Powiało pustką

Awatar użytkownika
Lis
Site Admin
Posty:1758
Rejestracja:24 gru 2003, 23:26
Lokalizacja:Warszawa
Kontaktowanie:
Re: Powiało pustką

Postautor: Lis » 10 wrz 2007, 14:18

Po zaciekłej dyskusji poprzednich dni o silniku parowym, gdy dziennie było kilka postów, cisza.
To nie była dyskusja i wymiana poglądów / argumentów, tylko kłótnia z wymianą inwektyw. Całe szczęście, że się skończyła...
Admin dość rygorystycznie traktuje dyskutantów.
Tak Ci się wydaje, bo sytuacja dotknęła akurat Ciebie a na liczniku postów masz niewiele. Na ponad 4 000 wiadomości (postów) napisanych na tym forum skasowałem jedynie kilka w dwóch czy trzech sytuacjach takich jak ta.
gdy u nas w wąskim gronie ktoś przesadzi na drugiego to ciach OCENZUROWANO.
Dokładnie tak. Prosiłem o zakończenie kłótni, zobaczyłem kolejne wypowiedzi w takim samym tonie, skasowałem. Koniec historii. Następne odcinki kłótni będą miały takie samo zakończenie.
gdy ktoś naklika pół strony, przytaczając sprawy w miarę merytorycznie i sie go wytnie to zniechęca, i może myśli, co mi tam, obejdę się bez pisania. Uzasadnienie, że jak ktoś zacznie czytac od środka dyskusji i po jednym poście sie nie połapie to nie jest przekonywujące do wyrzucania.
Gdy ktoś przeczyta pół strony dyskusji na interesujący go temat i 2/3 z tego co zobaczy to będzie wzajemna wymiana inwektyw, to się zniechęci. Pomyśli sobie "a co mi tam, obejdę się bez czytania tego wątku".

Treści publikowane tutaj na stronie są nie tylko dla mnie, dla Was (piszących) ale również dla innych czytających to forum. Jeśli chcecie się powymieniać inwektywami, proszę bardzo -- do tego można wykorzystać prywatne wiadomości, w które to forum jest przecież wyposażone.
Ja sporo sie dowiedziałem z wzburzonego postu krótkofalowca, już sobie wyobrażam jego silnik ale w ocenia Admina post niesłuszny politycznie no to ciach.
Nie "niesłuszny politycznie" a "obraźliwy". I taka będzie moja reakcja na kolejne wypowiedzi tego typu. Od tego jestem, by pilnować tu porządku. Jest mi przykro, że wywalając obraźliwy post wywaliłem również jego merytoryczną zawartość. Prosiłem jednak, by zaprzestać pisania w tonie obraźliwym i zapowiedziałem kasowanie kolejnych takich wypowiedzi...
Kiedyś ktoś podekscytowany niesamowitą przeróbka silnika podał numer telefonu i katastrofa, kilka postów uzasadniajacych reprymende, że nie w tym dziale. Jeden chciał ułatwic a drugi uznał, że to reklama i nie to aby wogóle nie podawać telefony ale że w dziale giełda.
Jesteś pewien, że to ktoś "podekscytowany" a nie jest to po prostu zwykła reklama? Zwłaszcza teraz, gdy po czterech miesiącach w dalszym ciągu nie otrzymaliśmy od "podekscytowanego" żadnych informacji z eksploatacji. Czyżbym jednak miał rację?
Ograniczani ponad miare użytkownicy sie zniechecą, forum przestanie żyć.
Zdefiniuj więc "miarę". Jeśli nazwę Cię idiotą i skończonym kretynem oraz debilem do kwadratu w wypowiedzi, w której ustosunkuję się merytorycznie do Twojego stanowiska, taki post należy skasować, czy pozostawić? Jeśli pozostawić, co w takim razie kwalifikuje się do skasowania? Ile musi być treści wśród obelg, by tekst był dostatecznie merytoryczny, by go pozostawić na forum?
Jeszcze raz podkreślę, ludzie sie sporo napisali, rzeczowo ale byli podekscytowani obrażaniem ich przez kogoś to zostali wycięci. Niewłaściwe.
Niewłaściwe jest niestosowanie się do próśb i uwag porządkowych administratora oraz wzajemne publiczne obrzucanie siebie nawzajem błotem.
Interesują Cię alternatywne paliwa i odnawialne źródła energii? Na pewno zaciekawią Cię też przygotowania na trudne czasy (tzw. nowoczesny survival) :!:

Awatar użytkownika
Lis
Site Admin
Posty:1758
Rejestracja:24 gru 2003, 23:26
Lokalizacja:Warszawa
Kontaktowanie:

