czy mozna jezdzic na fryturze

Awatar użytkownika
Lis
Site Admin
Posty:1758
Rejestracja:24 gru 2003, 23:26
Lokalizacja:Warszawa
Kontaktowanie:

Postautor: Lis » 13 gru 2006, 09:50

Frytura przede wszystkim ma wysoką temperaturę topnienia, o ile dobrze kojarzę tę substancję w temperaturze pokojowej ma konsystencję smalcu...
Interesują Cię alternatywne paliwa i odnawialne źródła energii? Na pewno zaciekawią Cię też przygotowania na trudne czasy (tzw. nowoczesny survival) :!:

Awatar użytkownika
maszakow
Doświadczony
Posty:340
Rejestracja:07 cze 2006, 10:34
Lokalizacja:Gdańsk

Postautor: maszakow » 14 gru 2006, 20:23

typowa temperatura w zamarażalnikach waha się od -12 do -18 stopni w zależności od typu lodówki wielkości zamrażalnika.
Ale prawdę mówiąc przeraża mnie twój zapał lania do baku wszystkiego co tłuste...
maszakow

...A mój Jumper już nie pali - bo go ukradli ...:(

Awatar użytkownika
maszakow
Doświadczony
Posty:340
Rejestracja:07 cze 2006, 10:34
Lokalizacja:Gdańsk

Postautor: maszakow » 06 gru 2007, 09:38

hmm Ciseq niegłupio kombinuje z tą zamrażarką :) problem tylko w tym że jak przerabiasz większe ilości to musisz mieć do tego dedykowany sprzęt, bo raczej głupio jest chować kilkanaście litrów paliwa obok schabowego i pizzy :).
maszakow

...A mój Jumper już nie pali - bo go ukradli ...:(

adam1990
Posty:2
Rejestracja:30 sie 2015, 14:42
Lokalizacja:Szczecin
Kontaktowanie:

Re: czy mozna jezdzic na fryturze

Postautor: adam1990 » 30 sie 2015, 14:51

Daj sobie spokój z frytura to za gęste. Kiedyś dolałem trochę to miałem problemy z filtrami wszystkimi.

Dorano
Posty:1
Rejestracja:11 wrz 2015, 14:09
Lokalizacja:Piaseczno
Kontaktowanie:

Re: czy mozna jezdzic na fryturze

Postautor: Dorano » 11 wrz 2015, 14:15

Totalna porażka! Odradzam próbować

Awatar użytkownika
Lis
Site Admin
Posty:1758
Rejestracja:24 gru 2003, 23:26
Lokalizacja:Warszawa
Kontaktowanie:

Re: czy mozna jezdzic na fryturze

Postautor: Lis » 21 wrz 2015, 14:13

Totalna porażka! Odradzam próbować
Napisz więcej na temat swoich doświadczeń, żeby inni Czytelnicy mogli lepiej zrozumieć Twój punkt widzenia.
Interesują Cię alternatywne paliwa i odnawialne źródła energii? Na pewno zaciekawią Cię też przygotowania na trudne czasy (tzw. nowoczesny survival) :!:

jasonb
Posty:3
Rejestracja:16 lis 2015, 14:45

Re: czy mozna jezdzic na fryturze

Postautor: jasonb » 16 lis 2015, 17:40

Redaktorzy Auto Świata przejechali tysiące kilometrów na oleju po frytkach, który mieli za darmo ze smażalni.
Był to jednak prosty silnik diesla golfa II :D Współczesne silniki tego nie wytrzymają.

