Po co ten dział?

Awatar użytkownika
Lis
Site Admin
Posty:1758
Rejestracja:24 gru 2003, 23:26
Lokalizacja:Warszawa
Kontaktowanie:
Po co ten dział?

Postautor: Lis » 30 sie 2006, 09:48

W tym dziale chciałbym rozmawiać o zagadnieniach budowy budynków (domów) niezależnych od dostaw energii elektrycznej, wody, gazu, opału i odbioru ścieku z zewnątrz.

Temat ten mnie fascynuje do tego stopnia, że postaram się w przyszłości uczynić go oddzielnym działem witryny. Na razie z braku czasu chciałem zacząć od dyskusji tutaj.
Interesują Cię alternatywne paliwa i odnawialne źródła energii? Na pewno zaciekawią Cię też przygotowania na trudne czasy (tzw. nowoczesny survival) :!:

SP5GMV
Doświadczony
Posty:174
Rejestracja:27 lis 2006, 00:54
Lokalizacja:Wa-wa, Cz-wa

Postautor: SP5GMV » 27 lis 2006, 08:12

Uważam , że temat jest bardzo dobry i potrzebny. Ja zacząłem go realizować w 1998r. Od zakupu działki w odpowiedniej okolicy 30 km na południe od Wa-wy /gmina Tarczyn/. Przy wyborze miejsca kierowałem się, następującymi kryteriami wysokość położenia mam 177m n.p.m Wysoczyzna Mszczonowska, pokryciem terenu /ew. przeszkody/. najblizsi sąsiedzi aktualni i przyszli, dojazd i najważniejsze brak jakichkolwiek drutów energetycznych w promieniu co najmniej 300m od granicy zewnętrznego (obrysia ) działki . Przez dwa lata zjeździłem kilka tysięcy kilometrów, na tak małym obszarz / G.Kalwaria- Warka- Mszczonów- Żabia Wola/. Wreszcie znalazłem odpowiednią okolice, pijąc piwo z sołtysem zapytałem go się czy tu zawsze tak wieje, o on na to , że skąd by się inaczej wzięła nazwa tej wioski. Więc stwierdziłem, że jestem w "domu" i zakupiłem działkę ok 2.4ha kwadrat 160X150m. To by było narazie na tyle. Kwestia odralniania , projektów , wydania pozwolenia na budowę / brak mediów, a szczególnie STOENU/ to już inna historia

SP5GMV
Doświadczony
Posty:174
Rejestracja:27 lis 2006, 00:54
Lokalizacja:Wa-wa, Cz-wa

Postautor: SP5GMV » 15 kwie 2007, 10:13

Zajmójąc się od wielu, wielu lat radiokomunikacją, odczułem to na własnej skórze, przepraszam uszach.

SP5GMV
Doświadczony
Posty:174
Rejestracja:27 lis 2006, 00:54
Lokalizacja:Wa-wa, Cz-wa

Postautor: SP5GMV » 07 lip 2007, 08:29

darq zgadza się i dlatego nasi "bohaterscy chłopcy " w Iraku. A druga sprawa jak się trudzi nasza Pani Prof. od finansów "piękna Zyta" aby zablokować produkcję biopaliw, jak to cmoka aby zadowolić DOKTORA Z POZNANIA który pierwszy milion dolarów dostał za maturę, od ojca skromnego sekretarza ambasady PRL w Wiedniu !!


Wróć do „Autonomiczny dom”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 7 gości

cron