Imbert czy WGW

Awatar użytkownika
Lis
Site Admin
Posty:1758
Rejestracja:24 gru 2003, 23:26
Lokalizacja:Warszawa
Kontaktowanie:

Postautor: Lis » 06 kwie 2011, 16:07

Ja bym poszedł na kompromis i zrobił ulepszony współprądowy warstwowy, czyli z dyszami, a nie poborem powietrza przez zasobnik paliwa, no i jakimś porządnym filtrem.
Interesują Cię alternatywne paliwa i odnawialne źródła energii? Na pewno zaciekawią Cię też przygotowania na trudne czasy (tzw. nowoczesny survival) :!:

Awatar użytkownika
Lis
Site Admin
Posty:1758
Rejestracja:24 gru 2003, 23:26
Lokalizacja:Warszawa
Kontaktowanie:

Postautor: Lis » 24 kwie 2011, 15:44

Mógłbyś szerzej wytłumaczyć swój projekt.
Roztwarzałem twój pomysł i z tego co sobie wymyśliłem to jest bez sensu.
Dodanie dysz utworami umieszczonymi na dole paleniska, spowoduje, że część powietrza będzie uchodzić ku górze, w więc konieczne będzie zamknięcie pokrywy.
Więc wychodzi nam Imbert.
No nie do końca, Imbert ma zupełnie inną konstrukcję płomienicy.
Powietrze uchodzić ku górze nie będzie, bo niby czemu. Będzie zasysane przez silnik najkrótszą drogą, a więc większość przez dysze a część przez otwór w zasobniku paliwa. No i dysze nie mogłyby być na dole paleniska, tylko na górze, tam, gdzie się powinna zaczynać warstwa węgla drzewnego, czyli sądzę, że w połowie wysokości płomienicy.

Zresztą nie widzę powodu, by zasobnika nie zamykać. Bo w czym miałoby to przeszkadzać?
Co do moich przemysłem to myślałem czy by do wgw nie dodać właśnie pokrywy z regulowanym wlotem powietrza ( obawiam się, że przy zwykłym wgw przy ustaniu pracy silnika a więc wytwarzania podciśnienia zacznie się ulatniać górą dym.
No i masz rację, wyłączając silnik trzeba przykryć WGW, żeby się nie zamienił w ognisko. ;)
Interesują Cię alternatywne paliwa i odnawialne źródła energii? Na pewno zaciekawią Cię też przygotowania na trudne czasy (tzw. nowoczesny survival) :!:

Coondelboory
Doświadczony
Posty:473
Rejestracja:17 mar 2006, 20:16

Postautor: Coondelboory » 25 kwie 2011, 18:14

Pytanie:

Czy dodatkowe wtrysk/wkroplenie wody w strefę rozżarzonego węgla zwiększy produkcje gazów palnych, pytam bo widziałem takie rozwiązanie u pewnego czecha- http://www.youtube.com/watch?v=y_kGbRX3 ... re=related
[...]
To może mieć sens jeśli drewno jest bardzo suche - wtedy woda podana do węgla rozłoży się i obniży temperaturę.

C.

Awatar użytkownika
Lis
Site Admin
Posty:1758
Rejestracja:24 gru 2003, 23:26
Lokalizacja:Warszawa
Kontaktowanie:

Postautor: Lis » 25 kwie 2011, 18:58

Albo w przypadku zasilania węglem drzewnym lub węglem.
Interesują Cię alternatywne paliwa i odnawialne źródła energii? Na pewno zaciekawią Cię też przygotowania na trudne czasy (tzw. nowoczesny survival) :!:

Awatar użytkownika
leśnowóz
Wtajemniczony
Posty:21
Rejestracja:30 sty 2009, 00:48
Lokalizacja:Góra Kalwaria
Kontaktowanie:

Postautor: leśnowóz » 24 sie 2011, 13:01

Czy ktoś w ogóle analizował w odniesieniu do powyższych wynalazek Hipolita Stroińskiego z 1935 :?:
http://pubserv.uprp.pl/publicationserve ... 3627B1.pdf

rakuk
Doświadczony
Posty:70
Rejestracja:08 wrz 2009, 01:46
Lokalizacja:Cierpięta

Postautor: rakuk » 04 wrz 2011, 21:04


Awatar użytkownika
leśnowóz
Wtajemniczony
Posty:21
Rejestracja:30 sty 2009, 00:48
Lokalizacja:Góra Kalwaria
Kontaktowanie:

Postautor: leśnowóz » 10 wrz 2011, 00:00



Wróć do „Pytania”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 8 gości