Ankot
Doświadczony
Posty:1584
Rejestracja:11 kwie 2006, 14:02
Lokalizacja:"kleryków"

Re: czy mozna jezdzic na fryturze

Postautor: Ankot » 01 mar 2016, 18:57

"Obiło mi się o uszy" ,że fryturkę tzw. "stałą" dodają dobrze podgrzaną do ON i poprzez prosty podgrzewacz bez problemu można jeździć starszymi pojazdami , traktorami itp. latem........... Fryturę ciekłą - mieszają z ON + np. 1% propanolu i w zakresie temperatur >0 można jeździć przez 3/4 roku. Zimą się nie da bo żaden handlowy depresator na oleje roślinne raczej nie działa. Ten propanol ułatwia spalanie i likwiduje charakterystyczny "frytkowy" smród spalin. :D Te dolewki m.in. spowodowały dość wysoką cenę fryturek ,że nie opłaca się kombinować z trans-estryfikacją. "Frytki" nie mają znacznika akcyzowego dlatego "krokodyle" mają problemy z rozpoznaniem co zacz......
To tak w kwestiach edukacyjnych proszę koleżeństwa. Ku roztropności ostrzegam ,że jazda na czymkolwiek innym jak akcyzowe paliwo jest przestępstwem w tym kraju....... choćbyście nasikali do zbiornika, czy załadowali go zdechłymi rybami i jakimś cudem na tym jeździli to i tak jesteście przestępcami .
Tośmy się "demokracji" doczekali.........

haaans
Posty:3
Rejestracja:21 mar 2016, 12:08
Lokalizacja:Warszawa
Kontaktowanie:

Re: czy mozna jezdzic na fryturze

Postautor: haaans » 21 mar 2016, 12:20

Ciekawe pomysły z tą fryturą. Jak orałbym pole jakimś starym ursusem to rozważyłbym. Ale lać to do osobówki? Dziwny pomysł jak dla mnie.

kartinek3
Posty:1
Rejestracja:03 cze 2016, 07:52
Lokalizacja:Poznań
Kontaktowanie:

Re: czy mozna jezdzic na fryturze

Postautor: kartinek3 » 03 cze 2016, 08:10

Nigdy nie wiadomo jak zachowa się silnik, lepiej nie kombinować.
www.kartondlaciebie.pl

Azozur
Posty:2
Rejestracja:13 cze 2016, 17:45
Lokalizacja:Blachownia
Kontaktowanie:

Re: czy mozna jezdzic na fryturze

Postautor: Azozur » 14 cze 2016, 15:06

Słyszałem że niektórzy jeżdżą ale na pewno nie jest to dobre dla silnika. Dziwny pomysł, troche szalony.
Cześć, jestem Paweł i jestem właścicielem firmy ekotrans.info.pl. Zajmujemy się stawianiem obiektów budowlanych, robotami ziemnymi oraz budową obiektów sanitarnych, wodociągów i kanalizacji. Posiadamy wiele referencji oraz zrealizowanych projektów dla klientów indywidualnych i instytucjonalnych. Wśród tych projektów znajdują się między innymi budowa lotniska Szymany oraz budowa linii tramwajowej w Olsztynie. Naszą misją jest dostarczenie jak najlepszej jakości usług. Zapraszam do odwiedzenia naszej strony!

karolbiegan
Posty:2
Rejestracja:14 cze 2016, 21:12
Lokalizacja:Bielany
Kontaktowanie:

Re: czy mozna jezdzic na fryturze

Postautor: karolbiegan » 14 cze 2016, 21:16

Nie ma to jak seryjny silnik

korowaj
Posty:1
Rejestracja:06 maja 2016, 15:37
Kontaktowanie:

Re: czy mozna jezdzic na fryturze

Postautor: korowaj » 17 cze 2016, 13:43

Kiedyś mnie kusiło, jak miałem stare auto, z taki starym, klekoczącym dieslem bez turbo. Nie zdecydowałem się - ale wiem, że to jest bardzo popularne w USA.

doriska
Posty:2
Rejestracja:28 cze 2016, 18:46

Re: czy mozna jezdzic na fryturze

Postautor: doriska » 01 lip 2016, 12:47

Nie polecam naprawdę tylko popsujesz auto :mrgreen:


Wróć do „Samochody na olej roślinny / biodiesel”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 11 gości

cron