Przeróbka kotła co na gaz drzewny

Awatar użytkownika
Lis
Site Admin
Posty:1758
Rejestracja:24 gru 2003, 23:26
Lokalizacja:Warszawa
Kontaktowanie:
Re: Przeróbka kotła co na gaz drzewny

Postautor: Lis » 16 sty 2007, 14:56

Widziałem gdzieś tu na forum zdjęcia takiej małej instalacji, ale nie mogę jej odnaleźć. Może ktoś wie gdzie to jest.
Może masz na myśli wątki: "kocioł mojej konstrukcji na drewno" albo "kocioł zgazowujący"?
Interesują Cię alternatywne paliwa i odnawialne źródła energii? Na pewno zaciekawią Cię też przygotowania na trudne czasy (tzw. nowoczesny survival) :!:

Awatar użytkownika
Lis
Site Admin
Posty:1758
Rejestracja:24 gru 2003, 23:26
Lokalizacja:Warszawa
Kontaktowanie:

Postautor: Lis » 17 sty 2007, 08:21

A jakie jest Twoje zdanie na temat tej przeróbki?
Pisałem co nieco na ten temat w artykułach Ogrzewanie na holzgas oraz Jak zastąpić gaz ziemny gazem drzewnym?.
Jak wspomniał Baraki, będą w gazogeneratorze straty ciepła, ale myślę, że gdyby go zaizolować porządnie wraz z przewodem doprowadzającym gaz nie byłyby znaczne.
I zdaje mi się, że sprawność układu gazogenerator + kocioł z palnikiem gazowym będzie nawet nieznacznie wyższy, niż dla kotła na paliwo stałe.
Interesują Cię alternatywne paliwa i odnawialne źródła energii? Na pewno zaciekawią Cię też przygotowania na trudne czasy (tzw. nowoczesny survival) :!:

Ankot
Doświadczony
Posty:1584
Rejestracja:11 kwie 2006, 14:02
Lokalizacja:"kleryków"

Postautor: Ankot » 22 lut 2007, 10:09

Osbiście nie wydaje mi sie z przyczyn technologicznych nie warto komplikować instalacji grzewczej o zgazowarkę - lepiej zainwestować w dobrej konstrukcji palnik na odpady drewna - sa juz na naszym rynu dostępne. Zgazowywanie biomasy mas sens jedynie w kogeneracji oraz do celów syntezy chemicznej , można oczywiście zastąpić gaz ziemny gazem generatoroym ( ma to oczywiście ens z e wzgledów strategicznyh)

Awatar użytkownika
Lis
Site Admin
Posty:1758
Rejestracja:24 gru 2003, 23:26
Lokalizacja:Warszawa
Kontaktowanie:

Postautor: Lis » 22 lut 2007, 14:47

No chyba że ktoś chce mieć kuchenkę gazową na gaz drzewny. ;)
Interesują Cię alternatywne paliwa i odnawialne źródła energii? Na pewno zaciekawią Cię też przygotowania na trudne czasy (tzw. nowoczesny survival) :!:


Wróć do „Gaz drzewny do ogrzewania”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

cron