10000km na estrze

stolec
Doświadczony
Posty:546
Rejestracja:02 maja 2008, 21:24
Lokalizacja:Rzeszów

Postautor: stolec » 28 maja 2008, 14:38

10 tys to raptem jedna wymiana oleju !!, to bardzo mało, na pewno nie można na podstawie takiego dystansu stwierdzić czegokolwiek obiektywnie. Sam przejechałem już prawie 100tys na oleju jadalnym z biedronki (czasem też zużytym silnikowym) i też nic się nie dzieje. Dla wolnossącego diesla to bardzo mały dystans, szczególnie przy spokojnej eksploatacji. Takie silniki mogą naprawdę dużo, sam kiedyś jechałem 100km gruntową drogą w 5 osób bez płynu w chłodnicy, i na postoju zobaczyłem dym, kolega od głowicy (po stronie kolektorów wydechowych) odpalił papierosa i stwierdził że to normalka tylko trzeba wody z rowu nabrać i dolać, to było 50tys km temu. Diesla na prawdę ciężko zarżnąć chyba ze wysokimi obrotami.

Awatar użytkownika
maszakow
Doświadczony
Posty:340
Rejestracja:07 cze 2006, 10:34
Lokalizacja:Gdańsk

Postautor: maszakow » 29 maja 2008, 11:53

sprawdź uszczelki i przewody paliwowe, bio ma brzydki zwyczaj zżerania tradycyjnych gum.
maszakow

...A mój Jumper już nie pali - bo go ukradli ...:(

Awatar użytkownika
Lis
Site Admin
Posty:1758
Rejestracja:24 gru 2003, 23:26
Lokalizacja:Warszawa
Kontaktowanie:

Postautor: Lis » 21 paź 2008, 13:10

W tej książce jest ładna tabelka zawierająca informacje na temat zgodności poszczególnych materiałów z biodieslem i olejem roślinnym. Niestety, książka leży w domu, więc nie jestem w stanie jej tu streścić.
Interesują Cię alternatywne paliwa i odnawialne źródła energii? Na pewno zaciekawią Cię też przygotowania na trudne czasy (tzw. nowoczesny survival) :!:

Awatar użytkownika
maszakow
Doświadczony
Posty:340
Rejestracja:07 cze 2006, 10:34
Lokalizacja:Gdańsk

Postautor: maszakow » 24 lis 2008, 10:20

No i jeszcze trzeba uwzględnić temperatury - nie wszystko co wytrzyma biodiesla nadaje się do eksploatacji w wysokich temperaturach :)
maszakow

...A mój Jumper już nie pali - bo go ukradli ...:(


Wróć do „Samochody na olej roślinny / biodiesel”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 5 gości

cron