Postautor: Lis » 11 wrz 2007, 10:08

Ja nie jestem sądem, nie będę rozstrzygać kto pierwszy kogo obraził. Prosiłem o zakończenie kłótni i to miało w moim rozumieniu rozwiązać problem dyskusji prowadzonej na nieodpowiednim poziomie.
Interesują Cię alternatywne paliwa i odnawialne źródła energii? Na pewno zaciekawią Cię też przygotowania na trudne czasy (tzw. nowoczesny survival) :!:

Awatar użytkownika
Lis
Site Admin
Posty:1758
Rejestracja:24 gru 2003, 23:26
Lokalizacja:Warszawa
Kontaktowanie:

Postautor: Lis » 12 wrz 2007, 10:00

To nie moja wina, że nie zdążyłeś z opluwaniem drugiej strony przed moją interwencją i zapowiedzią kasowania kolejnych postów takiego rodzaju. Gdybyś zdążył, obelgi by zostały.

To, że skasowałem jedynie kilka postów, świadczy o tym, że większość postów było napisanych na poziomie i edycji nie wymagało.
w istotnej mierze ilość postów stworzyli ci których wykasowałeś bo kilka ich postów nie spodobało sie Administratorowi.
Chodzi Ci o to, że te kilka postów pochodziło jedynie od paru osób? A co ja na to poradzę, że cała reszta umie trzymać nerwy na wodzy?
Ostatnio zmieniony 12 wrz 2007, 13:23 przez Lis, łącznie zmieniany 1 raz.
Interesują Cię alternatywne paliwa i odnawialne źródła energii? Na pewno zaciekawią Cię też przygotowania na trudne czasy (tzw. nowoczesny survival) :!:

Awatar użytkownika
Lis
Site Admin
Posty:1758
Rejestracja:24 gru 2003, 23:26
Lokalizacja:Warszawa
Kontaktowanie:

Postautor: Lis » 12 wrz 2007, 13:23

Kolega prezes się już w tamtym wątku nie zamierza wypowiadać?
Interesują Cię alternatywne paliwa i odnawialne źródła energii? Na pewno zaciekawią Cię też przygotowania na trudne czasy (tzw. nowoczesny survival) :!:

Awatar użytkownika
Lis
Site Admin
Posty:1758
Rejestracja:24 gru 2003, 23:26
Lokalizacja:Warszawa
Kontaktowanie:

Postautor: Lis » 14 wrz 2007, 09:42

ale przedostatni post w tym temacie (ten z godz 9.00 am) to chyba nerwy zawiodły. Odbieram go jako arogancje z cynizmem adresowanym do mnie.
Ironia, jak najbardziej. Co do arogancji i cynizmu nie masz racji, ale przepraszam jeśli odniosłeś takie wrażenie.
Interesują Cię alternatywne paliwa i odnawialne źródła energii? Na pewno zaciekawią Cię też przygotowania na trudne czasy (tzw. nowoczesny survival) :!:

Awatar użytkownika
maszakow
Doświadczony
Posty:340
Rejestracja:07 cze 2006, 10:34
Lokalizacja:Gdańsk

Postautor: maszakow » 17 wrz 2007, 14:44

Miałem dłuższą przerwę i trochę mi się włos zjeżył jak czytałem ten wątek o parowych. Nie znam sie na tym kompletnie i w temacie się odzywał nie będę ale przyznam że naprawdę za długo trwało zanim Krzysiek zainterweniował. Zamiast wymieniać poględy i rozsądnie nad tym dyskutować wytoczyliście działa no obronę swoich tez, a kaliber niestety pasował do chłopców z podwórka...
Dajcie sobie spokój z inwektywami, tylko wyjaśnijcie kto kogo i dlaczego nie rozumie a wkrótce dojdziecie do tego że wasze parowozy będą szybsze od MAGLEVa.
Forum będzie czytane i będzie się rozwijać jeśli oszczędzimy sobie takich sejmowych pyskówek i budowania własnych pomników.
Howgh.
maszakow

...A mój Jumper już nie pali - bo go ukradli ...:(

Awatar użytkownika
Lis
Site Admin
Posty:1758
Rejestracja:24 gru 2003, 23:26
Lokalizacja:Warszawa
Kontaktowanie:

Postautor: Lis » 18 wrz 2007, 08:22

Admin pytał prezesa czy nie napisze juz nic w tym temacie. Cooldonbery, który rozpoczą inwektywy nie został zapytany. Ja też prosiłem Cooldoberego o wyliczenia i ocene i też cisza, ale co tam ja, niska ranga.
A co, miałbym pytać Coondelboorego jakie parametry ma elektrownia prezesa?
Interesują Cię alternatywne paliwa i odnawialne źródła energii? Na pewno zaciekawią Cię też przygotowania na trudne czasy (tzw. nowoczesny survival) :!:

