JAZDA DIESLEM NA RZEPAKU

Awatar użytkownika
Lis
Site Admin
Posty:1758
Rejestracja:24 gru 2003, 23:26
Lokalizacja:Warszawa
Kontaktowanie:
Re: JAZDA DIESLEM NA RZEPAKU

Postautor: Lis » 10 wrz 2006, 22:22

WITAM JAKA JEST JAZDA NA OR JAK TRZEBA MIESZAC Z ON
Zależy od przypadku. Ja zalałem raz 1/3 rzepaku i jak na razie nie mam ochoty powtarzać tego eksperymentu.
JESZCZE MAM PYTANKO DLACZEGO NIE CHCE MI RANO ODPALAC A JAK ZAPALI TO PRZEZ CHWILE DODAJE MU GAZU A ON NIC DOPIERO PO CHWILI JAK SIE NAGRZEJE DZIALA BEZ ZARZUTOW
Nie chce odpalać, bo silnik jest zimny i olej rzepakowy jest źle rozpylany przez dysze wtryskiwaczy, przez co się nie zapala.

Trzy uwagi odnośnie pisania na tym forum:
1) proszę nie używać wielkich liter w nadmiarze,
2) proszę korzystać z interpunkcji,
3) nie ma sensu zakładać po kilka wątków na jeden temat (pozostałe dwa skasowałem).
Interesują Cię alternatywne paliwa i odnawialne źródła energii? Na pewno zaciekawią Cię też przygotowania na trudne czasy (tzw. nowoczesny survival) :!:

Awatar użytkownika
maszakow
Doświadczony
Posty:340
Rejestracja:07 cze 2006, 10:34
Lokalizacja:Gdańsk

Postautor: maszakow » 11 wrz 2006, 08:49

generalnie większość ludzi dobiera sobie mieszanki. jedni leją 100% OR, inni 50/50, Bardziej ostrożni preferują koktajl 20 OR/80 ON.
Im mniej OR w ON tym lepiej się on zachowuje - przy czym nie dotyczy to startu.
Na zimno nie chce ci zapalić bo olej ma znacznie większą gęstość niż ropa i tak jak kolega napisał - wtryski nie dają rady go rozpylić.
pomyśl o podgrzewaczu - albo o biodieselku. :)
maszakow

...A mój Jumper już nie pali - bo go ukradli ...:(

Awatar użytkownika
Lis
Site Admin
Posty:1758
Rejestracja:24 gru 2003, 23:26
Lokalizacja:Warszawa
Kontaktowanie:

Postautor: Lis » 11 wrz 2006, 09:50

Na zimno nie chce ci zapalić bo olej ma znacznie większą gęstość niż ropa
Nie gęstość a lepkość ma decydujące znaczenie.
Interesują Cię alternatywne paliwa i odnawialne źródła energii? Na pewno zaciekawią Cię też przygotowania na trudne czasy (tzw. nowoczesny survival) :!:


Wróć do „Samochody na olej roślinny / biodiesel”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 14 gości

cron