Mała elektrownia wiatrowa do wspomagania c.o

tonystryk
Posty:2
Rejestracja:16 lip 2014, 18:46
Lokalizacja:kraków
Kontaktowanie:
Re: Mała elektrownia wiatrowa do wspomagania c.o

Postautor: tonystryk » 17 lip 2014, 19:12

a jak się ma taka elektrownia do zasilania całej instalacji domu w prąd? zastanawiam się nad ogniwami fotowoltaicznymi albo właśnie nad elektrownią wiatrową koło domu, żeby zasilała mi całkowicie pompę ciapła i jeszcze troche prądu za darmo było..?

ksiksiu
Doświadczony
Posty:128
Rejestracja:13 kwie 2006, 08:35
Lokalizacja:Leżajsk

Re: Mała elektrownia wiatrowa do wspomagania c.o

Postautor: ksiksiu » 27 lip 2014, 11:36

Przede wszystkim należy zorientować się jak jest z wiatrami w Twojej okolicy. Jeśli wieją one często i są wystarczające do napędzenia turbiny to ma to sens bytu.
Jednak co by się nie działo - wiatr nie wieje zawsze. Dlatego też instalację taką należy wyposażyć w baterię akumulatorów, które magazynowałyby energię.

pim
Wtajemniczony
Posty:35
Rejestracja:17 lut 2014, 21:37
Kontaktowanie:

Re: Mała elektrownia wiatrowa do wspomagania c.o

Postautor: pim » 28 lip 2014, 16:43

Takie obiekty warto stawiać w okolicach nadmorskich. Nie dawno byłem na wakacjach nad morzem. Tam wiatr wieje stosunkowo często. Jest wiele turbin wiatrowych.

tomeknowicki
Posty:2
Rejestracja:21 gru 2014, 23:54

Re: Mała elektrownia wiatrowa do wspomagania c.o

Postautor: tomeknowicki » 22 gru 2014, 00:24

Wydaje mi się, że prostsze i tańsze w realizacji jest oparcie się na energii słoneczniej. Chociaż jeśli zależy Ci nie tylko na ogrzewaniu wody w kranie, a także na wsparciu c.o to koszty mogą być porównywalne, choć mogę się mylić.

markonar
Posty:1
Rejestracja:05 maja 2015, 10:44

Re: Mała elektrownia wiatrowa do wspomagania c.o

Postautor: markonar » 05 maja 2015, 10:48

Dokładnie, nie lepiej inwestować w kolektory słoneczne? Moim zdaniem sprawność jest większa.

hania78
Wtajemniczony
Posty:36
Rejestracja:21 kwie 2015, 10:56

Re: Mała elektrownia wiatrowa do wspomagania c.o

Postautor: hania78 » 29 cze 2015, 10:32

Nie koniecznie, czasem przy odrobinie wysiłku, postawienie przydomowego wiatraka nie jest wcale aż tak kosztowne. Najprostsza konstrukcja metalowa. I nie muszą to być wcale miejscowości nadmorskie - wiatr jest wszędzie, a takiemu wiatrakowi nie potrzeba zawrotnej prędkości, żeby ogrzać wodę


Wróć do „Inne odnawialne źródła energii”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 4 gości

cron