Książka - Drewno zamiast benzyny

Awatar użytkownika
Lis
Site Admin
Posty:1758
Rejestracja:24 gru 2003, 23:26
Lokalizacja:Warszawa
Kontaktowanie:

Postautor: Lis » 14 sty 2008, 14:14

Książka jest przygotowywana do wysyłki w ciągu kilku od zaksięgowania wpłaty na koncie Wydawnictwa. Generalnie w ciągu tygodnia od tamtego momentu powinna dotrzeć do Ciebie.

Spore kłopoty były z powodu świątecznego spiętrzenia przesyłek na poczcie. Jeśli nie dotarła do Ciebie książka, w pierwszej kolejności skontaktuj się z wydawnictwem mailem (kontakt@zlotemysli.pl) podając:
datę złożenia zamówienia i jego numer,
która książka była zamawiana,
sposób płatności i termin jej wykonania.

Niestety, ja nie mam dostępu do takich informacji i nie mogę Ci sam odpowiedzieć na pytanie kiedy książkę otrzymasz...
Interesują Cię alternatywne paliwa i odnawialne źródła energii? Na pewno zaciekawią Cię też przygotowania na trudne czasy (tzw. nowoczesny survival) :!:

Awatar użytkownika
DJ_KS
Doświadczony
Posty:159
Rejestracja:21 lis 2007, 12:57
Lokalizacja:Bory Tucholskie

Postautor: DJ_KS » 14 sty 2008, 20:14

A propos książki:
Może kol. Lis rozważy możliwość druku wątku Ankota - bardzo miło sie czytało te rozważania, a przy okazji dużo można było się dowiedzieć [moja wiedza, nt. holzgazu opiera sie przede wszystkim na raporcie o którym mowa i wątku "kogenerator Pe/Pc 45kW"] To okazja do zarobienia paru groszy oraz nieoceniona wartość dydaktyczna. Na uczelniach to by nie znalazło zastosowania, ale jako miniporadnik dla studentów i doktorantów to jak najbardziej.
Pozdrawiam
Pomóżmy sobie i Światu, a najbardziej naszym kieszeniom... ;p

Awatar użytkownika
Lis
Site Admin
Posty:1758
Rejestracja:24 gru 2003, 23:26
Lokalizacja:Warszawa
Kontaktowanie:

Postautor: Lis » 14 sty 2008, 21:21

To raczej pytanie do Ankota. Ja udostępniam tylko forum do publikacji tego wątku, cała jego zawartość należy do Ankota i innych autorów. :)
Interesują Cię alternatywne paliwa i odnawialne źródła energii? Na pewno zaciekawią Cię też przygotowania na trudne czasy (tzw. nowoczesny survival) :!:

Awatar użytkownika
maszakow
Doświadczony
Posty:340
Rejestracja:07 cze 2006, 10:34
Lokalizacja:Gdańsk

Postautor: maszakow » 16 sty 2008, 10:24

NIestety panowie bądżcie realistami... To nie raport ale forum dyskusyjne. Temat w ogóle nieopracowany merytorycznie - absolutnie nie nadaje się do druku. Ma tyle błogosławieństw i wsparcia od czytelników ile przekleństw na ZE, nie mówiąc o prywatnych spraw Ankota. Wątków jest tam więcej niż w "Modzie na sukces" i "Na dobre i na złe" razem wziętych. Już teraz temat jest dla twardzieli a przefiltrowanie tego do postaci strawnej dla dowolnego czytelnika ... herkulesowa robota.
Kto będzie chciał to mieć na piśmie i tak sobie skopiuje do worda i wyedytuje.
Na mur beton sprawa nadaje się do reportaży prasowych i TV i będzie dość głośna - ale sprzęt musi zostać uruchomiony, by można było go zaprezentować.
CO do naukowców - Ankot już się z nimi kontaktował więc naukowcy sami się znajdą jak sprzęt będzie działał - (zresztą już chyba wiedzą co się kroi :) )i obie strony na tym skorzystają - ale kasy z tego raczej nie będzie, tylko wiedza :D
maszakow

