Ogrzewanie - Podłogowe czy kaloryfery

hania78
Wtajemniczony
Posty:36
Rejestracja:21 kwie 2015, 10:56
Re: Ogrzewanie - Podłogowe czy kaloryfery

Postautor: hania78 » 09 paź 2015, 15:42

Może faktycznie ogrzewanie podłogowe powinno być raczej dopełnieniem, np. w łazience? Tylko pytanie, czy finansowo się opłaca mieć i to, i to...

Awatar użytkownika
Lis
Site Admin
Posty:1758
Rejestracja:24 gru 2003, 23:26
Lokalizacja:Warszawa
Kontaktowanie:

Re: Ogrzewanie - Podłogowe czy kaloryfery

Postautor: Lis » 09 paź 2015, 19:08

Ogrzewanie podłogowe jest dość drogie, więc dołożenie go do domu, w którym już są grzejniki, mija się z celem.

Chyba, że ma być używane tylko w niektórych pomieszczeniach, np. w łazience właśnie.
Interesują Cię alternatywne paliwa i odnawialne źródła energii? Na pewno zaciekawią Cię też przygotowania na trudne czasy (tzw. nowoczesny survival) :!:

Dorothy
Zainteresowany
Posty:5
Rejestracja:16 paź 2015, 15:00

Re: Ogrzewanie - Podłogowe czy kaloryfery

Postautor: Dorothy » 11 sty 2016, 13:12

Większość domów projektuje się obecnie tak, że w pomieszczeniach typu salon, łazienka jest ogrzewanie podłogowe. Jest to jednak wyłącznie dopełnienie, które ma poprawić komfort życia. Ludzie często decydują się na terakotę/gres również w salonach. Ogrzewanie podłogowe niweluje wtedy typowy chłód od podłogi tego typu.

Awatar użytkownika
Lis
Site Admin
Posty:1758
Rejestracja:24 gru 2003, 23:26
Lokalizacja:Warszawa
Kontaktowanie:

Re: Ogrzewanie - Podłogowe czy kaloryfery

Postautor: Lis » 13 sty 2016, 15:22

Nie zgadzam się z tą opinią.

Ogrzewanie podłogowe w dziś budowanym domu jest w stanie w całości zastąpić grzejniki. Montowanie go i jednocześnie jeszcze grzejników mija się z celem.
Interesują Cię alternatywne paliwa i odnawialne źródła energii? Na pewno zaciekawią Cię też przygotowania na trudne czasy (tzw. nowoczesny survival) :!:

halik89
Posty:1
Rejestracja:04 lut 2016, 12:39
Kontaktowanie:

Re: Ogrzewanie - Podłogowe czy kaloryfery

Postautor: halik89 » 04 lut 2016, 19:24

Dlaczego mija się z celem? W wielu mieszkaniach widzę ogrzewanie podłogowe jako dopełnienie, a nie podstawowe źródło ciepła np w łazience. Dużo przyjemniej stąpać po cieplejszej podłodze i wilgoć szybciej odparowuje.

Awatar użytkownika
Lis
Site Admin
Posty:1758
Rejestracja:24 gru 2003, 23:26
Lokalizacja:Warszawa
Kontaktowanie:

Re: Ogrzewanie - Podłogowe czy kaloryfery

Postautor: Lis » 09 lut 2016, 15:58

Ogrzewanie podłogowe pod wieloma względami przewyższa grzejniki, nie ma też za wiele wad. Jednocześnie, jego łączenie w jednej instalacji grzewczej z grzejnikami niesie ze sobą pewne dodatkowe problemy.