Awatar użytkownika
Lis
Site Admin
Posty:1758
Rejestracja:24 gru 2003, 23:26
Lokalizacja:Warszawa
Kontaktowanie:

Postautor: Lis » 19 wrz 2007, 10:14

Wątek padł, bo prezes stwierdził, że on idzie na swoje forum i z nami pisać nie będzie...
Interesują Cię alternatywne paliwa i odnawialne źródła energii? Na pewno zaciekawią Cię też przygotowania na trudne czasy (tzw. nowoczesny survival) :!:

Coondelboory
Doświadczony
Posty:473
Rejestracja:17 mar 2006, 20:16

Postautor: Coondelboory » 19 wrz 2007, 11:07

Myślałem aby spytać czy Cooldonbery zamierza pisać jeszcze w temacie który za sprawą jego nieprzemyślanego "starania" padł.
Nie zauwazylem, zeby jakis temat padl na skutek moich staran, ale wiem, ze kol. narek czuje sie bardzo mocno emocjonalnie zwiazany z tematem silnikow parowych. Jesli wiec koledze chodzi o tamten wątek, to odpowiem - nie, nie zamierzam sie tam wypowiadac, bo nie ma to najmniejszego sensu. Prezes i SP..itd (jakos nie moge zapamietac tego kodu) pobajali troche, SP...itd nawet nakreślił jakąś mniej więcej spójną wizję, ja dowiedziałem się, ze prezes to komletny ignorant, a SP...itd ma jakieś pojęcie o rzeczy. Teraz zostaje tylko poczekać na wiadomości o wundermaszynie SP...itd (1 kW mocy, parametry pary hoho a może i więcej). No chyba, ze kolega narek gustuje w masochizmie, to mogę go tutaj podręczyć.

Awatar użytkownika
maszakow
Doświadczony
Posty:340
Rejestracja:07 cze 2006, 10:34
Lokalizacja:Gdańsk

Postautor: maszakow » 20 wrz 2007, 13:38

Narek - nie podlizuję się tylko zwracam uwagę. dyskusja zmieniła się w pyskówkę w momencie użycia argumentów "ja mam racje a ty jesteś gupi".
Coondelbury i reszta - przestańcie ironizować i prowokować się nawzajem - wróćcie proszę do normalnej rozmowy. Maszyny parowe znane są wszystkim ogólnie z tego że jeżdziły kiedyś po torach, więc jakiekolwiek skuteczne przeniesienie tego na stojan z rozsądnymi wynikami ekonomicznymi będzie dla wszystkich czytelników ciekawą lekturą.
a właśnie Coondel... drzewo w twojej okolicy nadal po 60 PLN/kubik ? to daj znać gdzie mieszkasz :) jadę do ciebie :P
maszakow

...A mój Jumper już nie pali - bo go ukradli ...:(

Coondelboory
Doświadczony
Posty:473
Rejestracja:17 mar 2006, 20:16

Postautor: Coondelboory » 20 wrz 2007, 17:45

[...]
a właśnie Coondel... drzewo w twojej okolicy nadal po 60 PLN/kubik ? to daj znać gdzie mieszkasz :) jadę do ciebie :P
Prawde mowiac nie wiem. Ale cos mi sie obilo, ze juz ponad 100.

Awatar użytkownika
Lis
Site Admin
Posty:1758
Rejestracja:24 gru 2003, 23:26
Lokalizacja:Warszawa
Kontaktowanie:

Postautor: Lis » 24 wrz 2007, 08:17

Nie znam prezesa ale jak deklaruje, na 20-latka to całkiem nieźle i dalekie to od ignoranctwa, ale coś mam wrażenie , że to Cooldonbery ignoruje wszystko i wszystkich, którzy nie są z nim. I jeszcze ma dobre samopoczucie bo to nie jego wina, że zaczął obrzucac adwersarzy błotem.
Adminie co Ty na to. Odnosze wrażenie, że niektórzy nie mają u Ciebie oka.
To, co opisałeś, doskonale pasuje do prezesa. Gdy zrozumiał, że tu nie wszyscy będą bić mu brawo, że robi coś wspaniałego, zdenerwował się i poszedł na swoje forum.
Co rozumiesz przez "nie mają u mnie oka"?
Interesują Cię alternatywne paliwa i odnawialne źródła energii? Na pewno zaciekawią Cię też przygotowania na trudne czasy (tzw. nowoczesny survival) :!:

Awatar użytkownika
Lis
Site Admin
Posty:1758
Rejestracja:24 gru 2003, 23:26
Lokalizacja:Warszawa
Kontaktowanie:

