generatory ciepła

Awatar użytkownika
Lis
Site Admin
Posty:1758
Rejestracja:24 gru 2003, 23:26
Lokalizacja:Warszawa
Kontaktowanie:

Postautor: Lis » 30 gru 2006, 23:17

Jeśli o mnie chodzi, uważam to za bzdurę... Pisałem o tym w wątku wirowe generatory ciepła, choć składa się on w sumie tylko z pytania i odnośnika do artykułu w gazecie.

Przy takiej cenie opłaca się kupić pompę ciepła. Ona ma współczynnik wydajności ze dwa razy lepszy niż to urządzenie tutaj...

W ogóle uważam, że takie urządzenie nie ma prawa działać. :twisted:
Interesują Cię alternatywne paliwa i odnawialne źródła energii? Na pewno zaciekawią Cię też przygotowania na trudne czasy (tzw. nowoczesny survival) :!:

stolec
Doświadczony
Posty:546
Rejestracja:02 maja 2008, 21:24
Lokalizacja:Rzeszów

Postautor: stolec » 11 paź 2008, 10:20

tych strat uniknac musimy sie zadowolic sprawnoscia 25-40% a reszta to glownie straty cieplne.
sprawność przemiany energii mechanicznej/elektrycznej w cieplną z definicji wynosi 100% (wcześniej czy później), a na jednej grzałce grubo ponad 99%, sprawność przemian elektryczność-energia mechaniczna tez jest ponad 90%, to co piszesz dotyczy wyłącznie produkcji energii mechanicznej z ciepła. Co do pompy kawitacyjnej gdzieś już pisałem, że udowodnienie że zamiast 110% sprawności ta pompa ma z 99% jak każda grzałką w bojlerze, wymaga sporych nakładów na rzetelne badania, i dla tego nikt tego nie robi bo po co.


Wróć do „Ogrzewanie i klimatyzacja”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 7 gości

cron