Zabezpieczenie antyspamowe

Awatar użytkownika
Lis
Site Admin
Posty:1758
Rejestracja:24 gru 2003, 23:26
Lokalizacja:Warszawa
Kontaktowanie:
Zabezpieczenie antyspamowe

Postautor: Lis » 11 sie 2008, 08:27

Forum od dłuższego czasu jest atakowane przez roboty wysyłające spam z reklamami aptek sprzedających leki na V i nieprzeznaczone dla oczu nieprzygotowanego czytelnika obrazki.

Istniejące od chyba roku na forum zabezpieczenie antyspamowe, blokujące rejestrowanie robotów, przestało działać. Roboty nauczono, jak je obchodzić.

Zainstalowałem więc dziś wtyczkę antyspamową, która zamiast blokować dostęp robotom, kasuje wiadomości spamowe.

Nie wiem, jaka jest jej skuteczność. Nie wiem też, czy nie jest nadgorliwa. Gdyby komuś zdarzyło się napisać wpis, który nie został opublikowany, proszę o kontakt! Mój adres mailowy można znaleźć tutaj.
Interesują Cię alternatywne paliwa i odnawialne źródła energii? Na pewno zaciekawią Cię też przygotowania na trudne czasy (tzw. nowoczesny survival) :!:

Włodek
Wtajemniczony
Posty:29
Rejestracja:15 lip 2008, 21:53

Postautor: Włodek » 12 wrz 2011, 08:21

To może też pousuwać takich ludków, co to się ewidentnie zarejestrowali tylko po to, aby swoją stronę dobrze wypozycjonować? Chodzi mi o tych, co mają 2-3 posty, niby na temat, ale do tematu nic nie wnoszące, a w podpisie mają linki promujące ich produkty.
Trochę się wtedy porządku tu zrobi, tak myślę.

Awatar użytkownika
Lis
Site Admin
Posty:1758
Rejestracja:24 gru 2003, 23:26
Lokalizacja:Warszawa
Kontaktowanie:

Postautor: Lis » 14 wrz 2011, 15:44

Wypadałoby to zrobić... Na razie z uporem maniaka kasuję takie wpisy, choć część mi umknęła i gdzieś sobie wisi...
Interesują Cię alternatywne paliwa i odnawialne źródła energii? Na pewno zaciekawią Cię też przygotowania na trudne czasy (tzw. nowoczesny survival) :!:

Włodek
Wtajemniczony
Posty:29
Rejestracja:15 lip 2008, 21:53

Re:

Postautor: Włodek » 23 gru 2011, 21:24

Wypadałoby to zrobić... Na razie z uporem maniaka kasuję takie wpisy, choć część mi umknęła i gdzieś sobie wisi...
To ja może zrobię Ci listę, bo mam takie wrażenie, że jakieś 90% ostatnio rejestrujących się użytkowników, to właśnie takie ludki.
No chyba, że Wam to nie przeszkadza, w takim razie przepraszam, że się wychylam.

Awatar użytkownika
Lis
Site Admin
Posty:1758
Rejestracja:24 gru 2003, 23:26
Lokalizacja:Warszawa
Kontaktowanie:

Re: Zabezpieczenie antyspamowe

Postautor: Lis » 23 gru 2011, 21:40

Trochę mi to przeszkadza, mniej więcej połowę tych głupawych wpisów kasuję. Sporo o tym myślałem, ale nie bardzo wymyśliłem metodę na to, by się ich pozbyć na stałe...
Interesują Cię alternatywne paliwa i odnawialne źródła energii? Na pewno zaciekawią Cię też przygotowania na trudne czasy (tzw. nowoczesny survival) :!:

ksiksiu
Doświadczony
Posty:128
Rejestracja:13 kwie 2006, 08:35
Lokalizacja:Leżajsk

Re: Zabezpieczenie antyspamowe

Postautor: ksiksiu » 24 gru 2011, 22:48

powierz komuś zaszczytną range moderatora. we dwóch będzie łatwiej.
Nie wiem czy jest możliwość wyłączenia linków w podpisie, ewentualnie jakiejś cenzury.

Awatar użytkownika
Lis
Site Admin
Posty:1758
Rejestracja:24 gru 2003, 23:26
Lokalizacja:Warszawa
Kontaktowanie:

Re: Zabezpieczenie antyspamowe

Postautor: Lis » 24 gru 2011, 23:19

Jasne, mogę tu napisać regulamin forum, że niedozwolone jest publikowanie wpisów w sposób oczywisty reklamowych, a potem je kasować bez litości -- tylko to wymaga pracy.

Szukam jakiegoś rozwiązania automatycznego, np. umożliwienia wstawiania podpisów dopiero osobom, które mają 10 wpisów na liczniku, lub coś w ten deseń. Pomyślę jeszcze o tym, a jak nic mądrego nie wymyślę, to rzeczywiście poproszę kogoś zaufanego o pomoc.
Interesują Cię alternatywne paliwa i odnawialne źródła energii? Na pewno zaciekawią Cię też przygotowania na trudne czasy (tzw. nowoczesny survival) :!:

Awatar użytkownika
Lis
Site Admin
Posty:1758
Rejestracja:24 gru 2003, 23:26
Lokalizacja:Warszawa
Kontaktowanie:

Re: Zabezpieczenie antyspamowe

Postautor: Lis » 15 sty 2012, 10:52

Mieliśmy ostatnio najazd automatów spamujących, mam nadzieję, że udało mi się go zatrzymać. Ale zobaczymy...
Interesują Cię alternatywne paliwa i odnawialne źródła energii? Na pewno zaciekawią Cię też przygotowania na trudne czasy (tzw. nowoczesny survival) :!:


Wróć do „Zupełnie inne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 15 gości

cron