...A mój Jumper już nie pali - bo go ukradli ...:(

Ankot
Doświadczony
Posty:1584
Rejestracja:11 kwie 2006, 14:02
Lokalizacja:"kleryków"

Postautor: Ankot » 05 wrz 2008, 09:46

Pisze się pisze.... :D

Ostatnio zdenerwował mnie Pan Wicepremier Pawlak..... podpisując durne rozporządzenie o ograniczeniu stosowania biomasy i odpadów leśnych oraz tartacznych do celów energetycznych.
Faktem jest że elektrownie i elektrociepłownie zaczęły spalać w kotłach pełnowymiarowe drewno uprzednio przerobione na "odpady drzewne" - ale istotą dobrej ustawy jest nie wylewanie "dziecka z kąpielą".

Obecnie jestem na etapie szczegółowej analizy treści tego Rozporządzenia oraz aktów związanych.

Mój stopień irytacji spowodował ,ze od razu wymyśliłem jak je obejść.....
Rzecz polega na tym że w instalacji którą wybudowałem zgazowaniu podlega węgiel drzewny będącym "odpadem" w procesie pirolizy.
Ważnym produktem u mnie (wobec Rozporządzenia) stał się ....olej pirolityczny (który do tej pory traktowałem jako miły "bonusik" i w zasadzie upierdliwy odpad bo wyciekał mi z instalacji) - natomiast "kłopotliwym odpadem" stał się węgiel drzewny .....który podlega utylizacji poprzez procesy zgazowania wykorzystywane energetycznie w agregacie kogeneracyjnym :lol: :lol: :lol:
W tym wszystkim chodzi o to ,że wymienione rozporządzenie dopuszcza jedynie energetyczne zastosowanie biomasy leśnej tylko w miejscu jej powstania - wynika z tego że właściciel - dajmy na to tartaku może trociny wykorzystywać w celach energetycznych ale elektrownia już nie ( no chyba że sobie tartak kupi ???? :? :shock: )
W moim przypadku węgiel drzewny będzie odpadem powstałym w "miejscu wytwarzania"......oleju pirolitycznego hehehehehehe 8)

O możliwych zastosowaniach onego oleju nie będę się rozpisywał bo to "inna bajka" - wspomnę tylko że eksperymentalnie lałem toto do starego ursusa c360 napędzającego mój rębak...... chodziło "jak złoto" - i mniej smrodu było. 8) 8) 8)
Ostatnio zmieniony 05 wrz 2008, 10:01 przez Ankot, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Lis
Site Admin
Posty:1758
Rejestracja:24 gru 2003, 23:26
Lokalizacja:Warszawa
Kontaktowanie:

Postautor: Lis » 05 wrz 2008, 09:58

Ostatnio zdenerwował mnie Pan Wicepremier Pawlak..... podpisując durne rozporządzenie o ograniczeniu stosowania biomasy i odpadów leśnych oraz tartacznych do celów energetycznych.
Ale to tylko dla elektrowni powyżej 5 MW. Ciebie to chyba nie obejmie. :)
Interesują Cię alternatywne paliwa i odnawialne źródła energii? Na pewno zaciekawią Cię też przygotowania na trudne czasy (tzw. nowoczesny survival) :!:

Ankot
Doświadczony
Posty:1584
Rejestracja:11 kwie 2006, 14:02
Lokalizacja:"kleryków"

Postautor: Ankot » 05 wrz 2008, 10:04

....... no właśnie nie jest to tak dokładnie sprecyzowane wobec silnych uzależnień z innymi aktami prawnymi. Te akty są pisane w sposób wybitnie nieprecyzyjny i zawiły co utrudnia ich zrozumienie i zrozumienie intencji Ustawodawcy.......
Się okaże ,że wymagana jest "interpretacja" - która ukaże się (po rozległych konsultacjach) za 2 lata............ :twisted: :twisted: :twisted:

Awatar użytkownika
Lis
Site Admin
Posty:1758
Rejestracja:24 gru 2003, 23:26
Lokalizacja:Warszawa
Kontaktowanie:

