Jazda na oleju a podatek paliwowy?

matrycjusz
Zainteresowany
Posty:5
Rejestracja:29 lip 2015, 11:23
Lokalizacja:Dania / Denmark
Kontaktowanie:
Jazda na oleju a podatek paliwowy?

Postautor: matrycjusz » 29 lip 2015, 11:46

Hej wszystkim, chciałem się zapytać, jak wygląda jazda na oleju czy przerobionym na biodiesel oleju jeżeli chodzi o aspekt prawny? Przecież, to jest paliwo, które nie jest objęte podatkiem akcyzowym. Jak jeździć na tego typu paliwie i nie narazić się w razie jakiejś kontroli? Można je jakoś zalegalizować, zapłacić od tego podatek i mieć spokój?

Zbyszek
Posty:2
Rejestracja:21 wrz 2015, 19:46
Lokalizacja:Police / Zachodniopomorskie
Kontaktowanie:

Re: Jazda na oleju a podatek paliwowy?

Postautor: Zbyszek » 21 wrz 2015, 19:59

Dać się da na pewno. Proponuje poszperać po blogach Pana Krzysztofa. Wydaje mi się, że kilka lat temu o tym pisał. Procedura jest mniej więcej taka, że zgłaszasz się do odpowiedniego urzędu (skarbówka ? coś od akcyzy?) i mówisz, że chciałeś zgłosić że masz alternatywne paliwo tyle i tyle litrów i że chciałbyś na tym legalnie jeździć. Wystawiają Ci rachunek za akcyzę na określoną ilość litrów do zapłaty i jakiś świstek, który w razie kontroli i wykrycia paliwa "nie ze stacji" nie będzie skutkował jakąś grzywną czy mandatem. Ale udokumentuje, że pomimo iż to paliwo nietypowe to akcyzę na to masz. Tak to mniej więcej, pamiętam jak kiedyś (niestety dość dawno) o tym czytałem. Ale niestety szczegóły co gdzie i jak, oraz czy działa na wszystkie rodzaje paliwa (biodiesel / opałow/ do barek) nie wiem..

genju2
Posty:2
Rejestracja:01 sie 2015, 14:37
Kontaktowanie:

Re: Jazda na oleju a podatek paliwowy?

Postautor: genju2 » 27 paź 2015, 14:28

Jestem Ciekaw kto CI w Polsce sprawdzi na jakim paliwie śmigasz:)

Awatar użytkownika
Lis
Site Admin
Posty:1758
Rejestracja:24 gru 2003, 23:26
Lokalizacja:Warszawa
Kontaktowanie:

Re: Jazda na oleju a podatek paliwowy?

Postautor: Lis » 28 paź 2015, 13:28

O ile dobrze kojarzę, zdarzały się wspólne kontrole policji i celników.
Interesują Cię alternatywne paliwa i odnawialne źródła energii? Na pewno zaciekawią Cię też przygotowania na trudne czasy (tzw. nowoczesny survival) :!:


Wróć do „Samochody na olej roślinny / biodiesel”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 6 gości

cron