Sposób na oczyszczanie gazu drzewnego

Awatar użytkownika
Lis
Site Admin
Posty:1758
Rejestracja:24 gru 2003, 23:26
Lokalizacja:Warszawa
Kontaktowanie:

Postautor: Lis » 04 sty 2007, 21:43

Skuteczny, ale nie wystarczy, bo nie usunie smoły ani pary wodnej.
No i nie wiem, czy w odpowiednio małych rozmiarach produkują elektrofiltry...
Interesują Cię alternatywne paliwa i odnawialne źródła energii? Na pewno zaciekawią Cię też przygotowania na trudne czasy (tzw. nowoczesny survival) :!:

Awatar użytkownika
Lis
Site Admin
Posty:1758
Rejestracja:24 gru 2003, 23:26
Lokalizacja:Warszawa
Kontaktowanie:

Postautor: Lis » 04 sty 2007, 23:39

W gazie drzewnym są śladowe ilości tlenków azotu, przyznam uczciwie że nie przypominam sobie, bym widział jakąkolwiek wzmiankę na ten temat gdziekolwiek...

Jeśli zaś chodzi o elektrofiltr, myślę, że prościej po prostu wykonać domową metodą cyklon albo odpowiednio duży osadnik. Na jego ściankach od razu skropli się para wodna i smoła, przynajmniej w części... :)
Interesują Cię alternatywne paliwa i odnawialne źródła energii? Na pewno zaciekawią Cię też przygotowania na trudne czasy (tzw. nowoczesny survival) :!:

Darek
Doświadczony
Posty:557
Rejestracja:27 lut 2006, 18:16
Lokalizacja:Mazury

Postautor: Darek » 06 sty 2007, 15:20

Użycie katalizatora może być dosyć kłopotliwe. Gaz drzewny jest zanieczyszczony różnymi związkami, wićc katalizator może szybko ulec "zatruciu". Ale i tak watro spróbować, bo nikiel i tlenek glinu nie są drogie.
A co do oczyszczania holzgazu - można też spróbować oczyszczania mokrego za pomocą wody.

Awatar użytkownika
maszakow
Doświadczony
Posty:340
Rejestracja:07 cze 2006, 10:34
Lokalizacja:Gdańsk

Postautor: maszakow » 08 sty 2007, 10:22

można też spróbować oczyszczania mokrego za pomocą wody.
...I w tym momencie wracamy do starego tematu jakim jest chłodzenie i oczyszczanie takiego filtra.
maszakow

...A mój Jumper już nie pali - bo go ukradli ...:(


Wróć do „Pytania”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 17 gości

cron