Glens geet- reaktor w silniku spalinowym?

Awatar użytkownika
Lis
Site Admin
Posty:1758
Rejestracja:24 gru 2003, 23:26
Lokalizacja:Warszawa
Kontaktowanie:

Postautor: Lis » 06 maja 2010, 18:45

Mirku, nie obrażaj proszę inteligencji forumowiczów. My uważamy, że oszustwem jest to, o czym nas nauczyli w szkołach.

Ja ostatnio doszedłem do wniosku, że bardzo chętnie taki generator HHO czy jak to się tam nazywa z przyjemnością przetestuję... Masz ochotę użyczyć mi swojego urządzenia?
Interesują Cię alternatywne paliwa i odnawialne źródła energii? Na pewno zaciekawią Cię też przygotowania na trudne czasy (tzw. nowoczesny survival) :!:

Darek
Doświadczony
Posty:557
Rejestracja:27 lut 2006, 18:16
Lokalizacja:Mazury

Postautor: Darek » 08 maja 2010, 16:15

Ja ostatnio doszedłem do wniosku, że bardzo chętnie taki generator HHO czy jak to się tam nazywa z przyjemnością przetestuję... Masz ochotę użyczyć mi swojego urządzenia?
Cśśśśś, mafia paliwowa czuwa i jak dowiesz się zbyt wiele, to ucichniesz na
zawsze ;) Takie sprawy załatwia się na PW :)

A tak na marginesie stary kawał trochę a'propos:

Jadą trzej cowboy'e i znienacka jeden pyta drugiego:
- Dwa razy dwa?
- Cztery.
- Trzy razy cztery?
- Dwanaście.
Pytający wyjmuje colta i zabija gościa który odpowidał. Trzeci zdumiony
krzyczy:
- Stary, dlaczego go zabiłeś?
- Za dużo wiedział.

dcio
Doświadczony
Posty:314
Rejestracja:16 lis 2005, 00:41

Re: Glens geet- reaktor w silniku spalinowym?

Postautor: dcio » 01 sty 2016, 19:26

1) wprowadzamy do cylindra tlen z wodorem,
2) zapalamy nastepuje eksplozja tlok w cylindrze wykonuje prace.
3) zamiast wypuszczac powstala pare wodna jak to sie dzieje w silniku Otto, czekamy az skropli sie para (przegrzana) do stanu cieczy zmniejszajac objetosc 3600 razy
4) tlok wciskany przez cisnienie atmosferyczne wykonuje znow prace jak w silniku atmosferycznym Papena (ktory pozniej udoskonalil Wat)..


W skrocie.
a) pomierzy tlokiem a cylindrem jest kropla wody i nic wiecej , zero powietrza.


b) np. metoda elektrolizy przetwarzamy krople wody na tlen i wodor. Powoduje to zwiekszenie objetosci i wypchniecie tloka, co da prace uzyteczna.
c) nastepnie nastepuje spalenie mieszanki, co spowoduje zwiekszenie objetosci co spowoduje wypchniecie tloka i wykonanie przez niego pracy uzytecznej.
d) odbieramy cieplo z cylindra wykorzystujac roznice tempetatur spalin tj powstalej pary wodnej (z 2 tys stopni C?) i otoczenia (20 stopni C) wykonujemy prace uzyteczna.
e) wskutek obnizenia temperatury pary wodnej nastepuje zmniejszenie objetosci spalin do objetosci kropli wody a wiec tlok pod wplywem cisnienia atmosferycznego bedzie wpychany do cylindra wykonujac prace uzyteczna. Otrzymujemy krople wody

f) chodzi o to, ze energia uzyskiwana w pkt cb+c+d+e jest znaczacowieksza niz energia potrzebna do elektrolizy kropl iwody?


Wróć do „Pozostałe zagadnienia motoryzacyjne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 8 gości

cron