Ciepły domek

stolec
Doświadczony
Posty:546
Rejestracja:02 maja 2008, 21:24
Lokalizacja:Rzeszów

Postautor: stolec » 15 mar 2009, 13:17

ten drugi szkodnik to kołatek czy kołatka, drąży otwory ok 1mm średnicy, jest dużo gorszy od spuszczela bo niszczy całkowicie strukturę drewna, ale nie znosi suchego powietrza więc tyczy się tylko nieogrzewanych budynków, piwnic, strychów itp. Spuszczel aż takiego sita nie robi przy budynkach zrębowych w zasadzie nie jest w stanie uszkodzić ścian, przy belkach 30cm po 50 latach beż jakiejkolwiek impregnazcji jak się wgryzie na 10 cm to wszystko, oczywiście przy szkielecie może być gorzej.

Co do metod to jest jeszcze jedna skuteczna w 100% ale trochę masakratorska i chyba nieoficjalna, kupujesz folie czarną, oklejasz szczelnie chałupę razem z dachem, łącząc folie "srebrną taśmą", uchylasz okna, po czym zostawiasz w środku odkręconą butle z cyjanowodorem i spie... na wdechu, po paru dniach jak to ktoś powiedział "nie ma h... we wsi". Może coś takiego robią jakieś oficjalne firmy (może używaja np fosforowodoru, tlenku etylenu itp), nieoficjalnie to koszt kilkuset zł ale trzeba wiedzieć z "czym to się je" bo można sobie kuku zrobić i mieć dom na uboczu.

Awatar użytkownika
kaskakatar
Posty:3
Rejestracja:22 maja 2014, 12:35
Kontaktowanie:

Re: Ciepły domek

Postautor: kaskakatar » 22 maja 2014, 12:45

Zawsze mi się podobały takie szklane domy. Z tego jak porównywałam różne projekty wynikało, że budowa takiego domu jest droższa od tradycyjnego. ALe może wniosek taki, że zaoszczędzi się na ogrzewaniu? Chociaż już sama do końca nie wiem.

kasia1967
Posty:1
Rejestracja:16 gru 2014, 10:57
Lokalizacja:poznań
Kontaktowanie:

Re: Ciepły domek

Postautor: kasia1967 » 16 gru 2014, 11:03

Oj nie łudziłabym się, że szklany dom łatwiej ogrzać, wydaje mi się, że przez skzlane szyby od góry do dołu ciepło łatwiej będzie uciekac... Ale moze ktoś kompetentny się wypowie? jestem w trakcie budowy domu, i zastanawiam się nad prawie całym przeszklonym parterem, co myslicie?

Małgorzata30
Zainteresowany
Posty:8
Rejestracja:18 gru 2014, 14:31
Kontaktowanie:

Re: Ciepły domek

Postautor: Małgorzata30 » 19 gru 2014, 12:26

Oj nie łudziłabym się, że szklany dom łatwiej ogrzać, wydaje mi się, że przez skzlane szyby od góry do dołu ciepło łatwiej będzie uciekac.
Myślę że będzie mieć straty ale możesz zawsze zastosować 3 albo 4 szybowe przeszklenia.

becia
Posty:2
Rejestracja:03 wrz 2015, 13:45
Kontaktowanie:

Re: Ciepły domek

Postautor: becia » 03 wrz 2015, 15:28

Oczywiście że im więcej szyb tym bardziej trzeba budynek dogrzewać. Pytanie czy więcej ciepła ucieknie przez okna takie standardowe w ścianach czy przez takie na skośnym dachu? a może nie ma rozwiązania?
http://bureniusz.pl

hania78
Wtajemniczony
Posty:36
Rejestracja:21 kwie 2015, 10:56

Re: Ciepły domek

Postautor: hania78 » 11 wrz 2015, 13:29

A czy między takimi rodzajami przeszklenia jest aż taka różnica?

Awatar użytkownika
Lis
Site Admin
Posty:1758
Rejestracja:24 gru 2003, 23:26
Lokalizacja:Warszawa
Kontaktowanie:

Re: Ciepły domek

Postautor: Lis » 21 wrz 2015, 14:14

Ze względu na to, że ciepło płynie do góry (ciepłe powietrze unosi się), przenikanie ciepła przez szybę w dachu jest większe, niż przez identyczną szybę zamontowaną w płaszczyźnie pionowej, w ścianie.

Dużo większa różnica jest z nagrzewaniem pomieszczeń latem przez okna dachowe w południowej połaci dachu.
Interesują Cię alternatywne paliwa i odnawialne źródła energii? Na pewno zaciekawią Cię też przygotowania na trudne czasy (tzw. nowoczesny survival) :!:

hania78
Wtajemniczony
Posty:36
Rejestracja:21 kwie 2015, 10:56

Re: Ciepły domek

Postautor: hania78 » 02 paź 2015, 14:46

No tak, ma to sens i faktycznie może stanowić różnicę w takim wypadku :)


Wróć do „Autonomiczny dom”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 10 gości

cron