Postautor: Lis » 05 wrz 2008, 10:21

To akurat jest u nas całkiem typowe.
Interesują Cię alternatywne paliwa i odnawialne źródła energii? Na pewno zaciekawią Cię też przygotowania na trudne czasy (tzw. nowoczesny survival) :!:

Ankot
Doświadczony
Posty:1584
Rejestracja:11 kwie 2006, 14:02
Lokalizacja:"kleryków"

Postautor: Ankot » 08 wrz 2008, 10:24

Powiem tak : - hula ale nie do końca jak sobie to wymarzyłem..... zakładałem ,że obsługa będzie trwała ok < 1h dziennie - ale na razie wychodzi 3-4h :cry: - po części wynika to z tego że może za często ustrojstwo doglądam........ ale też uczę się jego dynamiki pracy - trzeba się wykazać ogromną cierpliwością .
Na dzień dzisiejszy powiem tylko że w tym układzie jaki zbudowałem podgrzewacze rozruchowe w zgazowarce sa całkowicie zbędne - ustrojstwo samo szybko 'startuje' od ciepła spalin natomiast na dobry gaz trzeba poczekać dodatkowo z 30 - 40 min. Razem rozruch trwa nieco powyżej godziny co mnie kosztuje w wersji oszczędnościowej jakieś 15 l benzyny.
Widowiskowy jest nocny start a w szczególności "świeczka" z płomieniem od 2 do 6 metrów.... za każdym razem muszę dzwonić do strażaków ....żeby nie przyjeżdzali na sygnale ( a i tak czasami przyłażą bo to chyba piromani i ogień gości "ściąga").
Energetyka "łachy nie robi" ale nie mogę pisać o....- bo bo niestety umowa zawiera odnośne klauzule - powiem tylko ze udało mi się wynegocjować warunki lepsze jak wcześniej zakładałem :D
Musiałem ograniczyć "pisarstwo" bo mi zaczyna doby brakować - a i zachciało mi się na starość pogłębiać wiedzę w przedmiotowym kierunku.

Szczegóły zamierzam dalej opisywać w tej "elitarnej części" :D
A to ze względu na to że nasz Dobrodziej Kol. Krzysztof też musi mieć na utrzymywanie serwera, inną przyczyną jest to że "ta zabawa" nie jest bezpieczna i wymaga dobrego planowania . Niestety "kuku" można sobie zrobić dość łatwo bo przy tym 'buchające piece" to pryszcz. :D

Awatar użytkownika
Lis
Site Admin
Posty:1758
Rejestracja:24 gru 2003, 23:26
Lokalizacja:Warszawa
Kontaktowanie:

Postautor: Lis » 08 wrz 2008, 20:58

Technicznie dałoby się zrobić płatny dostęp do tych zamkniętych działów na forum. Legalnie pewnie też dałoby radę to zrobić. :)

Ale przyznam szczerze, że dla mnie bardziej wartościowe jest 100 wpisów na tym forum (co Tobie, Zibko, powinno się udać napisać do przyszłego tygodnia ;) ), niż 10 PLN, które mógłbym liczyć za dostęp do tych działów.

Niemniej jednak, jeśli będzie na to zapotrzebowanie, pomyślę o tym. :)

Muszę przy okazji zauważyć, że straszliwie odeszliście od tematu. ;p
Interesują Cię alternatywne paliwa i odnawialne źródła energii? Na pewno zaciekawią Cię też przygotowania na trudne czasy (tzw. nowoczesny survival) :!:

Awatar użytkownika
Lis
Site Admin
Posty:1758
Rejestracja:24 gru 2003, 23:26
Lokalizacja:Warszawa
Kontaktowanie:

Postautor: Lis » 25 gru 2008, 10:08

Jak się tam jednak dostać? :(
http://www.drewnozamiastbenzyny.pl/inst ... lnikow.php

Tu podane są wszystkie informacje. :)
Interesują Cię alternatywne paliwa i odnawialne źródła energii? Na pewno zaciekawią Cię też przygotowania na trudne czasy (tzw. nowoczesny survival) :!:


Wróć do „Pytania”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 13 gości

cron