Podgrzewanie spalinami-opcja dla niedogrzanego traktora.

Awatar użytkownika
maszakow
Doświadczony
Posty:340
Rejestracja:07 cze 2006, 10:34
Lokalizacja:Gdańsk

Postautor: maszakow » 13 cze 2007, 09:11

power - trochę zszedłąś z tematu :) Jeśli chodzi o Pantone to na tych stronach znajdziesz bardzo dużo przykładów realizacji. Ja przejrzałem ich kilkadziesiąt i jestem zdecydowany poeksperymentować u siebie - tylko co z tego jak nie mam kasy na części zapasowe ani nie mam takich możliwości warsztatowych.
To jest obiecująca przeróbka - ale technicznie dość zaawansowana, wymaga sprzętu i umiejętności.

Wara - w zasadzie zanim przerobisz ciągnik na olej, mógłbyś spróbować tego wynalazku u siebie. JEST relatywnie prosty gotowiec na ciągniki, nazywa się SPAD. Ściągnąłem do niego plany (są po francusku ale w razie czego mogę przetłumaczyć ,a z rysunkami powineneś sobie poradzić) jak nie chcesz szukać to masz tutaj linka.
Wg tych co to zakładali Pantone oszczędności sięgają 5-20% paliwa w samochodach i do 30% (ktoś nawet mówił o 40% ale to chyba przegięcie) na ciągnikach i innych dużych silnikach.
WOW trafiłem na nową stronkę tych co wymyślili SPADa - http://www.hypnow.fr - ci twierdzą że oszczędnosci są od 30%-60% :shock:
Ciągnik ma to do siebie że jego wyglądowi nic już nie zaszkodzi :P silnikowi też niewiele :P, natomiast ta przeróbka w porównaniu do samochodu jest prawie nieinwazyjna. [/url]

PS. żeby było jasne - skrótowo przedstawię ci jeszcze o co chodzi.
grzejemy wodę, opary podajemy na tzw generator Pantone'a wspawany w wydech. Pod wpływem wysokiej temperatury i paru tajemniczych zjawisk opary rozkładają się na gaz(dużo wodoru), a ten zapodawany jest na kolektor ssący silnika. POza oszczędnością paliwa (kosztem wody :) ) z rury wydechowej wzbogacasz środowisko spora ilością tlenu.
maszakow

...A mój Jumper już nie pali - bo go ukradli ...:(

Wróć do „Samochody na olej roślinny / biodiesel”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 7 gości