Palnik olejowy WEISHAUPT WL2/2.

Awatar użytkownika
maszakow
Doświadczony
Posty:340
Rejestracja:07 cze 2006, 10:34
Lokalizacja:Gdańsk

Postautor: maszakow » 14 maja 2007, 12:50

Będę wdzięczny za każdą odpowiedź.
LUDZIE MOŻEMY SOBIE POFOLGOWAĆ i nam za to podziękują ... :twisted: :twisted: :twisted:
Moim zdaniem na 90% dysze.
Nie znam pieców olejowych więc nie wiem jak tam jest to wszystko zrobione - ale zasada chyba taka sama jak na wtryskach w samochodzie -stare zużyte wtryskiwacze i samochód kopci jak dodajesz gazu ... to znaczy że za dużo paliwa.
Ponadto inne sugestie
- za słabe ciśnienie oleju -> słabe rozpylanie paliwo źle się miesza i nie spala.
- za mało powietrza (?)
Co do średnicy dyszy - radzę poszukaj głębiej na sieci. Jeśli nie do twojego palnika to do innych(patrz na ciśnienie instalacji...), to ci da orientację co do rzędu wielkości.
maszakow

...A mój Jumper już nie pali - bo go ukradli ...:(

Awatar użytkownika
Lis
Site Admin
Posty:1758
Rejestracja:24 gru 2003, 23:26
Lokalizacja:Warszawa
Kontaktowanie:

Postautor: Lis » 19 maja 2007, 23:43

Spróbowałbym mocniejszego podgrzania...
Interesują Cię alternatywne paliwa i odnawialne źródła energii? Na pewno zaciekawią Cię też przygotowania na trudne czasy (tzw. nowoczesny survival) :!:

Awatar użytkownika
Lis
Site Admin
Posty:1758
Rejestracja:24 gru 2003, 23:26
Lokalizacja:Warszawa
Kontaktowanie:

Postautor: Lis » 20 maja 2007, 10:50

Przy 90 stopniach OR ma wciąż większą lepkość niż zimny olej napędowy.
Interesują Cię alternatywne paliwa i odnawialne źródła energii? Na pewno zaciekawią Cię też przygotowania na trudne czasy (tzw. nowoczesny survival) :!:

Darek
Doświadczony
Posty:557
Rejestracja:27 lut 2006, 18:16
Lokalizacja:Mazury

Postautor: Darek » 20 maja 2007, 12:44

Z doświadczenia wiem, że nawet samozapłon oleju (ech ta starcza skleroza ;) ) nie zmienia gruntownie jego konsystencji. Więc 300 stopni tuż przed dyszą powinien wytrzymać ;)
Jeżeli jesteś w stanie wstawić jeszcze mniejszą dyszę, to może da się bez podgrzewania :?:


Wróć do „Ogrzewanie i klimatyzacja”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 52 gości

cron