do „Pytania”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 20 gości

cron