Organizacja forum

Awatar użytkownika
Lis
Site Admin
Posty:1758
Rejestracja:24 gru 2003, 23:26
Lokalizacja:Warszawa
Kontaktowanie:

Postautor: Lis » 23 kwie 2007, 19:04

Czekam na konkrety. 8)
Interesują Cię alternatywne paliwa i odnawialne źródła energii? Na pewno zaciekawią Cię też przygotowania na trudne czasy (tzw. nowoczesny survival) :!:

Awatar użytkownika
Lis
Site Admin
Posty:1758
Rejestracja:24 gru 2003, 23:26
Lokalizacja:Warszawa
Kontaktowanie:

Postautor: Lis » 23 kwie 2007, 20:40

1. PunBB, MyBB, czy FUDforum zamiast phpbb - z tego co wiem można skombinować jakiś skrypt do transferu bazy danych;
Jeśli mam być szczery, to mi się nie chce...
2. Osobna kategoria na forum (w stylu Administracja), gdzie będzie coś w stylu Propozycje, Regulamin. Może być na samym dole jako ostatnia.
Takie rzeczy to do działu "pozostałe".
3. Wywalić wszystkich userów, którzy wydają się być dziełem robotów.
Patrz punkt 1. To pozostałość czasów, gdy nie było tu zabezpieczenia antyspamowego i robociki się rejestrowały do woli. Teraz już takie zabezpieczenie jest i nowe się nie zapisują (tak często), ale istniejących mi się nie chce wywalać. Kiedyś być może to zrobię, jak będę miał za dużo czasu.
4. Co to za kolega - Mediapartners-Google/2.1 ?
To są ślady obecności robota Google. Pojawiają się też inne roboty wyszukiwawcze. Ten konkretnie to robot pilnujący dopasowania reklam do treści wątków.
5. Pytanie do specjalisty: będzie koniec świata w 2012 roku?
ponieważ te arty na Peak Oil są jeszcze bardziej madmaksowe niż stanowisko Ala Gore`a w sprawie zanieczyszczeń.
Nie mam pojęcia, ale powoli się do tego przygotowuję.
Interesują Cię alternatywne paliwa i odnawialne źródła energii? Na pewno zaciekawią Cię też przygotowania na trudne czasy (tzw. nowoczesny survival) :!:

Awatar użytkownika
Lis
Site Admin
Posty:1758
Rejestracja:24 gru 2003, 23:26
Lokalizacja:Warszawa
Kontaktowanie:

Postautor: Lis » 23 kwie 2007, 22:34

Strategia z Pozostałe, które jednocześnie pełnią rolę śmietnika nie jest moim zdaniem właściwa. Przejaw lekceważenia aparatu opiniotwórczego w postaci użytkowników forum. W ogóle jak ten kosz działa? Lądują tam przestarzałe topiki, czy te które admin, czy moderator usunął?
Do tej pory żaden wątek się nie zdezaktualizował na tyle, by go przenieść do kosza czy archiwum czy gdziekolwiek. Nawet jeśli tak się stanie, nie widzę sensu w tworzeniu odrębnego działu na starsze wątki, bo się tylko bałagan robi.
Śmietnikiem jest podforum "zupełnie inne", w którym lądują (wrzucone przeze mnie -- jedynego administratora i moderatora forum) tematy niezwiązane z tematyką witryny. Być może nie wszystkie spełniające ten warunek tam są, bo porządki z moderacją robię raz na jakiś czas. Wątki mocno odbiegające od tematyki, czyli zwykły spam, po prostu kasuję. Innych sytuacji do tej pory nie było.
Nie rozumiem natomiast, dlaczego uważasz, że jest to przejaw lekceważenia użytkowników...
W jaki sposób się przygotowujesz? Psychicznie, czy też sobie szykujesz jakieś rezerwy?
I tak i tak. Przede wszystkim psychicznie, przygotowuję się na niedostatki różnych dóbr, do których łatwy dostęp mam w tej chwili, jednocześnie starając się w jakiś sposób zaradzić tym niedostatkom. Co do rezerw nic fizycznie jeszcze nie zgromadziłem. Jeszcze...
Interesują Cię alternatywne paliwa i odnawialne źródła energii? Na pewno zaciekawią Cię też przygotowania na trudne czasy (tzw. nowoczesny survival) :!:

Awatar użytkownika
Lis
Site Admin
Posty:1758
Rejestracja:24 gru 2003, 23:26
Lokalizacja:Warszawa
Kontaktowanie:

Postautor: Lis » 24 kwie 2007, 08:05

Myślałem, że już z parę baryłek gazu drzewnego masz w garażu. :-P
Mieszkam w bloku, nie mam garażu... :(
Interesują Cię alternatywne paliwa i odnawialne źródła energii? Na pewno zaciekawią Cię też przygotowania na trudne czasy (tzw. nowoczesny survival) :!:

Awatar użytkownika
maszakow
Doświadczony
Posty:340
Rejestracja:07 cze 2006, 10:34
Lokalizacja:Gdańsk

Postautor: maszakow » 24 kwie 2007, 11:48

..no to w piwnicy :D :D
I jedno i drugie może zabić w dwojaki sposób :P
maszakow

...A mój Jumper już nie pali - bo go ukradli ...:(


Wróć do „Zupełnie inne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 34 gości