Ilość gazu z 1 kg drewna

Awatar użytkownika
Lis
Site Admin
Posty:1758
Rejestracja:24 gru 2003, 23:26
Lokalizacja:Warszawa
Kontaktowanie:

Postautor: Lis » 14 mar 2009, 21:26

O ile zaczerpnąłeś tę informację z tej strony, nie obliczałem jej własnoręcznie, tylko wziąłem ją z jakiegoś źródła.

Na pewno da się to jednak ładnie policzyć, mając skład objętościowy gazu drzewnego (załóż sobie taki, jaki Ci pasuje) i skład pierwiastkowy paliwa.
Interesują Cię alternatywne paliwa i odnawialne źródła energii? Na pewno zaciekawią Cię też przygotowania na trudne czasy (tzw. nowoczesny survival) :!:

Coondelboory
Doświadczony
Posty:473
Rejestracja:17 mar 2006, 20:16

Re: Ilość gazu z 1 kg drewna

Postautor: Coondelboory » 15 mar 2009, 06:45

Chciałem się dowiedzieć jak wam wyszło te 2,5m3 gazu z 1 kg drewna jak to obliczyliście bo te wyliczenia bym podstawił do swojej pracy dyplomowej. wiem że ilości mogą się różnić bo zależą od wielu czynników ale mi chodzi o ten konkretny przypadek wzory z jakich to wyliczyliście i dane jakie podstawiliście.
Jeśli to ma być praca dyplomowa, to znaczy, że był jakiś proces edukacyjny, który ma być zakończony jakimś dyplomem. Jestem przekonany, że w tym procesie edukacyjnym pojawiały się wzmianki o rozmaitych wzorach i sposobach obliczania różnych rzeczy. Sięgnij więc może do swoich własnych podręczników i wyciągnij te wzory i sposoby i porachuj sobie sam, bo na razie to "twoja" praca dyplomowa jest pisana głowami uczestników tego forum. Albo zaproponuj może po prostu "zatrudnię murzyna do napisania pracy dyplomowej", zapłać i to będzie uczciwe postawienie sprawy.

ps. jestem przeciwnikiem powszechnej edukacji, a takie bobiki mnie w tym utwierdzają

stolec
Doświadczony
Posty:546
Rejestracja:02 maja 2008, 21:24
Lokalizacja:Rzeszów

Postautor: stolec » 15 mar 2009, 11:08

te 2,5m3 gazu z 1 kg drewna
to są wartości średnie dostępne w literaturze, pochodzą z pomiarów i opracowań, i mozna zakładać że do wstępnych obliczeń zapotrzebowania itp wystarczą.

Chcesz policzyć samemu to załóż sobie że następuje całkowite zgazowanie do CO, H2 i H2O, zakładając że w zgazowarce na 1mol węgla z biomasy przypada ok 0.35moli tlenu z powietrza - tak jest mniej więcej w WGW i Imbertach, będzie to wsztępna zabawa w obliczenia chemiczne.

troche dokładniej bedzie jak założysz że równowaga ustala się tak ze jest ok 10% CO2, wtedy skład gazu będzie mniej więcej pasował do tego który jest podany na stronie i można go znaleść w opracowaniach.

Jeśli chcesz dokładnie liczyć to musisz zrobic mniejwiecej to co starałem się policzyc w wątku

topics4/numeryczne-modelowanie-procesu- ... -vt645.htm

znajdziesz tam parę ciekawych informacji, jak miałes na studiach termodynamikę może rozwiniesz wątek, ja zrobiłem to pobieżnie i jest to ukończone chyba nawet nie w 50% ale nie mam za wiele czasu.
"zatrudnię murzyna do napisania pracy dyplomowej"
powiem ci kolego Coondelboory że dziś z tym nie łatwo bo stawki marne nikomu się nie chcę, oplacało się za kasę pisać pare alte temu ale doktoraty, można było za to na studiach utrzymać :)


Wróć do „Pytania”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 15 gości

cron