Postautor: Lis » 25 wrz 2007, 08:40

Chciałem to napisać troche przewrotnie, to o tym oku, a miało to być wprost przeciwnie, że niektórzy mają u Admina oko i pomimo drażliwych kwestii w ich postach, nie sa kasowani.
Masz jakiś konkretny przykład na myśli?
Interesują Cię alternatywne paliwa i odnawialne źródła energii? Na pewno zaciekawią Cię też przygotowania na trudne czasy (tzw. nowoczesny survival) :!:

Coondelboory
Doświadczony
Posty:473
Rejestracja:17 mar 2006, 20:16

Postautor: Coondelboory » 25 wrz 2007, 23:44

Aleś się chłopie zawziął. Daj spokój adminowi, tylko weźże ten Kodeks Karny, na który się tu powoływałeś i poskrom mnie własnoręcznie donosem do prokuratury. Mogłoby to wyglądać np tak:
Niniejszym donosze, ze w dniu takim a takim niejaki Coondelboory dokonał wpisu treści "jesteście panowie patentowane durnie" na forum drewnozamiastbenzyny.pl czym wyczerpał znamiona czynu przestępczego z paragrafu (tu numerek) Kodeksu Karnego
Mogę sobie wyobrazić odpowiedź prokuratury
Szanowny panie. W nawiązaniu do pańskiego pisma z dnia ... stwierdzamy, ze wpis ob. Coondelboory to nie inwektywa, ale fakt.
ps. nota bene kolega narek w szybkim tempie zbliza sie do setki wpisow i niedlugo dostanie wolny wstęp do katalogu zasłużonych...

Awatar użytkownika
Lis
Site Admin
Posty:1758
Rejestracja:24 gru 2003, 23:26
Lokalizacja:Warszawa
Kontaktowanie:

Postautor: Lis » 26 wrz 2007, 08:57

Pisałem o tym. Po pierwsze już pisałem, że to Cooldonbery zaczął inwektywy i postu nie skasowałeś
Żadnego postu z inwektywami sprzed mojej pierwszej reakcji w wątku nie skasowałem. Uznałem, że rozwiązaniem problemu będzie kasowanie wszystkich obraźliwych wypowiedzi napisanych PO mojej prośbie o opanowanie się. Do teraz trzymam się tego pomysłu.
potem też on proponuje mi dręczenie masochistyczne.
W tym przypadku nie widzę powodu kasowania takich stwierdzeń. Podobnie jak nie widzę powodu, by kasować tę durną dyskusję, która do niczego nie prowadzi.
Krótkofalowca SP5GMV, prezesa i mnie skasowałeś bo cos tam niby nie tacy byliśmy.
:lol:
Skasowałem wszystkie nieodpowiednie wypowiedzi, które nastąpiły po mojej prośbie o opanowanie się.
Może za wczasu napisze też o rządzeniu na forum, bo też niektórzy ponieśli konsekwencje za takie próby. Prezes chciał ponoć rządzic i wypadł
Nie było takiej sytuacji. Prezes nie wypadł, tylko sam poszedł do swojej piaskownicy, w której będzie przez czytelników chwalony. Tu chwalony nie był, nie potrafił bronić swojego projektu, więc zabrał zabawki.
był taki ktoś kto miał wielkie wizja, którym Admin uległ.
Lubię dobre pomysły, bez względu na to, kto jest ich autorem.
Za namową tego użytkownika zacząłeś tworzyć elite forum wg zasady: elita to ten kto zapłacił i kto dużo pisał ale nie koniecznie rzeczowo.
Nie masz racji. Trzy działy na forum były zamknięte zanim książka została wydana nakładem "Złotych Myśli", czyli już na początku 2006 roku. Ankot zaproponował, by udzielić dostęp do tych działów osobom, które dużo się wypowiadały. I nie zauważyłem, żeby to nie były wypowiedzi rzeczowe. Zrobiłem to, bo uznałem, że dopóki się tam nikt nie wypowiada, dopóty istnienie tych trzech działów nie ma żadnego sensu.
Co do zasad wyznaczania elity miałem odmienne zdanie wyrażone w tym dziale kilka miesięcy temu.
Należałoby powiedzieć, że po prostu nie uznałeś tego za dobry powód. Żadnej innej propozycji sobie nie przypominam, ale być może po prostu zapomniałem a ona tam jest gdzieś w Twojej wypowiedzi.
Interesują Cię alternatywne paliwa i odnawialne źródła energii? Na pewno zaciekawią Cię też przygotowania na trudne czasy (tzw. nowoczesny survival) :!:


Wróć do „Zupełnie inne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 11 gości

cron