Z tego względu jestem gorącym zwolennikiem montowania podłogówki w całym domu i całkowitej rezygnacji z grzejników, poza jednym może, drabinkowym w łazience, do suszenia ręczników.
Interesują Cię alternatywne paliwa i odnawialne źródła energii? Na pewno zaciekawią Cię też przygotowania na trudne czasy (tzw. nowoczesny survival) :!:

Janusz_9321
Posty:2
Rejestracja:18 lut 2016, 01:17
Kontaktowanie:

Re: Ogrzewanie - Podłogowe czy kaloryfery

Postautor: Janusz_9321 » 18 lut 2016, 01:20

jak można dać 55 stopni na podgrzewanie podłogi ? ja mam u siebie 30 i jest mi cholernie gorąco ! :roll:






[wymoderowano spam]-oczyszczanie jelit wydłuza zycie przekonaj sie sam !
http://witalnyblonnik.pl

:mrgreen:

kedir
Posty:1
Rejestracja:03 lut 2016, 12:07
Kontaktowanie:

Re: Ogrzewanie - Podłogowe czy kaloryfery

Postautor: kedir » 19 lut 2016, 18:17

Jakie są koszty ogrzewania podłogowego i jak to wygląda w praktyce? Można u jakiegoś dewelopera zgłosić taką możliwość czy tylko w domach wolnostojących na własną rękę?

Awatar użytkownika
Lis
Site Admin
Posty:1758
Rejestracja:24 gru 2003, 23:26
Lokalizacja:Warszawa
Kontaktowanie:

Re: Ogrzewanie - Podłogowe czy kaloryfery

Postautor: Lis » 23 lut 2016, 13:17

jak można dać 55 stopni na podgrzewanie podłogi ? ja mam u siebie 30 i jest mi cholernie gorąco ! :roll:
Puszczenie wody o temperaturze 55 stopni na ogrzewanie podłogowe nie wchodzi w grę. Temperatura podłogi nie powinna być wyższa od temperatury ciała, a w większości przypadków w zupełności wystarcza, gdy powierzchnia podłogi ma temperaturę rzędu 30*C właśnie.
Jakie są koszty ogrzewania podłogowego i jak to wygląda w praktyce? Można u jakiegoś dewelopera zgłosić taką możliwość czy tylko w domach wolnostojących na własną rękę?
Osobiście nie spotkałem się z ofertą dewelopera sprzedającego mieszkania z ogrzewaniem podłogowym.
Interesują Cię alternatywne paliwa i odnawialne źródła energii? Na pewno zaciekawią Cię też przygotowania na trudne czasy (tzw. nowoczesny survival) :!:

diolaibackclas54
Posty:1
Rejestracja:17 lut 2016, 10:16
Lokalizacja:Jędrzejów
Kontaktowanie:

Re: Ogrzewanie - Podłogowe czy kaloryfery

Postautor: diolaibackclas54 » 14 mar 2016, 11:45

Ja mam ogrzewanie podłogowe w łazience i kuchni. W reszcie pomieszczeniach kaloryfery. Taki system się u mnie sprawdził.

Awatar użytkownika
Lis
Site Admin
Posty:1758
Rejestracja:24 gru 2003, 23:26
Lokalizacja:Warszawa
Kontaktowanie:

Re: Ogrzewanie - Podłogowe czy kaloryfery

Postautor: Lis » 15 mar 2016, 11:36

Dlaczego zdecydowałeś się to akurat tak zorganizować? Jak jest to zorganizowane po stronie źródła ciepła? Masz dwa osobne obiegi o różnych temperaturach?
Interesują Cię alternatywne paliwa i odnawialne źródła energii? Na pewno zaciekawią Cię też przygotowania na trudne czasy (tzw. nowoczesny survival) :!:

betonowyjoe
Posty:1
Rejestracja:06 lip 2016, 12:42
Kontaktowanie:

Re: Ogrzewanie - Podłogowe czy kaloryfery

Postautor: betonowyjoe » 06 lip 2016, 12:52

mi się zawsze wydawało, że podłogowe jest pewno rodzajem uzupełnieniem :P


Wróć do „Ogrzewanie i klimatyzacja”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 7 gości

cron