Strona 1 z 1

Dofinansowanie do energooszczędnego domu

: 14 kwie 2016, 12:37
autor: Maddalena
Cześć! Jesteśmy w trakcie budowy i pojawiło sie pytanie o dofinansowanie. Znalazłam artykuł na ten temat, tylko w nim piszą, że można się o nie starać podczas zaciągania kredytu. Stety-niestety my wszystko robimy za gotówkę i teraz pojawia sie pytanie czy da się jakos ominąć ten dziwny przepis? I drugie pytanie, bo w artykule piszą o rekuperatorach i centralnym ogrzewaniu, a czy na przykład kolektory słoneczne się pod to łapią? Zostawiam artykuł, żebyście wiedzieli o czym mówię ;)
ekspertbudowlany.pl/artykul/id3961,jak-otrzymac-dofinansowanie-do-budowy-domu-energooszczednego

Re: Dofinansowanie do energooszczędnego domu

: 18 kwie 2016, 20:34
autor: Lis
Jak widać we wskazanym artykule, dopłaty z NFOŚiGW dotyczą wyłącznie kredytów. Nawet w przypadku budowania za gotówkę należy wziąć kredyt w banku, który ma umowę z Narodowym Funduszem, aby móc dostać dopłatę. Tak, oznacza to, że część tej dopłaty pochłoną koszty banku.

Niestety, tego się ominąć nie da. Nawet, jeśli kredyt ma być spłacony następnego dnia.

Jeśli zaś chodzi o kolektory, to mowa o dopłatach do instalacji przygotowania ciepłej wody użytkowej, a przecież kolektory to właśnie taka instalacja.

PS. Powyższy wpis poprawiłem, bo zawierał spamowy odnośnik do zewnętrznego serwisu. Tu na forum nie akceptuję spamu.

Re: Dofinansowanie do energooszczędnego domu

: 06 maja 2016, 16:48
autor: Fotli
Z tego co się orientuję czasami gmina wygrywa jakiś projekt na termomodernizację i musi ileś mieszkańców wziąć w tym udział. Wówczas dostajesz normalnie dofinansowanie z marszu i o ile pamiętam nie trzeba nawet brać kredytu. Tylko najczęściej to dofinansowanie dostają osoby spokrewnione w jakiś sposób z osobami z gminy ale to inna sprawa ;)