kogenerator

angelpg
Zainteresowany
Posty:5
Rejestracja:16 lip 2012, 07:34
kogenerator

Postautor: angelpg » 17 lip 2013, 13:02

Cześć,

chciałbym zbudować lub zakupić lub zlecić budowę kogeneratora o parametrach:
5-9kWel ciągłej (rozważam zmianę umowy na dwutaryfową i odpalanie kogeneratora tylko w taryfie droższej)

jakie paliwo?
gaz ziemny(będę miał przyłącze) lub/i olej posmażalniczy przefiltrowany (zbieram ten płyn ale nie wiem czy dam radę go zdobywać na 100% zapotrzebowanie)


w tej chwili mam stałego poboru 2.5kW
od września będę miał poboru 5-9kW a może i więcej

czy macie jakieś propozycje? ( w strasznie starych wątkach trochę o tym przeczytałem) więc całkowicie zielony nie jestem
swego czasu przez 2 lata jeździłem VW Passatem na oleju głównie z lidla, na własnorobnej instalacji

ponieważ nie jest moją intencją przekwalifikowanie się na palacza (przy tym wolumenie energii) chciałbym na max'a eliminować obsługowość, lub przekładać ją na interfejs WWW w czymn aqrat mam spore doświadczenie

Awatar użytkownika
Lis
Site Admin
Posty:1758
Rejestracja:24 gru 2003, 23:26
Lokalizacja:Warszawa
Kontaktowanie:

Re: kogenerator

Postautor: Lis » 18 lip 2013, 11:19

Zadałbym najpierw pytanie: po co Ci ten kogenerator?
Interesują Cię alternatywne paliwa i odnawialne źródła energii? Na pewno zaciekawią Cię też przygotowania na trudne czasy (tzw. nowoczesny survival) :!:

angelpg
Zainteresowany
Posty:5
Rejestracja:16 lip 2012, 07:34

Re: kogenerator

Postautor: angelpg » 22 lip 2013, 20:48

chciałbym mieć taniej nawet niedużo kWh el. oraz kupę darmowego ciepła zimą.

jak pisałem od października będę miał zapotrzebowanie 5-9kWe 24h/dobę.

Awatar użytkownika
Lis
Site Admin
Posty:1758
Rejestracja:24 gru 2003, 23:26
Lokalizacja:Warszawa
Kontaktowanie:

Re: kogenerator

Postautor: Lis » 23 lip 2013, 10:32

To poszukaj innego paliwa, bo ani taniego prądu, ani darmowego ciepła z tego nie uzyskasz.
Interesują Cię alternatywne paliwa i odnawialne źródła energii? Na pewno zaciekawią Cię też przygotowania na trudne czasy (tzw. nowoczesny survival) :!:

piotrul
Doświadczony
Posty:106
Rejestracja:22 cze 2012, 16:09

Re: kogenerator

Postautor: piotrul » 10 wrz 2013, 16:06

Dlaczego nie uzyska? Z gazu raczej słabo, ale z oleju po frytkach? Kwestia kanału dystrybucji :mrgreen:

Awatar użytkownika
Lis
Site Admin
Posty:1758
Rejestracja:24 gru 2003, 23:26
Lokalizacja:Warszawa
Kontaktowanie:

Re: kogenerator

Postautor: Lis » 10 wrz 2013, 16:46

Jestem po prostu głęboko przekonany, że przy zakupie takiego urządzenia lub zleceniu jego montażu, koszty całości (wraz z pozyskaniem oleju) będą tak duże, że ciepło nie będzie "darmowe" a prąd "tani".
Interesują Cię alternatywne paliwa i odnawialne źródła energii? Na pewno zaciekawią Cię też przygotowania na trudne czasy (tzw. nowoczesny survival) :!:


Wróć do „Autonomiczny dom”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 12 gości

cron