Holzgas zamiast LPG??

ksiksiu
Doświadczony
Posty:128
Rejestracja:13 kwie 2006, 08:35
Lokalizacja:Leżajsk
Holzgas zamiast LPG??

Postautor: ksiksiu » 22 kwie 2006, 21:29

hej
napisze to co ostatnio wpadlo mi do glowy a mianowicie gdyby z gazu drzewnego pozbyc sie azotu zyskalibysmy 2 razy wiecej miejsca na gaz nie iwme czy mnie zrozumieliscie wiec wytlumacze tak: mamy zbiornik w ktorym miesci sie 3kg holzgazu gduyby wyeliminowac azot do tego pojemnika zmiescilo by sie go okolo 6 kg zeby takie cos uzyskac nalezaloby uzyc samego tlenu a nie powietrza Lis stwierdzil ze drogo by to wyszlo ale czy np drozej jest wyprodukowc ten tlen potrzebny do zrobienia holzgazu czy kupic LPG(bo taki gaz najlepiej bez przerabiania instalacji lac do auta) w duzych ilosciach mogloby to byc nieoplacalne ale zeby wyprodukowac ta ilosc aby napelnic butle to mogloby sie to oplacic
potrzebuje inforamcji ile kosztuje wyprdukowanie tlenu i ile go potrzena aby zrobic powiedzmy 1 m3 holzgazu
sorki za ten malo spojny post ale jakos tak troche senny jestem
pozdrawiam

ksiksiu
Doświadczony
Posty:128
Rejestracja:13 kwie 2006, 08:35
Lokalizacja:Leżajsk

Postautor: ksiksiu » 15 maja 2006, 18:28

i jak co o tym myslicie? O produkcji tlenu mozna poczytac na forach (np pirotechnicznym o dziwo) potrzeba do tego nadmangnian potasu(chyba) i po dodaniu do tego czegos tam wydobywa sie tlen

Awatar użytkownika
Lis
Site Admin
Posty:1758
Rejestracja:24 gru 2003, 23:26
Lokalizacja:Warszawa
Kontaktowanie:

Postautor: Lis » 16 maja 2006, 11:19

Jak do butli zmieści się 3 kg gazu to czy będzie tam 1,5 kg azotu czy nie, i tak wejdzie tylko 3 kg gazu. Różnica tylko w wartości opałowej tego gazu, który się tam zatankuje.

Darek
Doświadczony
Posty:557
Rejestracja:27 lut 2006, 18:16
Lokalizacja:Mazury

Postautor: Darek » 16 maja 2006, 11:21

Tlen można wyprodukować na tysiące sposobów. A produkcja z nadmanganianiu potasu jest równie dobra jak zakup butli z tlenem. Albo nie, jest gorsza niż ten zakup, bo w butli mamy gotowy tlen. Nadmanganian nie jest jakimś chemicznym perpetum mobile. Też się zużywa i należy go dokupić. Wytworzenie czystego tlenu to żaden problem. Problemem jest tanie wytwarzanie czystego tlenu w dużych ilościach.

ksiksiu
Doświadczony
Posty:128
Rejestracja:13 kwie 2006, 08:35
Lokalizacja:Leżajsk

Postautor: ksiksiu » 16 maja 2006, 18:05

witam
no to skoro wartosc bedzie wyzsza to chyba bedzie go potrzeba mniej do zasilenia silnika a co za tym idzie na duzej wystarczy no nie wiem poprawcie jak jestem w bledzie

Awatar użytkownika
Lis
Site Admin
Posty:1758
Rejestracja:24 gru 2003, 23:26
Lokalizacja:Warszawa
Kontaktowanie:

Postautor: Lis » 16 maja 2006, 18:11

Oczywiście masz rację.

Ankot
Doświadczony
Posty:1584
Rejestracja:11 kwie 2006, 14:02
Lokalizacja:"kleryków"

Postautor: Ankot » 09 wrz 2006, 00:15

Na temat zastosowania tlenu rozwodziłem się w temacie : "stacjonarne małej mocy/ kogenerator 45kW"
Technologia istnieje i jest własciwie prosta . Polega na separacji gazów z powietrza na sitach molekularnych. Sa 3 metody PSA, VSA, TSA.
PSA i VSA są dosc podobne polegaja na cyklicznej sorpcji azotu na sicie pod zwiekszonym cisnieniem (150kPa) i desorpcji przy cisnieniu normalnym(PSA) lub obnizonym (VSA). Metoda TSA - dotyczy sorpcji /desorpcji termicznej - jest do bani . :wink:


Wróć do „Pytania”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 26 gości

cron